Hdp Siirt Haberleri

Hdp Siirt Haberleri

Yeşil Sol Parti'nin Siirt'te Düzenlemek İstediği Basın Açıklamasına İzin Verilmedi!

Yeşil Sol Parti ve HDP Siirt İl Yönetimleri, Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan'a yapılanlarla iligli yapmak istediği basın açıklaması kentte devam eden gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yasağına takıldı.

HDP'de eş genel başkanlık için öne çıkan iki isim! Eski HDP Siirt milletvekilinin de adı geçiyor..

HDP'de Pervin Buldan ve Mithat Sancar sonrası eş genel başkanlık için İstanbul Milletvekili Cengiz Çiçek ile eski Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın ismi öne çıkıyor. Beştaş'ın hakkında siyasi yasak talep ediliyor ancak buna rağmen ismi eş genel başkanlık için yüksek sesle dillendiriliyor.

Yeşil Sol Parti Milletvekilleri Eruh İlçesini Ziyaret Etti!

Yeşil Sol Parti'nin 28. dönem milletvekilleri, Yeşil Sol Parti ve HDP Siirt İl Eş Başkanları Siirt'in Eruh ilçesini ziyaret etti.

Yeşil Sol Parti ve HDP Siirt'in 6 İlçesinde Eş Zamanlı Çalışma Yürüttü!

HDP İl yönetimi, Yeşil Sol Parti yönetimi ve Milletvekili Adayları seçim çalışmalarını ilçelerde sürdürdüler.

Selahattin Demirtaş'tan Siirt halkına mesaj

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Siirt İl Eş Başkanları Hatice Tay ve Mehmet Kaysi aracılığıyla Siirt halkına hitaben bir mesaj gönderdi.

Trafik Kazasında Yaralanan Siirt Milletvekili Beştaş, Son Durumuna İlişkin Yazılı Açıklama Yaptı!

Erzurum'da geçirdiği trafik kazasında yaralanan HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, sosyal medya hesabı üzerinden, sağlık durumuna ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş trafik kazası geçirdi, hastaneye kaldırıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Erzurum'da trafik kazası geçirdi. Beştaş'ın hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Yeşil Sol ve HDP Siirt İl Eş Başkanları Halkı Milletvekillerini Karşılama Törenine Davet Etti

Yeşil Sol Parti ve Halkların Demokratik Partisi Siirt İl Eş Başkanları, Siirt halkını, Yeşil Sol Parti Siirt milletvekili adaylarını karşılamaya davet etti.

Yeşil Sol Parti'nin Siirt'teki 3. Sıra Milletvekili Adayı Değişti!

Yeşil Sol Parti'nin Siirt'te 3. Sıradan aday gösterdiği, HDP Siirt İl Eş Başkanı Mehmet Kaysi, yerine HDP eski İl Eşbaşkanı Abdullah Çetin, Yeşil Sol Parti Siirt 3. sıra milletvekilliğine getirildi.

Beştaş: Yakın akrabalarım habersiz AKP'ye üye yapılmış

HDP Siirt Milletvekili ve Grup Başkanvekili Beştaş, Meclis'teki konuşmasında akrabalarından bazılarının izinsiz şekilde AK Parti'ye üye yapıldığını açıkladı. Beştaş, seçmenlere çağrısında, e-Devlet üzerinden habersiz parti üyeliği yapılıp yapılmadığını kontrol etmelerini istedi.

Eski Siirt Milletvekili Prof. Dr. Kadri Yıldırım Vefatının 2. Yıl Dönümünde Anıldı

HDP Siirt eski Milletvekili, Kürt Akademisyen Ve Siyasetçi Prof. Dr. Kadri Yıldırım'ın vefatının ikinci yıldönümünde anıldı. Yıldırım, beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü Diyarbakır'da 62 yaşında hayatını kaybetmişti.

HDP Halkı Newroz Kutlamalarına Davet Etti!

HDP Siirt il yönetimi esnaf ziyaretleri ve halk buluşmaları gerçekleştirerek tüm Siirt'te halkını yarın yapılacak olan Newroz kutlamalarına davet etti.

Beştaş: Cumhur İttifakı Büyük Telaş ve Panik içinde Gidebileceği Her Yere Gidiyor

HDP Siirt Milletvekili ve Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ile ilgili tartışmalara ilişkin, “İstanbul Sözleşmesi’ni ilk imzacı olarak imzalayan bir AKP iktidarından Ailenin ve Kadının Korumasına Dair Yasa’nın kaldırılmasına gelen süreci bence Türkiye’de toplumun yarısı olan kadınlar çok iyi görüyordur. Bu geriye gidişe asla Türkiye toplumu, halkları izin vermeyecek. Biz de izin vermeyeceğiz” dedi.  

HDP Siirt İl Eş Başkanı Tay, Deprem Bölgesinde Yardım Çalışmalarına Katıldı

Halkların Demokratik Partisi Siirt İl Başkanı Hatice Tay ve HDP kadın üyeleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen Adıyaman'da yardım çalışmalarına katıldı.

HDP Siirt Yönetimi 8 Mart Ekinlikleri Kapsamında Kadın Çalışanları Ziyaret Etti!

HDP Siirt İl Milletvekili Meral Danış Beştaş ve HDP Siirt il yönetimi, fıstık fidanı üretme işinde çalışan Kadın çalışanları ziyaret etti.

HDP Siirt Milletvekili Pervari’deki Cinsel İstismar Olayını Meclise Taşıdı

Halkların Demokratik Partisi Siirt İl Milletvekili Meral Danış Beştaş, Siirt'in Pervari ilçesinde 13 yaşındaki B. Ş.’nin, 65 yaşındaki H. T. ile Hamit adlı 35 yaşındaki evli bir kişi tarafından cinsel istismara maruz kaldığı iddiasını meclise taşıdı.

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş: Tedbirsizliğin doğurduğu bir katliam

HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, depremzedelere dayanışmak için topladıkları yardımlara el konulduğunu belirterek “İktidar ne yaparsa yapsın biz bu dayanışma kampanyamızı kesinlikle bitirmeyeceğiz. Tek bir depremzede dışarıda ve ihtiyacı olduğu müddetçe maddi manevi yanında olacağız çünkü toplumla dayanışmanın kesinlikle bir yasağı olamaz. Biz bu yasağı tanımıyoruz” dedi.

HDP Siirt Milletvekili Taş, Siirt'te Artan İntihar Vakalarını Süleyman Soylu'ya Sordu

Halkların Demokratik Partisi Siirt il Milletvekili Sıdık Taş, kentte artan intihar vakalarının nedenini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sordu

HDP Siirt Milletvekili Beştaş: Kapatma davasına cevabı 14 Mayıs'ta vereceğiz

Partilerine yönelik kapatma davasının iktidar tarafından düzenlenen bir 'kumpas' olduğunu belirten HDP Siirt Milletvekili ve Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Cevabını 14 Mayıs’ta en güçlü şekilde vereceğiz” dedi.

HDP Siirt Milletvekili Beştaş: Kürtler, Türkiye'nin Geleceğini Belirleyecek

Halkların Demokratik Partisi Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş katıldığı bir programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HDP Siirt İl örgütü STK ve kanaat önderleriyle bir araya geldi

HDP Siirt İl örgütü Barden Otelde düzenlediği toplantıda Siirt'te bulunan kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

HDP Siirt Milletvekili Beştaş: HDP Anayasa Komisyonu görüşmelerine katılmayacak

HDP Siirt Milletvekili ve Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, partisinin, AK Parti ve MHP'nin hazırladığı başörtüsü teklifinin Anayasa Komisyonu'ndaki görüşmelerine katılmayacağını açıkladı. Beştaş, Anayasayı çiğneyenler ile Anayasayı rafa kaldıranlarla Anayasa yapılamaz” dedi

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş: Mansur Yavaş'a karşıyız

6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili konuşan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Karşı çıktığımız tek isim Mansur Yavaş" dedi.

HDP Şirvan'da Esnaf Ziyaretinde Bulundu!

Halkların Demokratik Partisi Siirt Milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş, HDP Siirt İl Eş Başkanı Hatice Tay ve partililer, Siirt'in Şirvan ilçesinde halk ve esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

HDP Siirt Milletvekili Beştaş: Seçim çalışmalarını parti genel başkanlarını tutuklayarak, gözaltı yaparak yürütenlere kötü haberimiz var

DBP’nin Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ve Diyarbakır İl Eşbaşkanı Hayrettin Altun’un tutuklanması üzerine Diyarbakır Adliyesi önünde yapılan açıklamada konuşan HDP Grup Başkanvekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, şunları söyledi.

HDP Siirt İl Yönetimi 'Yelda Bayramı'nı Kutladı

HDP Siirt İl Başkanlığı, yılın en uzun gecesi “Şeva Yelda / Şeva Çile” olarak bilenen 'Yelda Bayramı'nı kutladı.

HDP Siirt Milletvekili Beştaş'ın Acı Günü! Abisini Kaybetti

Siirt Milletvekili ve HDP Grup başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın ağabeyi İbrahim Danış hayatını kaybetti.

HDP Siirt Milletvekili Beştaş’tan Soylu’ya: Senden Korkan Senin Gibi Olsun

TBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş İçişleri Bakanı Soylu'ya seslenerek; ""Terbiyeli ol, otur. Süleyman Soylu senden korkan senin gibi olsun" dedi.

Siirt Milletvekili Beştaş: Kadınlar hayatın her alanında şiddet görüyor

Siirt'te 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü kapsamında HDP Siirt İl Örgütü Basın açıklaması düzenledi.

AK Parti'nin HDP Ziyaretine Tepki Geldi!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, partisinin başörtüsü düzenlemesine destek amacıyla HDP'yi ziyaret etmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Görüşmeseydik, samimi değilsiniz derlerdi" ifadelerini kullanmasına İYİ Parti'den yanıt geldi. İYİ Parti sözcüsü Kürşad Zorlu, "Biz geçmişte bu samimiyeti iyi biliyoruz. Habur'da Oslo'da. Nasıl bir samimiyet kurulduğunu iyi biliyoruz. Partiler, seçim kazanmak için değer yargılarını kullanmamalı" dedi.