Siyaset

Siyaset Haberleri

DEM Parti Eş Genel Başkanı Hatimoğulları: Normalleşme dediğiniz Kürtlerin, devrimcilerin olmadığı bir anomalidir

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları,Kobanê Davası'nda ceza alan siyasetçileri tek tek anlatarak "Hiç baş eğmedik, hiç de baş eğmeyiz" dedi. Hatimoğulları, "Normalleşme dediğiniz, Kürtsüz bir normalleşmedir" tepkisini gösterdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Kobanê Davası'nda yağan cezalara tepki

Kobanê Davası'nda yağan cezalara tepki gösteren Özel, "Davada hukuki değil siyasi kararların verildiğine hep birlikte şahitlik ettik" dedi. Özel, Cumartesi Anneleri/İnsanlarının Galatasaray Meydanı'nda eylem yapmasının yasaklanmasını da eleştirdi.

Son anket: Erdoğan'ın beğeni düzeyi yüzde kaç? Düştü mü yükseldi mi?

MetroPOLL Araştırma, siyasetçilerin beğeni düzeylerini ölçtüğü araştırmaların nisan ayı sonuçlarını yayınladı. Buna göre ilk sırada ABB Başkanı Mansur Yavaş yer aldı, Erdoğan'ın beğeni düzeyi ise yüzde 40'ın altına geriledi.

Bahçeli'den DEM Parti ve HDP için kapatma çağrısı

Devlet Bahçeli "HDP bugün değilse ne zaman kapatılacaktır? Uzantısı DEM’in Türkiye’ye kastetmesinin hesabı ne zaman sorulacaktır? Bay Zühtü’nün gitmesinden sonra AYM’nin elini tutan kalmamıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı konuşmada İran Cumhurbaşkanı Reisi ve yanında bulunan 8 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan edildiğini söyledi.

DEM Partili belediye duyurdu: Maaş ödemelerinde problem yaşıyoruz

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'nin 143 milyon 228 bin TL borçla devraldığı Diyarbakır'ın Sur Belediyesi, personel maaşının ödenmesinde sorun yaşandığını açıkladı.

Beş parti bir araya geldi, 'Kurtuluş İttifakı' kurdu

ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi; 'Kurtuluş İttifakı' çatısı altında bir araya geldi.

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bakan ve bürokratlardan sokak köpekleri hakkında bilgi aldığı ve kurmaylarına "Daha ne bekliyorsunuz, adım atın, çok şikayet alıyoruz" diye kızdığı iddia edildi. AK Parti'de yapılan sokak hayvanları zirvesinde İngiltere, İtalya ve Portekiz'de uygulanan "Sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının acısız bir şekilde uyutulması" yönteminin gündeme geldiği öne sürülüyor.

Kobani davasında kararlar açıklandı!

Selahattin Demirtaş ve Figen Yükseldağ'ın da yargılandığı Kobani Davası'nın 83'üncü duruşmasında mahkeme heyeti, 130 sayfalık kararının önemli bir kısmını açıkladı.

Selahattin Demirtaş'a Verilen Ceza Belli Oldu!

Kobane Davası’nın Sincan Cezaevi yerleşkesinde görülen karar duruşmasında, Selahattin Demirtaş’a verilen cezayı açıkladı.

Kulislere sızdı… İşte AK Parti’de değişecek kadrolar

AK Parti’de kongreye yeni bir kadro ile gitmek için düğmeye basıldı. Kulislerde, değişimin parti yönetimi ile sınırlı kalmayacağı kabine ve külliye bürokrasisinde de değişiklikler olabileceği öğrenildi.

Kobane Davası: Mahkeme heyeti karar duruşmasının ertelenmesi talebini reddetti

Kobanê Davası öncesi Sincan Cezaevi önüne onlarca çevik kuvvet aracı getirildi. Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ duruşmaya katılmadı. Mahkeme heyeti duruşma erteleme talebini reddetti.

Tuncer Bakırhan'dan belediyelere çağrı: Kürtçe üzerinde daha çok durmalı

15 Mayıs Kürt Dil Bayramı nedeniyle Diyarbakır'da yürüyüş düzenlendi. DEM Parti Eş Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan, "Dilimiz varlığımızdır. Dilimizi öğreneceğiz ve halkımıza öğreteceğiz. Bunun için bütün imkâlarımızı seferber edeceğiz" dedi.

Kabine değişiyor mu? Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Erdoğan, iktidar krizine dönüşen Ayhan Bora Kaplan'a ilişkin suç örgütü soruşturmasına ilişkin konuşarak dikkatle takip ettiklerini söyledi: "Çetin mücadeleler sonucu gerilettiğimiz bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz."

Birçok ilde onlarca DEM Partili gözaltına alındı

Türkiye'nin birçok ilinde DEM Parti'nin il ve ilçe yöneticilerine düzenlenen operasyonda onlarca kişi gözaltına alındı. DEM Parti, "Siyasi kırım operasyonlarıyla diz çöktürmek isteyen iktidar karşısında mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz" dedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Hükümetimize oyun kurulmaya çalışılıyor

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya "Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa adalete teslim edeceğiz" açıklaması yaptı.

Tuncer Bakırhan'dan toplumsal barış açıklaması: Kürtlerin statüsünü ve tanınmasını güvence altına alan bir Türkiyelilik, çözümün anahtarıdır

DEM Parti Eş Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan, partisinin grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli'den Emniyet müdürlerinin açığa alınmasına ilişkin açıklama: 'Sabrımızı taşırmasınlar!'

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Emniyet müdürlerinin açığa alınmasına dair "Ayranımızı kabartmasınlar. Sabrımızı taşırmasınlar. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir" çıkışında bulundu.

TBMM’ye DEM Parti, CHP ve MHP milletvekillerine ait yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi

DEM Parti, CHP ve MHP milletvekillerine ait 6 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Toplam 1811 haber.