Siyaset

Siyaset Haberleri

Son ankette dikkat çeken sonuçlar

2018 seçimlerini en doğru tahmin eden şirketlerden olan ORC Araştırma'nın 33 ilde yaptığı son ankete yüzde 19.4 oy oranı yakalayan İYİ Parti damga vurdu. AK PArti yüzde 30.6, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) de yüzde 24.8 oy oranını yakaladı.

Meral Danış Beştaş: Siirt'te meşe, bıttım, fıstık ağaçları kesilip mangal kömürü olarak satılıyor

Meral Danış Beştaş Siirt’te “Meşe, bıddım, fıstık ağaçları kesilip mangal kömürü olarak satılıyor” dedi.

Selahattin Demirtaş İranlı kadınlar için saçlarını kazıttı

Edirne Cezaevi'nde tutulan Selahattin Demirtaş ile Selçuk Mızraklı, İran'da katledilen Mahsa Amini'nin protestolarına katılarak saçlarını kazıttı.

Selahattin Demirtaş cezaevinden afişi paylaştı! Emek ve Özgürlük İttifakı yarın kamuoyuna duyurulacak

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yarın kamuoyuna duyurulacak olan 'Emek ve Özgürlük İttifakı'na desteğini sosyal medya hesabından verdi. Demirtaş, "Emek ve Özgürlük İttifakı'mız yola çıkıyor. Bu yolda zorluklar olabilir ama umut da var. Bu yolun sonunda, hep birlikte yaşayacağımız güzel günler var." ifadelerini kullandı.

Eski Siirt Belediye Başkanı Bakırhan: Yüzde 20 civarında bir oy potansiyelimiz var

Emek ve Özgürlük İttifakı, "Birlikte başaracağız" sloganıyla yola çıkıyor. HDP’li Eski Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, oy potansiyellerin yüzde 20 civarında olacağını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Devletçi restorasyona ve mevcut rejime ‘hayır’ diyoruz

Diyarbakır'da STÖ'lerle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Devletçi restorasyona ve mevcut rejime 'hayır' diyoruz ve yeni bir başlangıç öneriyoruz" dedi.

Siirt Milletvekili Beştaş Akşener'e Sert Çıktı

HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Kürtlere söz söyletmeyiz” açıklamasını, “Önemli olan Kürtlerin iradesine ve taleplerine saygı duymak” diye yanıtladı.

HDP Kapatma Davasında Yeni Gelişme!

Anayasa Mahkemesi, HDP hakkındaki kapatma davasında "reddi hakim" talebini reddetti. Mahkeme, ek delil dosyası için 30 gün ek süre verdi.

MHP, 'genel af' için harekete geçti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, infaz hesaplamasının gözden geçirilmesi talebiyle bugün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşecek.

Tarım Bakanı Kirişci: Bu seçim çok önemli, öbür dünyaya gittiğimizde soracaklar

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Seçimlerin hepsi kritikti, bunların hepsi önemliydi ama bu seçim çok daha önemli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık adına bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti adına atmanız gereken hangi adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek cevabı var" dedi. 

Babacan: Kürt meselesini de Alevi meselesini de çözmenin tam zamanı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Tunceli’de “tam demokrasi” vurgusu yaparken, “Kürt meselesini de Alevi meselesini de çözmenin tam zamanıdır" dedi.

Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa iç savaş başlar

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ katıldığı bir etkinlikte kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Doğu ve Güneydoğu'da dikkat çeken seçim anketi!

Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi tarafından Doğu ve Güneydoğu kentlerinde gerçekleştirilen ankette ülkücü kökenli Mansur Yavaş'ın dahi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fazla oy aldığı görüldü. CHP lideri Kılıçdaroğlu, yüzde 24.7'lük bir fark attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Keşke Beşar Esed Özbekistan'a gelse, görüşürdüm

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şanghay Beşlisi toplantısı için Özbekistan'a gitmeden önce yapılan AK Parti MKYK toplantısında "Keşke Esed Özbekistan'a gelseydi, görüşürdüm" dediği ortaya çıktı.

Flaş iddia! Meral Akşener cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu henüz yanıt bulmadı ancak gazeteci Saygı Öztürk'ten flaş bir iddia geldi. Olası isimler arasında adı en çok geçenlerden olan Kılıçdaroğlu'yla ilgili yorumda bulunan Öztürk, Akşener'in ve 6'lı masadaki diğer liderlerin bunu desteklediğini öne sürerek "Akşener'in adayı Kılıçdaroğlu'dur" dedi.

Bekir Bozdağ: Millet İttifakı, HDP'nin desteği olmadan yüzde 50'ye yaklaşamaz

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Millet İttifakı'nın HDP seçmeninin desteği olmadan yüzde 50'ye yaklaşamayacağını öne sürdü. Bozdağ, HDP'nin 6'lı masanın 'gizli ortağı' olduğu yönündeki iddialara ilişkin ise "HDP bu masanın gizli ortağı değil 6 artı 1'in artıdan sonraki ortağı. Masada yok ama masada oturanların ayarını bozuyor" dedi.

Altaylı’dan ‘çok çirkin süreç’ iddiası: Demirtaş boşuna içerde değil

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, seçim yaklaştıkça muhalif zannedilen fakat iktidarla yakın ilişki kuran ‘unsurlar’ın muhalif blokta çatlak yaratmak için devreye sokulacağını söyledi.

AK Parti, 2023 seçimlerinde 200 bin sandıkta 3 milyon kişiyi görevlendirmeye hazırlanıyor

Haziran 2023 seçimleri yaklaşırken sandık başında hangi partiden kaç görevli olacağı netleşmeye başladı. Cumhur İttifakı, Türkiye genelinde 200 bine yakın sandıkta üç milyon kişi görevlendirecek. AK Parti ve MHP'nin her sandıkta birer sandık kurulu üyesi, üçer müşahit ve parti teşkilatlarından gözlemcileri yer alacak.

'Süleyman Soylu ile telefonda küfürleştik' diyen Ümit Özdağ meydan okudu!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini ve küfürleştiklerini söyledi.

Toplam 752 haber.