Siyaset

Siyaset Haberleri

CHP Genel Başkanı Özel tepkilere yanıt verdi: Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir, Kürtler daha az eşittir

CHP lideri Özel, Bahçeli'nin bugün grup toplantısında yaptığı konuşmaya yanıt verdi: "Kürtler belediye başkanı seçiyor ama siz kayyım atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir, sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler daha az eşittir."

Tuncer Bakırhan 'HEDEP' ismi kararına tepki gösterdi, Yeniden Refah'ı hatırlattı

HEDEP Eş Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan, partisinin yeni asgari ücret önerisinin 25 bin TL olduğunu bildirdi. Yargıtay'ın 'HEDEP' ismine ilişkin kararına tepki gösteren Bakırhan, "Tebrik ediyoruz, şapkadan tavşan çıkarmışlar. Seçimlerde ittifak yaptığınız Yeniden Refah Partisi'nin adı Refah Partisi'ne benzemiyor mu?" ifadelerini kullandı.

HEDEP'te yerel seçim başvuruları başladı

HEDEP'te yerel seçimler için aday adaylığı başvuruları bugün başladı.

Suç örgütü lideriyle ilgili iddia Soylu'yu kızdırdı: Beni gömmeye çalışırlarken, devletin birimlerini de gömüyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de çökertilen Comanchero isimli suç örgütünün lideri Hakan Ayık'a vatandaşlık verildiği iddiasına yönelik haberlere sert tepki gösterdi. Soylu, ''Kırmızı bültenle aranan birinin vatandaş olabilmesi hatta ikamet bile alabilmesi kanunen de fiilen de mümkün değildir. İftiralar yalanlar yakıştırmalarla Süleyman Soylu'yu gömelim derken tüm devletin birimlerini aynı zamanda gömüyorlar'' ifadelerini kullandı.

HEDEP ismine Yargıtay'dan itiraz

Yargıtay, HEDEP'e gönderdiği yazıda 'HADEP'e benzerliği nedeniyle HEDEP isminin kullanılamayacağını söyledi, kısaltmanın değişmesi istedi.

Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile yaptığı 'gizli protokolü' yayımladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladığı gizli protokolü paylaştı. Protokolde, Zafer Partisi'ne İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlık olmak üzere toplam üç bakanlık verileceği yer aldı.

HEDEP'li vekillerden Celal Adan tepkisi: Meclis kürsüsü işgal edildi

MHP Meclis Başkanvekili Celal Adan'ın yaklaşık 1 ay önce Meclis'te mikrofonunun kapalı olduğunu düşünerek HEDEP'li milletvekillerine küfür etmesi ve özür dilememesini HEDEP, kürsüyü işgal ederek protesto etti.

HEDEP Eş Genel Başkanı Bakırhan'dan 'Ogün Samast' açıklaması: Bu çifte hukukun karşısında direnerek duracağız

HEDEP Eş Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan, Hrant Dink'i katleden Ogün Samast'ın tahliyesine tepki gösterdi. Bakırhan, "Demokratik gerçek bir hukukun bu topraklarda vücut bulması için de çalışmalarımıza devam eddeceğiz" dedi.

İYİ Parti'de istifa krizi: 'Akşener 'Defolup gitsinler' demiş'

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Ankara Milletvekili Adnan Beker için “Defolup gitsinler!” dediği iddiasını yazdı. Saymaz, "İYİ Parti'de sular durulmayacak, öyle görünüyor. Bir istifa dalgası kıyıya vurabilir” ifadelerine yer verdi.

Özgür Özel'den Erdoğan'a 'Selahattin Demirtaş' yanıtı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurultayda tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a selam göndermesi üzerinden kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Abdullah Öcalan'dan medet umacağıma Selahattin Demirtaş'a yapılan hukuksuzluğu eleştirmek çok daha izah edilebilir bir şeydir." yanıtını verdi.

Meral Danış Beştaş'tan AK Partili vekile: Terörist senin babandır

HEDEP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş konuşma yaptığı sırada kendisine yönelik 'terör seviciliği' ifadesini kullanan AK Partili vekile “Terörist senin babandır. Sensin” diye karşılık verdi.

Erdoğan ve Esad yıllar sonra aynı fotoğraf karesinde

Suudi Arabistan'daki Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesinde Gazze'deki son durum ele alındı. Zirve dolayısıyla Erdoğan ve Esad yıllar sonra aynı toplantı ve aynı fotoğraf karesinde yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'deki aykırı sesleri böyle uyardı: Yanlış yapıyorlar

Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin TİP Milletvekili Can Atalay'a hak ihlali kararını veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da bir değerlendirme geldi. Yargıtay'ın kararının asla bir kenara atılamayacağını ifade eden Erdoğan, AK Parti içinden bu kararı yanlış bulan isimleri de ''Yanlış yapıyorlar'' diyerek uyardı.

Tuncer Bakırhan: 4 Kasım darbesinin aktörlerini göndereceğimiz günler uzak değil

HEDEP Eş Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan, İHD'nin 21. olağan genel kurulunda konuştu. 12 HDP milletvekilinin bundan 7 sene önce gözaltına alınıp tutuklandığını hatırlatan Bakırhan, demokrasi ve barış güçlerinin bir araya gelmesiyle mevcut iktidarın gönderilebileceğini söyledi.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Mehmetçik Gazze'ye gitmeli

Büyük Filistin Mitingi'nde toplanan kalabalık grup, 'Mehmetçik Gazze'ye' şeklinde slogan attı. Bu çağrıyı değerlendiren Yapıcıoğlu, Mehmetçik'in Gazze'ye gitmesi gerektiğini ifade etti. Bu durum, Filistin ve Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine işaret ediyor.

Rawest araştırması: İstanbul'da Kürtler İmamoğlu'na oy verecek mi?

Araştırma şirket Rawest, İstanbul'da yaşayan Kürt seçmenin yerel seçimlerdeki tercihlerini öğrenmek amacıyla gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Buna göre HEDEP aday çıkarmazsa Kürt seçmenin çoğunluğu Ekrem İmamoğlu'nu destekleyecek.

Erdoğan: Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz, sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasa

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, X hesabından yaptığı paylaşımda, en büyük hedeflerinin sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya kavuşmak olduğunu aktardı.

AK Parti'nin Belediye Başkan Adaylarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Belediye başkan adayları kasım ayının sonunda ilan edilmeye başlanacak

Yerel seçimler yaklaşırken ortaya ciddi iddia atıldı! 'AK Parti ile HEDEP dolaylı yollarla görüşüyor'

Gazeteci Sedat Bozkurt, AK Parti ile HEDEP'in dolaylı yollardan görüştüğünü iddia ederek, "AK Parti’nin yerel seçim destek modellerine HEDEP’liler; siyasi tutukluların serbest bırakılması, kayyum uygulamasının son bulması ve Öcalan’a tecritin kaldırılması gibi somut taleplerle karşılık veriyorlar" dedi.

Toplam 1527 haber.