HDP Siirt Milletvekili Beştaş: 'Sosyal Konut Projesi AKP'yi ve Müteahhitlerini Kurtarma Projesidir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 ilde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından satışa çıkarılacak projenin ayrıntılarını açıklamasının ardından, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, 'Sosyal Konut Projesi yurttaşı ev sahibi yapma projesi değil AKP'yi ve müteahhitlerini kurtarma projesidir.' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sosyal konut projesinde yankıları sürerken, bir yorumda Halkların Demokratik Partisi Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş'tan geldi.

Beştaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sosyal Konut Projesi yurttaşı ev sahibi yapma projesi değil AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesidir." ifadelerini kullandı.

"2 Asgari Ücretli emekçinin yaşadığı bir hane gelir itibariyle başvurabilse dahi hem kira hem konut borcu ile yaşananları zaten mümkün değil." diyen Beştaş, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Bir daha Türkiye’yi yönetemeyecekler ama iki yıl sonrası için konut teslim edecekler! Tıpkı paraları toplayıp kayıplara karışan batık müteahhit gibi.

2023 yılı yatırımları için Dolar kurunu 21.5 TL olarak hesaplayacaklar ama 250 bin konutun maliyeti zaman içinde değişmeden evler yapılacak zannedecekler!

Hem İstanbul dışında 16.000 TL altında hane geliri şartı arayacaksınız. Peki hangi yoksul hane hem kira ödeyip hem de kademeli olarak artacak ve hiç bitmeyecek bu borcu iki yıl boyunca ödeyebilecek?

Üç Asgari Ücretli’nin yaşadığı bir hane gelir sebebiyle Sosyal Konut Projesine başvuramıyor. Hane geliri 16.500 TL oluyor. 2 Asgari Ücretli emekçinin yaşadığı bir hane gelir itibariyle başvurabilse dahi hem kira hem konut borcu ile yaşananları zaten mümkün değil."

HDP Siirt Milletvekili Beştaş: 'Sosyal Konut Projesi AKP'yi ve Müteahhitlerini Kurtarma Projesidir'

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN