Eğitim

Eğitim Haberleri

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM, KPSS Ortaöğretim başvuruları başladığını duyurdu

ÖSYM, internet sitesinden KPSS Ortaöğretim başvurularının başladığını açıkladı.

Öğretmenlerin il dışı tayin sonuçları açıklandı! MEB iller arası sonuç sorgulama ekranı

Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçlarının (2024-2) açıklandığını bildirdi. İşte, MEB iller arası sonuç sorgulama ekranı...

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini duyurdu.

TÜİK üniversite mezunlarının ortalama iş bulma süresini açıkladı! Bakın hangi bölüm en kısa sürede iş buluyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılına ilişkin 'Yükseköğretim İstihdam Göstergeleri' bültenini yayınladı. Bültenin öne çıkan verilerine göre, üniversite mezunlarının kayıtlı istihdam oranı 2023'te yüzde 75,6'ya yükseldi, ön lisans mezunları için ise bu oran yüzde 67,7 olarak kaydedildi.

Üniversiteye Geçiş Sınavında 100 Bin 271 Aday Sıfır Çekti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) verilerine göre, bu yıl üniversiteye geçiş sınavı Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) 100 bin 271 aday puan hesaplaması için gereken yarım neti bile yapamadı. Bu durum, sınava katılan adayların yüzde 3'ünden fazlasının sıfır çektiği anlamına geliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Online Eğitimle Alınan Diplomaları Kabul Etmeyecek | MEB'den Yeni Denklik Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan yeni düzenleme ile online eğitimle alınan diplomaya denklik verilmeyecek.

Son Dakika! YÖK'ten Sıra Dışı Karar: Devlet Üniversitelerinde İkinci Öğretim Programları Kapatılıyor!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını duyurdu.

Miil Eğitim Bakanından Öğretmenlere Müjde! İkinci Kez Hak Verilecek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla öğretmenlere müjdeyi verdi. Tekin, öğretmenlerin çalışma ortamlarını iyileştirmek ve eğitimde huzur iklimi oluşturmak için önemli adımlar attıklarını belirtti.

Erdoğan imzaladı: Aralarında İslami İlimler Fakültesi de olan 19 fakülte, yüksekokul ve enstitü kapatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla 19 fakülte, yüksekokul ve enstitü kapatıldı; 14 fakülte, yüksekokul ve enstitü açıldı, 2 fakültenin isim değiştirildi.

Resimde kaç blok var? 12 saniye içinde bulan, dahi sayılıyor…

Bu zeka oyunuyla IQ'nuzu ve gözlem becerilerinizi zorlayın! Blokları 12 saniyede doğru şekilde sayabilir misiniz? Cevabı bulan, dahi sayılıyor. Hazırsanız, başlayın!

Öğretmenlik meslek kanunu TBMM'de! Öğretmenlik kariyer basamaklarında yazılı sınav kaldırıldı

AK Parti, Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sundu. Teklifle, Milli Eğitim Akademisi açılacak, öğretmene şiddette cezalar yarı oranında artırılacak. Uzman ve başöğretmen olabilmek için sınav şartı da kaldırıldı.

Üniversitelere yazı gönderildi! YÖK'ten 5 bölüme yaş şartı! 35 yaş altı kayıt olamayacak

Yükseköğretim kurumları bünyesindeki çocuk gelişimi, felsefe, sosyoloji, tarih ve Türk dili edebiyatı açıköğretim programlarına sadece 35 yaş ve üzeri lisans programı mezunları "ikinci üniversite" kapsamında kayıt yaptırabilecek.

ÖSYM'den YKS'ye giren öğrencilere çağrı: 28 Haziran'a kadar süre verildi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), YKS'ye girenlerin eğitim bilgilerini kontrol etmesi ve eğitim bilgisi seçme işleminin başladığını ve 28 Haziran saat 16.00'a kadar devam edeceğini duyurdu.

Bakan Tekin açıkladı: Öğretmen olmanın şartları değişiyor!

Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi, öğretmen olmanın şartlarını değiştirecek. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu adımın atılma gerekçesini anlattı.

Siirt'te Karne Heyecanı: 89 Bin 469 Öğrenci Karnelerini Aldı

Siirt genelinde 548 okulda eğitim gören 89 bin 469 öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sonunda karne heyecanı yaşadı. Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, yıl sonu karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

KPSS Ön Lisans başvuruları başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans oturumu için beklenen süreç başladı.

Siirt Üniversitesi’nde GSTF ve Tasarım MYO İşbirliğiyle Parametrik Duvar Çalıştayı Gerçekleştirildi

18-20 Mayıs tarihleri arasında, Siirt Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Tasarım Meslek Yüksekokulu iş birliğinde Parametrik Duvar Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayın yürütücülüğünü Öğr. Gör. Dr. Özden Sevgül Aytar ve Öğr. Gör. Merve H. Kasım Memişoğlu üstlendi. Etkinlik, 34 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

MEB mülakat taban puanlarını açıkladı

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için mülakata girecek adaylara yönelik alan bazlı taban puanlarını açıkladı.

Toplam 761 haber.