Eğitim

Eğitim Haberleri

YKS giriş belgeleri erişime açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 17-18 Haziran'da yapılacak 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sınava giriş belgeleri erişime açıldı.

Bakan Özer: 100 öğrencisi olan her okulda rehber öğretmen zorunlu olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullardaki rehber öğretmenlerle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Özer, "100 öğrencisi olan her okulda bir rehber öğretmen olması zorunlu olacak" ifadelerini kullandı.

LGS sınavına giriş yerleri belli oldu

4 Haziran 2023'te gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giriş yerleri belli oldu.

Okullar ne zaman kapanıyor? Bakan Özer açıkladı

Son dakika haberi: 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri nedeniyle yeni bir tatil kararı geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında 29 Mayıs Pazartesi günü okulların tatil edileceğini açıkladı. Bakan Özer ayrıca, "Okullar ne zaman kapanacak?" sorusuna da yanıt verdi. Özer, çok sayıda öğrenci ve velinin merak ettiği tarihi açıklayarak uzatma yapmayacaklarını söyledi.

YÖK üniversite bahar dönemi sınavlarını seçim sonrasına erteledi

YÖK, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi nedeniyle bahar dönemi sınavlarının 1 Haziran'dan sonra yapılmasına karar verdi.

KPSS başvuru tarihi belli oldu! 2023 KPSS sınavı ne zaman?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavı başvuruları 16 Mayıs 2023 Salı günü (bugün) başlıyor.

Bakan Özer'den 'okul öncesi eğitim' ücretleriyle ilgili flaş açıklama

Bakan Özer: Tüm Türkiye'de okul öncesi eğitim ile ilgili valilikler tarafından komisyonlar marifetiyle belirlenen ücretler vardı. 2023-2024 eğitim öğretim yılında bu ücretlerin tamamını kaldırıyoruz.

Son 20 yılın en büyük ataması! 45 bin öğretmenin bugün görev yeri belirlenecek

Son 20 yılın tek seferde yapılan en yüksek sayıdaki öğretmen ataması bugün gerçekleştirilecek. 103 branştan 45 bin öğretmenin yeni görev yerleri belirlenecek; kontenjanın büyük bölümü deprem bölgesindeki okullara gidecek. Atamada en fazla kontenjan ise sınıf öğretmenliğine verildi.

Bakan Özer duyurdu: 12. sınıf öğrencileri için devamsızlık kararı

Silli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "12. Sınıf öğrencilerini devamsızlıktan bırakmayacağız" açıklamasında bulundu. Kararın 81 ili kapsadığı aktarıldı.

15 Mayıs tatil olacak mı? Öğrencilerin merakla beklediği karar kesinleşti. İşte detaylar...

15 Mayıs'ta okullar tatil mi? Okulların tatil olup olmayacağı kesinleşti. İşte karar...

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni vaat! Öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yeni vaatlerini canlı yayında açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli öğretmen atama töreninde konuştu: Mayıs'ta 45 bin öğretmen ataması yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MEB Şura Salonu'ndaki 3500 Engelli Öğretmen Ataması Töreni'nde konuştu. Erdoğan, Mayıs ayında 45 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Erdoğan, yaptığı açıklamada "Engelli öğretmen sayımız 11 bin 500'ü buluyor. Baş öğretmen ve uzman öğretmen unvanlarını alan öğretmenlerimiz mali haklarından da yararlanmaya başladı. Baş öğretmen maaşı 25 bin lirayı, uzman öğretmen maaşı da 22 bin 500 lirayı buldu.

YKS’ye başvuruda tüm zamanların rekoru kırıldı

17-18 Haziran tarihlerinde uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı’na (TYT) 3 milyon 498 bin 18 aday, ikinci oturum Alan Yeterlilik Sınavı’na (AYT) 2 milyon 556 bin 350 aday, üçüncü oturum olan Yabancı Dil Testine (YDT) 335 bin 786 aday başvurdu.

Resmi yazı geldi... Öğretmenler için artık o görev zorunlu oldu!

Öğretmenler için resmi yazı geldi. Öğretmenler gönüllülük esasına bakılmadan resen görevlendirilebilecekler. İşte o yazı...

Ara tatil sonrası ilk ders zili çaldı

Yaklaşık 19 milyon öğrenci, ikinci ara tatilin ardından bugün ders başı yaptı.

Ara Tatil Yarın Başlıyor! Ara Tatil Kaç Gün Olacak?

19 milyondan fazla öğrenci için yarın ara tatil başlayacak. Ara tatil ve bayram tatili ile birlikte eğitime 9 günlük ara verilecek.

Resmi yazı gönderildi: MEB'den öğretmenlere özel EYT düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), EYT düzenlemesi ile emekli olup tekrar aynı okulda çalışacak özel okul öğretmenleri ile ilgili bir düzenleme değişikliğine gitti.

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burs miktarları artırıldı

Yükseköğretim Kurulunca lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burs miktarları farklı miktarlarda artırıldı. 100/2000 Doktora Bursu çalışan öğrenciler için 910 TL’den 2500 TL’ye, çalışmayan öğrenciler için ise 3825 TL’den 7500 TL’ye yükseltildi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri e devlet ile sorgula: MEB 2023 Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat yerleri/ belgesi belli oldu mu?

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. 45 bin öğretmen ataması için tercihleri 2-6 Mayıs, atama sonuçları 8 Mayıs tarihinde duyurulacak. Binlerce öğretmen adayı MEB'ten gelecek son dakika açıklamasına odaklandı. MEB 45 bin Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri açıklandıktan sonra sınavlar uygulanacak. Peki Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı, nasıl ve nereden öğrenilir? 2023 Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat yerleri/ belgesi sorgula MEB ekranında

Toplam 449 haber.