Eğitim

Eğitim Haberleri

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Açıklandı

4 Eylül'de, 770 yurt içi ve 1 yurt dışı sınav merkezinde 2 bin 926 okul ve 45 bin 479 salonda gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın sonuçları açıklandı.

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirilen İOKBS sonuçları için geri sayım başladı. İOKBS bursluluk sınavı sonuçları 23 Eylül Cuma günü açıklanacak. Burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanan öğrencileri sonuçları http://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

ÖSYM ÖABT KPSS sınav yerlerini açıkladı!

KPSS sınav giriş belgesi son dakika açıklama ile erişime açıldı. Başvuruları alınan KPSS ÖABT sınav yerleri ÖSYM.gov.tr'nin AİS ekranından sorgulanacak. Öğretmenlik alanı için gerçekleştirilecek olan KPSS ÖABT oturumu, 02 Ekim tarihinde, belirlenen salonlarda gerçekleşecek. 02 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans ÖABT sınavında adaylar, sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Peki, KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, KPSS ÖABT sınav giriş belgesi sorgulama ekranı ve sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Baraj puanı uygulamasının kaldırılmasıyla üniversite kontenjanlarının yüzde 99'unun dolduğu bildirildi.

Öğretmenler, öğretmenevinde yüzde 50 indirimli konaklayacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilmeleri için yeni bir düzenleme yapıldığını duyurdu.

Yeni eğitim öğretim yılında 1 milyonu aşkın öğretmen ne istiyor?

Türkiye yeni eğitim öğretim yılına, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde gerçekleşen öğretmen eylemleriyle girdi. Bunların bazılarında öğretmenler gözaltına alındı, yerlerde sürüklendi ve biber gazına maruz kaldı. Peki, 1 milyon 300 bin öğretmen ne istiyor?

Gençlere Avrupa’yı ücretsiz gezme fırsatı

Avrupa Birliği (AB), 2004 doğumlu gençlere, ‘DiscoverEU’ projesi kapsamında ücretsiz seyahat imkanı verecek. Projeye, Türkiye dahil AB üyesi olmayan bazı ülkelerden başvurulabilecek.

7 bin öğretmenin güvenlik soruşturması tamamlandı

Bakan Soylu, yeni atanan 16 bin 345 öğretmenden 7 bininin güvenlik soruşturmasının tamamlanıp gönderildiğini bildirdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık olarak çocukları kırtasiye ve kitap yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Özel yurt ücretlerine zam sınırlaması

Özel öğrenci yurt ücretlerine zam sınırlaması getirildi. Yurt ücretlerine yapılabilecek en yüksek zam oranı ÜFE ve TÜFE toplamının yarısına eklenecek 5 puandan fazla olamayacak.

Okullar ne zaman açılıyor? Ara tatiller, kış tatili ve yaz tatili tarihleri belli oldu

Öğrenciler okulların açılması için gün saymaya başladı. 2022-2023 eğitim öğretim yılının hazırlıkları tamamlanırken, okulların ne zaman açılacağı belli oldu. Öte yandan anaokulları ve 1. sınıf öğrencileri uyum haftası dolayısıyla bir hafta erken okula başlayacaklar. Peki bu yıl okullar ne zaman açılacak? İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği takvimden detaylar...

DGS tercih sonuçları açıklandı! DGS kayıtları ne zaman yapılacak?

DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. DGS sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenilebilecek. DGS tercih sonuçları ardından kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 9-14 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

YKS ek yerleştirme tercih başvuruları başladı

YKS, ek yerleştirme tercih başvuruları bugün başladı. Tercih işlemleri, 13 Eylül 2022 saat 23.59'da sona erecek.

KYK yerleştirme sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakan Kasapoğlu, KYK yurt sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

YKS ek tercih tarihleri belli oldu!

Merakla beklenen YKS ek tercih tarihleri belli oldu. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından hiçbir Yükseköğretim kurumuna yerleşemeyen üniversite adayları, YKS ek tercih tarihlerini beklemeye başladı. ÖSYM 2022 YKS ek tercih tarihlerini açıklamasının ardından "ÖSYM 2022 YKS ek tercihler ne zaman, ücreti ne kadar ve üniversite boş kontenjanları açıklandı mı?" soruları araştırılmaya başlandı. İşte 2022 YKS ek tercih tarihleri...

ALES sonuçları açıklandı

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, ALES/2'ye ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

20 bin sözleşmeli öğretmen atandı

Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen 20 Bin Öğretmen Atama Töreni'nde atama butonuna basıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepiniz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

KPSS ortaöğretim başvuruları başladı

KPSS Ortaöğretim başvuru tarihleri, Kamu Personeli Seçme Sınavı takvimi ile netlik kazandı.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları, 31 Ağustos'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Toplam 366 haber.