Eğitim

Eğitim Haberleri

DGS başvuruları bugün sona eriyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları bugün sona erecek.

KPSS başvuruları ve sınav tarihi belli oldu

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları ve sınav tarihleri yayınlanan takvim ile netlik kazandı.

MEB'den yeni karar! Okul kitaplarıyla birlikte dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu ana kadar 36 milyonun üzerinde kaynağı basılı olarak öğrencilere ulaştırdıklarını belirterek, "Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 100 milyonun üzerinde yardımcı kaynağı ders kitaplarıyla birlikte öğrencilerimize göndereceğiz." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin Öğrenci Açılımı Belli Oldu! İşte Af Bekleyen Öğrenci Sayısı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), gündeme gelen öğrenci affı Meclis'ten geçtikten sonra uygulanması durumunda af bekleyebilecek kişi sayısını açıkladı. 4 milyon 242 bin 316 öğrencinin af beklediği öğrenildi

Mahmut Özer duyurdu! Milyonları ilgilendiren proje resmi olarak başlıyor!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda başlatılacak "matematik seferberliği" ile ilgili projede artık sona gelindiğini duyurdu. Özer, matematik dersini öğrencilere sevdirecek çalışmanın haftaya resmi olarak başlatılacağını söyledi.

AK Parti'den üniversite öğrencileri için af çalışması

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamada, lisan ve yüksek lisans öğrencileri için öğrenci affı çalışması başlatıldığını, temmuz ayından önce teklife dönüşeceğini duyurdu.

Güzel Sanatlar Liselerine Tiyatro Bölümü Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelindeki resmi güzel sanatlar liselerine tiyatro bölümünün de ekleneceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre öğrenciler, 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibarıyla profesyonel bir tiyatrocu olabilmek için eğitim almaya başlayabilecekler.

Bursluluk Sınavı başvuruları başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca 4 Eylül'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuruları 21 Nisan-13 Mayıs'ta alınacak.

Baraj kaldırıldı: Üniversite giriş sınavına rekor başvuru oldu

Üniversiteye girişlerde baraj puanının kaldırılmasıyla YKS'ye bu yıl rekor sayıda başvuru oldu. Sınav sonrasında dört kişiden biri üniversiteli olacak. İşsiz üniversite mezunu sayısı da patlayacak.

MEB, LGS başvuru kılavuzunu yayımladı! LGS başvuru tarihleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Özer: LGS kapsamında 5 Haziran'da yapılacak merkezi sınavın başvuruları, Bakanlık tarafından 4-14 Nisan'da merkezi olarak gerçekleştirilecek.

YKS geç başvuru günü ne zaman? ÖSYM 2022 YKS geç başvuru ücreti ne kadar?

YKS normal başvuru süresi geçtiğimiz günlerde geride kaldı. Sınava katılmak isteyen adaylar için son şans ise geç başvuru günü olacak. Henüz başvurularını tamamlayamayanlar ÖSYM’nin belirlediği günde başvurularını yapabilecekler. Peki, YKS 2022 geç başvuru günü ne kadar, başvuru ücreti ne kadar?

MEB 81 ile yazı gönderdi! Okullarda 2 yıl sonra yeniden yapılacak

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun bugünkü toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanlığı da 81 ile yazı göndererek okullarda yeni dönemin başladığını duyurdu. MEB'den illere gönderilen yazıda okullar tarafından salgın tedbirlerine uyularak yapılacak sosyal etkinliklere izin verileceğini bildirdi.

2022-YKS başvuruları bugün bitiyor

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, öğrencilere YKS başvurularının bugün sona ereceğini hatırlattı.

ÖSYM'den HES Kodu Duyurusu! Sınav Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararı doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca Kovid-19 tedbirleri kapsamında hazırlanan genelge valiliklere gönderildi. İçişleri Bakanlığı, genelgesinde HES kodu uygulamasına son verildiği duyuruldu. Ancak ÖSYM sınav başvurularında HES kodu alamayan binlerce öğrenci sınav başvurularını şu an için gerçekleştiremiyor.

Bakan Özer: 'Öğretmen ataması yapacağız'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız. Şu an çok detaya girmiyorum ama ‘atama olmayacak’ spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Atama olacak” dedi.

Muş Valiliği'nden Doğulu öğrencilere 'pis' iması yapan öğretmen kararı

Sosyal medya hesabından Doğulu öğrencilerin temizlik bilmediğini söyleyerek Doğu'da görev yapmak istemediğini yazan öğretmenin sözleşmesi askıya alındı.

Okullarda yeni dönem! Sınıfların korona nedeniyle kapatılması uygulaması sona erdi

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüsle mücadele kapsamında alınan bazı tedbirlerin kaldırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Okullarda iki Kovid-19 vakası çıkması halinde sınıfların kapatılması şeklindeki uygulamaya artık gerek görülmemektedir." dedi.

MEB, matematik seferberliği başlatıyor

MEB, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştıracak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlayacak bir proje için harekete geçti.

AÖL açık lise 2. dönem sınavları online mı yüz yüze mi olacak?

Açık Öğretim Lise (AÖL) okuyan öğrenciler 2. dönem kayıpların ardından sınav tarihlerine odaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2021 2022 eğitim öğretim yılı AÖL sınav tarihleri açıklandı. Peki AÖL 2022 sınavları ne zaman ve nasıl yapılacak? Sınavlar yüz yüze mi online mi olacak?

Toplam 279 haber.