Ekonomi

Ekonomi Haberleri

TÜİK açıkladı, yıllık enflasyon belli oldu!

TÜİK, enflasyon rakamlarını açıkladı. Yıllık enflasyon yüzde 57,68 olurken, aylık ise yüzde 6,65 oldu. Açıklanan yıllık enflasyon rakamı son 11 ayın en düşük seviyesi olarak kayıtlara geçti. Gelen verilere göre İstanbul'da ocak ayında en çok yeşil soğanın fiyatı arttı.

Dolandırılan müşteri adına çekilen kredide banka hatalı kararı

Tüketici Mahkemesi, dolandırıcılarca aranarak kopyalanan telefonundaki bankanın mobil uygulaması üzerinden adına kredi çekilen Şevket Elmas'ın borçlu olmadığına karar verdi.

LPG'ye zam geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bugün akaryakıt litre fiyatlarında indirim ya da zam var mı? 2 Şubat 2023 benzin motorin (mazot) fiyatları ne kadar, güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu?

Motorine ikinci indirim haberi geldi!

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş hız kesmeden devam ederken, brent petrol fiyatlarında dalgalanma da sürüyor. Tüm bunların sonucu olarak benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bugün itibarıyla pompaya yansıyan 1 lira 2 kuruşluk indirimin ardından motorine 3 Şubat Cuma günü gece yarısından sonra 65 kuruşluk bir indirim daha yolda. Cumartesi günü geçerli olacak indirimle birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 21 lira 85 kuruştan satılacak.

Bugünün 1 milyon TL’si aslında ne kadar değerli?

BDDK tarafından paylaşılan veriler, Türkiye'deki milyoner sayısının bir yılda a arttığını gösterdi. Yaşanan artış, ne yazık ki zenginleşmemizle değil ekonomik gelişmelerle bağlantılı.

Araç sürücüleri dikkat motorine indirim geliyor

Rusya-Ukrayna arasındaki devam eden savaş brent petrol fiyatlarında dalgalanmaya sebep olurken, benzin ve motorin fiyatlarında da zam ve indirim haberleri art arda geliyor. Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 2 kuruş indirim gelmesi beklenirken, fiyat düşüşüyle birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 22 lira 19 kuruştan satılacak.

Kanun teklifi kabul edildi! Borçlar siliniyor

Kamu alacaklarının yapılandırılması ve cezaların silinmesine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Türkiye'de Otomobil Almanın Hayale Dönüştüğünü Kanıtlayan Araştırma

2022'de Türkiye'de yapılan sıfır otomobil satışları ile diğer Avrupa ülkelerindeki sıfır otomobil satışları kıyaslandı. Yapılan kıyaslama, Türkiye için pek parlak bir tablo çizmedi.

İslam Memiş tarih verdi: Dolarda 24-25 lira sürpriz olmayacak

Döviz kuru ve altın fiyatlarındaki hareketliliği yorumlayan para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yılın ikinci yarısında dolarda 25 lira bandının sürpriz olmayacağını söyledi.

Bakan Fatih Dönmez: Elektrik ve doğal gaza mart ayında indirim olabilir

Son dakika! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Dünyadaki fiyat oynaklığı azalmaya başladıkça bunları indirim olarak vatandaşlarımıza da yansıtacağız. Fiyatlardaki düşüş seyrederse elektrik ve doğal gaza mart ayı içerisinde bir indirim olabilir" dedi.

Devlet sigortalı çalışanlara 1000 TL elektrik ve doğalgaz yardımı yapacak

Milyonlarca sigortalı çalışan için 1000 tl doğalgaz ve elektrik yardımı yapılacak. Sigortalı çalışanlara müjde..

Asgari ücretli ev almak için 30 yıl çalışmak zorunda

Türkiye'de barınma sorunu her geçen gün derinleşirken, asgari ücretli maaşının tek kuruşuna bile dokunmadan 100 metrekare evi ancak 30 yıl çalışırsa alabiliyor.

Sanayide kullanılan doğalgaza indirim

BOTAŞ, sanayi kuruluşları tarafından kullanılan doğalgazın toptan satış fiyatına yüzde 13,30 ile yüzde 17,22 oranlarında indirim yapıldığını duyurdu..

Benzin ve motorine zam sonrası indirim! Akaryakıt fiyatlarının değişim hızına yetişilmiyor!

Akaryakıt fiyatları başta benzin ve motorin olmak üzere son dakika gelişmeleri ile araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma, dünya genelinde motorin fiyatları ve benzin fiyatı üzerinde inişli çıkışlı bir etkiye sebep oluyor. Pompa fiyatları sorgulanırken, dün benzine gelen zammın ardından motorin litre fiyatı için de zam yapıldı. Yarın ise çifte indirim geliyor. Peki, bugün benzin fiyatı ve motorin fiyatı ne kaç TL? İşte son durum…

Benzin ve motorinde, indirim bekleniyor

Benzin ve motorinde, 60'ar kuruşluk indirim bekleniyor.

2023 Uzman Çavuş Maaşları! Astsubay Maaşı Ne Kadar?

Maaş zamlarının açıklanmasının ardından, meslek gruplarının maaşları ile ilgili araştırmalar devam ediyor.

Benzinin ardından bir zam da motorine!

Rusya-Ukrayna savaşı, brent petrol fiyatlarında dalgalanmaya sebep olurken, benzin ve motorin fiyatlarında indirim ve zam haberleri birbiri ardına geliyor. Dün gelen 1 lira 25 kuruşluk zam pompaya yansırken, 26 Ocak Perşembe gününden itibaren motorinde de 83 kuruş fiyat artışı bekleniyor. Zamdan sonra İstanbul'da motorinin litre fiyatı 24 lira 2 kuruştan hizmete sunulacak.

Memur emeklisinin zam farkı ödeme tarihi açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur emeklileri ve hak sahiplerinin aylık ve ek gösterge farklarının 27 Ocak'tan itibaren ödenmeye başlanacağını açıkladı

Memur emeklisinin zam farkı için tarih belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur emeklilerinin zam farkının 27 Ocak'tan itibaren ödenmeye başlanacağını duyurdu.

Toplam 1788 haber.