Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Bitcoin 60 bin dolar yolunda! 2 yıl sonra en büyük kripto parada ilk...

Kripto para lideri Bitcoin 57 bin doların üzerine yükselirken 2 yılın en yüksek seviyesini gördü.

Dolar, euro ve altın haftaya nasıl başladı?

Döviz kuru ve altın fiyatlarının haftaya nasıl başladığı merak konusu oldu.

Kadınlara 5,300 TL Yardım Başvurusu: Kimlere Verilir? Nasıl Başvurulur?

2024 Sosyal yardımlara yapılan zam ile 5,300 TL nakit destek. Annelere Kadınlara verilen bu yardım nedir. Tüm detaylar haberimizde...

500 TL ve 1000 TL'lik banknotlar geliyor! Tarih verildi..

Ülkemizde son yıllarda yaşanan ciddi enflasyonlar sonrası kağıt paraların alım gücü ciddi oranda düştü.

Kirada yüzde 25 uygulaması devam edecek mi? Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yanıtladı!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konut kiralarında yüzde 25 zam sınırının 1 Temmuz 2024'te sona ereceğini ve bu durumun devam etmeyeceğini açıkladı. Bakan Tunç, kira davalarında arabuluculuk döneminin başladığını ve fahiş artışların önüne geçmek için bu uygulamaya geçildiğini belirtti.

Siirt'te Et Fiyatlarında Patlama! İşte Fiyatlar...

Siirt'te et fiyatlarında beklenmedik bir artış meydana geldi ve geçen hafta 300 TL olan fiyatlar, aniden 400 TL'ye yükseldi. Kasaplar bu artış, et arzının sınırlı olması ve etin Siirt dışına satılmasından dolayı olduğunu belirtti.

Gaziantepli halı ihracatçılarının yeni rotası Hindistan

Gaziantepli halı ihracatçıları bu kez dünyanın en büyük nüfusuna sahip olan ülkesi Hindistan'ı hedef pazar olarak belirleyerek 25 Şubat-2 Mart 2024 tarihleri arasında bu ülkeye yönelik Hindistan Sektörel Ticaret Heyeti düzenliyor.

İşte dünyadaki en zengin 10 Türk

Forbes 'En zengin 100 Türk' listesini açıkladı. Zirveye 5.2 milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker yerleşti. İşte Türkiye'nin en zengin 10 ismi...

Mevduat faizi 8 haftanın zirvesinde: İşte bankaların 1 milyon TL'ye verdiği yeni faiz getirileri

TCMB verilerine göre, TL mevduat faizlerinin ortalama getirisi yüzde 52 ile son 8 haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Peki, bankaların 1 aylık TL mevduat faiz oranları değişti mi? İşte banka banka yeni faiz oranları ve faiz getirileri...

Diyarbakır'da 2 bin kadına beyaz eşya desteği

Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesi, Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye Projesi çerçevesinde ilçede oturan, eşi cezaevinde olan, boşanmış veya eşi tarafından terk edilmiş 2 bin ihtiyaç sahibi kadına beyaz eşya yardımı yaptı.

2024’te en çok kazandıracak meslekler belli oldu

2024 yılında en çok kazandıracak sektörler ve meslekler açıklandı. Yapılan araştırmaya göre en çok kazandıran sektörler hangileri? Hangi mesleklerde para kazanmak ön plana çıkıyor?

İsviçreli iş insanlarından Rektör Özaydın'a ziyaret

İsviçreli iş insanları, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı makamında ziyaret etti.

Kadın girişimcilere ücretsiz akademi eğitimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu ile Diyarbakır Ticaret Borsasının ev sahipliğinde Garanti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin (BÜYEM) birlikte hayata geçirdiği Türkiye Kadın Girişimci Akademisi'nin 2024 yılı eğitimlerinin ikincisi Diyarbakır'da gerçekleştiriliyor.

ATM’den para çekmede yeni dönem!

ATM’lerden para çeken kişileri ilgilendiren yeni dönem artık başladı. Limitin 5 bin TL artırıldığı belirtildi.

Gram altında yeni rekor

Altın, ABD'nin Fed kararı beklenirken yükselişini sürdürüyor. Ons altın 2032 dolara kadar tırmanırken, gram altın 2020 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Ev sahiplerine yakın takip! 'Kaynana vergisi' ödeyebilirsiniz

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 milyon konutu kira geliri için denetlemeye başladı. Denetimlere takılan konutların bir kısmı akrabalar tarafından kullanılıyor. Yazar Abdullah Tolu, ev sahiplerini "Kaynana vergisi" ile ilgili uyardı. Tolu, akrabaların yaşadığı konutlar için vergi ödenmesi gerektiğini belirtti.

Zamlardan sonra motorine bu gece indirim geliyor

Motorine indirim geliyor.

Çalışma saatleri kısalırsa maaşlar da düşecek mi?

Çalışma saatleriyle ilgili düzenleme yapıldığı haberi milyonlarca çalışanı heyecanlandırdı. Bakanlığın üzerinde çalıştığı yeni düzenleme ile haftada 45 saat olan çalışma süresinin kısaltılması gündemde. Bazı ülkelerde haftada 4 gün veya günde 5 saat formülünü denendiği belirtilirken, 21 yıl sonra yapılması planlanan değişik ile verimliliğin artırılması hedefleniyor. Söz konusu düzenleme merak edilirken, milyonlar şimdi de "Çalışma saatleri kısalırsa maaşlar da düşecek mi?" sorusuna yanıt arıyor.

Altın fiyatları rekorları altüst etti, dolar yükselişte

Dolar 31 lira sınırını zorluyor, sterlin 39 lirayı aştı. Geçen hafta 13 bin 500 lira civarında olan tam altın yeni haftaya 14 bin liradan başladı.

Toplam 2767 haber.