Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Araç sahiplerine güzel haber! Akaryakıtta 2 liraya yakın indirim bekleniyor

ABD ham petrolünün Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına düşmesiyle petrol fiyatlarında indirim beklentisi yaşanıyor. Bu kapsamda indirim tutarının 1.5 ila 2 TL arasında olabileceği öngörülüyor.

Petrol fiyatları sert düştü: Akaryakıta indirim gelecek mi?

Petrol fiyatlarında bugünkü düşüş yüzde 5'e yaklaştı. Vatandaşlar, bu düşüşün akaryakıta yansıyıp yansımayacağını merak ediyor.

GÜRCİSTAN İLE TİCARET FAALİYETLERİNDE ŞAH LOJİSTİK

Türkiye ile Gürcistan arasında uzun bir geçmişe dayanan ticari ilişkiler geçen zaman dilimi içerisinde sürekli olarak büyüyüp gelişerek istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

Milyonları İlgilendiren Haber! Emeklilik Sistemi Değişiyor...

Emeklilik sistemine değişiklik geliyor. Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisini ilgilendiren karar geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emeklilik sisteminde Bağ-Kur ile SSK arasındaki prim farkının giderileceğini açıklamıştı. Prim gün sayısı nasıl eşitlenecek? Maaş hesabı ne olacak? İşte EYT'linin emeklilik ve maaş hesabı...

Bakanlık tek tek açıkladı: İlk Evim İlk İş Yerim Projesine Dair 10 Doğru 10 Yanlış

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili "İlk Evim İlk İş Yerim Projesine Dair 10 Doğru 10 Yanlış" başlıklarını tek tek açıklayarak vatandaşları bilgilendirdi.

Ekonomistler Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indirimini nasıl yorumladı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bugün düzenlediği Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 12'ye çekti.

Dolar tarihi zirvede!

TL, geçen ay yapılan sürpriz faiz indiriminden beri dolar karşısında yüzde 2.1 değer kaybetti. Son günlerde küresel piyasalardaki sert satışlara kıyasla oldukça sınırlı yükselen 18.34'ye kadar ulaşırken 18.37 ile kur şu dakikalar zirveyi gördü.

Sigortası olmayanlara anında 1150 lira! Kira yardımı nasıl alınır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti ödemeler hesaplara yatmaya başladı. Sigortası olmayan, emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almayanlar ve mal varlığı bulunmayanlara destek ödemeleri başladı. Kira yardımı nasıl alınır?

Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete zam konusunda yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık, aralıkta da yapacağız" dedi.

TOKİ'ye Yüzde 40 İndirim Geliyor! Bakan Açıkladı

Bakan Murat Kurum, daha önce TOKİ'den ev alan ve borcu devam eden vatandaşlar için önemli bir açıklama yaptı. Tapusunu almak isteyenlere indirim yapılacağını müjdeleyen Bakan Kurum, açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yarın yapılacağını duyurdu.

Emekli ve Memur Maaşları Ne Kadar Olacak? İşte Söylenilen Rakamlar...

Merkez Bankası'nın açıkladığı ankete göre, SSK, Bağ-Kur emeklisi için beklenen ocak zam oranı yüzde 17.83; memur ve memur emeklisi için beklenen ocak zam oranı ise yüzde 18.83 olması bekleniyor.

Altın Alacaklar Dikkat! Altın Düşmeye Devam Ediyor

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 976 lira seviyesinde satılıyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.563 lira, cumhuriyet altını da 6.667 liradan işlem görüyor. Fed'in faiz artırmasının yüksek ihtimalle gerçekleşeceğini belirten uzmanlar, mevcut durumun piyasalardaki fiyatlanmayı etkilediğini de belirtiyor.

Kur Korumalı Mevduat'ta felaket kapıda

Hükümetin geçen yıl çıkardığı ve vatandaşların da çok rağbet gösterdiği Kur Korumalı Mevduat ile ilgili çok çarpıcı bir yazı kaleme alan Dünya gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, tehlikeye dikkat çekti. Kur Korumalı Mevduat hesaplarında 1.3 trilyon lira olduğunu belirten Aktaş, korkutan bir açıklama yaptı: Başımızda büyük bir bela var.

Motorine büyük indirim bekleniyor!

Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatının düşmesi akaryakıt fiyatlarında indirim beklentilerini de yükseltti. Akaryakıt sektörü kaynakları; bugün petrol, dolar ve ürün fiyatlarında yukarı yönlü ciddi bir hareket olmaması halinde motorine 1,5 TL ile 2 TL arasında bir indirim gelebileceğini söylüyor.

Enflasyon ve dolar beklentisinde düşüş

Merkez Bankası eylül ayına ilişkin Piyasa Katılımcıları Anketinde yılsonu TÜFE ve dolar/TL beklentilerinde düşüş yaşandı.

Elektrik faturasını düşürmek için sadece bir kaşık yeterli! Faturayı yarı yarıya indirecek

Faturalar ev bütçesini oldukça sarsabiliyor. Özellikle bir ay boyunca kullanılan ev aletlerinin elektrik faturalarına yansıması dehşete düşürebiliyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenler faturayı düşürecek tasarruf yöntemleri arıyor. Elektrik faturanızı düşürmek için yapmanız gereken çok çeşitli tasarruf yöntemleri bulunuyor.

Türkiye İş Bankası Çöktü: Para Çekilemiyor, Kredi Kartları Bile Kullanılamıyor!

Türkiye İş Bankası müşterileri, son saatlerde mobil ya da web üzerinden hizmetlere erişemiyor, kredi kartlarını da kullanamıyor. Banka, henüz resmi bir açıklama paylaşmadı.

ABD enflasyonu altın fiyatlarını vurdu! Gram resmen çakıldı

Piyasaların merakla beklediği kritik veriler geçtiğimiz gün açıklandı. ABD'de enflasyon ağustos ayında yıllık yüzde 8,5'ten yüzde 8,3'e geriledi ancak yüzde 8,1'lik beklentiyi aştı. Fed'in faiz artırım hamlesini güçlendirecek olan bu gelişme altın fiyatlarını düşürdü. İşte 14 Eylül 2022 gram, çeyrek, yarım tam altın fiyatları...

e-Ticaret düzenlemesi: İade süresi 14 güne çıktı

Ticaret Bakanlığı'nın mesafeli sözleşmelerle ilgili yönetmelikte değişiklik yapılmasını içeren yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cayma hakkında iade süresi, 10 günden 14 güne çıkarıldı. Suç aleti olarak kullanılan ürünün cayma hakkı kullanılıp, yeniden satışa sunulmasının önlenmesi, ülke kaynaklarının israfının önlenmesi, çevreye verilen zararın azaltılması amacıyla bazı ürün grupları, cayma hakkından istisna tutuldu.

Toplam 1429 haber.