Dünya

Dünya Haberleri

Maymun Çiçeği virüsü 2 ülkede daha görüldü... Maymun Çiçeği virüsünün belirtileri nedir, nasıl tedavi edilir?

İngiltere, ABD, İspanya ve Portekiz ve Kanada'nın ardından İtalya ve İsveç'te de maymun çiçeği virüsü (Monkeypox) vakaları görüldü. Uzmanlar, çoğu hastanın bağlantılı olmadığı için vaka sayısının daha fazla olmasından korkuyor.

Küresel 'Açlık Krizi' Uyarısı

Ukrayna, limanlarında bekleyen 25 milyon ton tahılı ihraç etmenin yollarını ararken, alternatif olarak görülen Hindistan’dan buğday ihracatına yasak geldi. G7 ise küresel açlık krizi uyarısı yapıyor.

Tıp tarihinde bir ilk! Ölen kişinin gözleri yeniden açıldı

Utah Üniversitesi Moran Göz Merkezi'ne organ bağışı için getirilen ve beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın vefatının üzerinden 5 saat geçmesine rağmen gözleri yeniden diriltildi. Dr. Fatima Abbas liderliğindeki doktor ekibi, hastanın gözlerini aldıktan sonra gözlere ışınlarla bir işlem uyguladı. İşlem sayesinde ölen şahsın gözleri yeniden açıldı ve karşıya doğru bakmaya başladı. Alanında bir ilk olma özelliği taşıyan bu olayın ardından yeni bir çalışma başlatıldı.

Savaş ne zaman bitecek? Ukrayna tarih verdi

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları 81. gününde devam ediyor. Son olarak, Ukrayna Askeri İstihbarat başkanı Tümgeneral Kyrylo Budanov savaşın 2022'nin sonunda biteceğini söyledi.

İsveç Hadsizlikte Sınır Tanımıyor! Siyasetçi Paludan'a Kuran-ı Kerim yakması için izin verdi

İsveç'in 5 bölgesinde cami yakınında Kuran-ı Kerim yakmak için gösteri düzenlemek isteyen Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'a izin verildi.

Kan donduran olay! Hastalıklardan korunmak isteyen 11 kişi şeyhlerinin dışkı ve idrarını yedikten sonra hayatını kaybetti

Tayland'da 74 yaşındaki tarikat lideri Tawee Nanlan müritleri ile ormanda tören yaptı. Törene katılan müritleri Nanlan'ın dışkısını yiyip idrarını içti. Müritlerinden 1'i çocuk 11 kişi öldü.

İsrail Zulmü Bitmiyor! Bir Gazeteci Başından Vurularak Öldürüldü

El Cezire’nin kadın muhabiri 51 yaşındaki Şirin Ebu Akile, işgal altındaki Batı Şeria’da yer alan Cenin Mülteci Kampı’nda İsrail askerleri tarafından açılan ateşte öldürüldü.

Yabancı bankalardan enflasyonda yeni zirve beklentisi

Türkiye'de enflasyon yüzde 70'e dayanırken, yabancı bankalar da enflasyona ilişkin yeni zirve beklentilerini açıkladı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Salavat-ı Şerif okuyarak Ramazan Bayramı'nı kutladılar

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri korosu, Salavat-ı Şerif okudukları video ile İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı. Sosyal medyada paylaşılan video mest etti.

4 Ülke Ramazan Bayramına Yarın Girecek!

İran, Pakistan, Hindistan ve Bangladeş, bayramın ilk günü olarak salıyı belirledi.

Avrupa Resti Çekti! Rusya'yla İpler Gerildi....

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Polonya ve Bulgaristan'ın AB üyesi komşularından gaz aldığını ve Avrupa'da Rus fosil yakıt döneminin sona erdiğini duyurdu.

Nedir Bu Çin'den Çektiğimiz! Yeni virüs: İlk vaka tespit edildi

Çin'de bir kuş gribi H3N8'in ilk kez bir insana bulaştığı tespit edildi.

Dünyanın en yaşlı insanı Kane Tanaka hayatını kaybetti

Dünyanın en yaşlı insanı olarak bilinen Japonya vatandaşı Kane Tanaka, 119 yaşında yaşamını yitirdi. Tanaka, geçen yıl kendisi için düzenlenen sürpriz doğum günü partisinde 120 yaşına dek sağlıklı kalmayı hedeflediğini dile getirmişti.

Gelin düğün yemininde öyle bir şey söyledi ki, damat neredeyse düğünü iptal edecekti

İngiltere'de evlenen Sara adlı genç kız, düğün sırasında edilen yemindeki "Hastalıkta ve sağlıkta yanındayım" ifadesini kabul etmediğini söyleyerek büyük şaşkınlık yarattı. Hasta insanlarla ilgilenmekten hoşlanmadığını dile getiren gelin, damadın tepkisine neden oldu. İkili, düğünü iptal etme boyutuna kadar geldi.

11 ülkede görüldü... Yeni "küresel salgın" gündemde

Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa ve ABD'de en az 169 "gizemli hepatit" vakasının tespit edildiğini duyurdu. Hastalığın "gizemli" veya "nedeni belirsiz" olarak tanımlanması, yeni bir "küresel salgın" ihtimalini gündeme getirdi.

Nijerya'da yasa dışı petrol rafinerisinde patlama: 100 ölü

Nijerya'nın Rivers eyaletinde dün gece bir yasa dışı petrol rafinerisinde meydana gelen patlamada en az 100 kişi hayatını kaybetti.

Amerikan Ordusu, Dünya'yı 140 Ülkenin Toplamından Daha Fazla Kirletiyor!

Transactions of the Institute of British Geographers dergisinde yayınlanan yeni bir çalışmada, ABD ordusunun insanlık tarihindeki en büyük kirleticilerden birini olduğunu gösteriyor.

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Mariupol'ün düştüğünü resmen açıkladı: Ele geçirdik!

Ukrayna-Rusya savaşının 57.gününde önemli bir gelişme yaşandı. Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu, günlerdir ele geçirmeye çalıştıkları Mariupol'ün tamamen Rus kuvvetlerinin eline geçtiğini duyurdu. Yaklaşık iki aydır bombalanan kentte, halen kurtarılmayı bekleyen yüzlerce sivil var.

Tanzanya'da nehre düşen 6 kişiyi aç timsah yuttu! Halkın psikolojisi bozuldu

Tanzanya'daki Kimaramisale köyünde yaşananlar, büyük korkuya sebep oldu. Yılın başından itibaren köydeki nehre düşen 6 kişinin timsah saldırısı sonucu ölmesi, yetkilileri harekete geçirdi.

Toplam 786 haber.