Dünya

Dünya Haberleri

Rusya'da seferberlik ilanı: Savaştan kaçan erkekler sınırda kuyruk oluşturdu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kısmi askeri seferberlik ilanının ardından Rusyalı erkekler ülkeden kaçmak için sınırlara akın etti. Uluslararası haber ajansları komşu ülke sınırlarından kuyruk fotoğrafları servis ederken, havayoluyla ülkeyi terk etmeye çalışanların adreslerinden biri Türkiye oldu.

Tüm Dünyanın Gözü Çin'de Askeri Darbe Oldu İddiasında!

Dün gece yarısı sosyal medyada başlayan "Çin'de askeri darbe oldu" söylentisi bu sabah çok daha ciddi iddia haline geldi. Çin'de Orgeneral Li Qiaoming'in liderliğinde askeri darbe yapıldığı ve Devlet Başkanı Şi Ping'in tutuklandığı iddialarıyla ilgili Çin'den herhangi bir açıklama yapılmadı.

İran'ın "ahlak polisleri" kimdir?

İran’da 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin, İran’ın “ahlak polisi” adı verilen güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alınması sonrası hayatını kaybetmesi, ülke çapında protesto gösterilerine yol açtı. Sadece İran’da değil, dünya çapında da kadınlar başörtülerini yakarak ve saçlarını keserek İran İslam Cumhuriyeti’nin sert dini kurallarına ve kuralların uygulayıcılarına tepki gösterdi.

Çin lideri Şi'den orduya 'Savaşa hazır olun' talimatı

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, orduyu savaşa hazır olmaya odaklanma talimatı vererek, silahlı kuvvetlerde gelecekteki reformlara ilişkin planlamanın güçlendirilmesine vurgu yaptı.

Joe Biden Robot Mu? Kürsüdeki Hareketleri Viral Oldu

ABD Başkanı Joe Biden'ın New York'ta katıldığı bir konferanstaki konuşmasından sonra sahneden inmek isterken yaptığı ilginç hareketler sosyal medyada hızla yayıldı. Daha önce boşlukla tokalaşan Biden'ın bu sefer kürsüden inerken kafası karışmış bir hale gezinmesi gündemde.

Rusya'da ilan edilen seferberlik sonrası ülkeden kaçan kaçana

Rusya Devlet Başkanı Putin'in seferberlik ilan etmesinin ardından savaşa gitmek istemeyenler, ülkesini terk ediyor..

2022'de 2. Elizabeth'in ölümünü tahmin eden kahin Nostradamus'un yeni kehanetleri korkuttu! 3. Dünya Savaşı çıkacak mı?

16. yüzyılda yaşayan ünlü Fransız kahin Nostradamus, tahminleriyle yeniden gündemde. Nostradamus, 1555'te yayınlanan Les Prophéties adlı kitabında, Rusya-Ukrayna savaşı ile İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ölümünü tahmin etmesiyle şaşkına çevirdi. Peki 3. Dünya çıkacak mı? Ünlü kahinin 2022 yılı kehanetleri neler? İşte yanıtları...

Bahman Ghobadi'den Kürt siyasetçilere tepki: 'Halkınızı yalnız bırakmaya hakkınız yok!'

Olaylara sessiz kalan sanatçı ve siyasetçileri eleştiren yönetmen Ghobadi, 'halkımızın yanında durma zamanı' diyor.

Putin'den Batı'ya tehdit! "Her türlü silahı kullanırız"

24 Şubat'tan bu yana süren savaşta, Batı destekli Ukrayna yeniden atağa geçerek topraklarını geri almaya başlamıştı. Bu gelişmeler sonrası Dünya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yapacağı açıklamayı merak ediyordu. Ulusa sesleniş konuşması yapan Putin, kısmi askeri seferberlik ilan ettiği, "Batı bizi yok etmek istiyor. Blöf yapmıyorum, toprak bütünlüğümüzü korumak için her türlü silahı kullanırız" sözleri istediğini alamazsa Batı'yı nükleer silahlarıyla vurabileceği mesajını taşıyor.

İsrail, Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü'nü gözaltına aldı! Evine baskın düzenlediler

İsrail güçleri Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani’yi gözaltına aldı.

Akdeniz'de Batı vahşeti! Suriyeli bir aile susuzluktan ölen çocuğunu kefenleyip dualarla denize attı

Libya'dan İtalya'ya deniz yolu ile iltica etmek isteyen Suriyeli bir aile, susuzluktan ölen çocuklarını kıyafetleri ile kefenleyip denize attı. O anlara ait videoysa sosyal medyada büyük üzüntü oluşturdu. Öte yandan, botun Akdeniz'de mahsur kaldığı ve göçmenlerin yetkililerden yardım beklediği öğrenildi.

Joe Biden'dan Çin'e savaş tehdidi

ABD Başkanı Joe Biden, Çin'in egemenlik ihtilafı içinde olduğu Tayvan'a saldırması halinde Amerikan askerlerinin Ada'yı savunacağını açıkladı. Çin'e meydan okuyan Biden, "Uzun zaman önce altına imza attığımız şeyin arkasında duruyoruz. Tek Çin politikasına bağlıyız ve Tayvan'ı bağımsızlığa yönlendirmiyor, onları teşvik etmiyoruz. Bağımsızlık Tayvanlıların kendi kararıdır" sözlerini sarf etti.

Çin'de 200 metreyi aşan 42 katlı bina alev alev yandı

Çin'in "Changsha" kentindeki China Telecom şirketine ait kulede yangın çıktı. Yüksekliği 200 metreyi aşan 42 katlı binanın dış duvarı tamamen alevlerle kaplandı. 36 itfaiye aracı ve 280 itfaiyecinin katıldığı çalışmayla yangın söndürülürken, can kaybı olup olmadığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yok Artık! Hintli kadının kulağına yılan kaçtı! Doktorların yılanı çıkardığı anlar kameralarda

Hindistan'da meydana gelen olayda bir kadının kulağına yılan kaçtı. Yılan, hastanede doktorlar tarafından kadının kulağından çıkarılırken o anlar sosyal medyada tıklanma rekorları kırdı.

Araştırma: Baba olduktan sonra erkeklerin beyni küçülüyor

Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre erkekler, ilk çocukları doğup baba olduktan sonra beyinlerinde bir ‘küçülme’ yaşanıyor.

Ukrayna - Rusya Savaşında Flaş Gelişme! Roller Değişmeye Başladı

Herson yönüne doğru taarruza geçen Ukrayna iki bin kilometrelik alanı Rusya’dan geri aldıklarını duyurdu. Bu gelişmenin ardından Rusya'dan merakla beklenen açıklama Savunma Bakanlığı'ndan geldi. İşte Ukrayna savaşında son durum...

Avrupa'da Kadını Aşağılayan Youtuber Sınır Dışı Edildi! Artık Türkiye'de

Viyana'da bir kadına aşağılayıcı ve cinsiyetçi ifadeler kullanan Mesut Can Eray, deport edildiğini açıkladı.

Bilim İnsanlarından Korkutan Uyarı! Felaket Geliyor...

"Felaket buzulu" olarak bilinen Thwaites Buzulu ile ilgili endişe yaratan bir araştırma bilim insanlarından geldi.

105 ışık yılı uzaklıkta iki yeni ötegezegen keşfedildi: Yaşama elverişli olabilir

105 ışık yılı uzaklıkta bir cüce yıldızda iki yeni kayalıktan oluşan ötegezegen keşfedildi. Uzmanlar, yaşama elverişli olabilmeye uygun uzaklıkta olduğunu belirtti.

Toplam 864 haber.