Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Sadece 250 adet üretilecek: Fiyatı dudak uçuklatıyor, Bugatti 'Tourbillon'u tanıttı!

Hırvat Rimac firmasının bünyesine giren lüks otomobil devi Bugatti, ilk hiper otomobili 'Tourbillon'u tanıttı.

HyperOS 2.0 güncellemesi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlar

Android 15 tabanlı HyperOS 2.0 güncellemesi alacak telefonlar netleşmeye başladı. Peki yeni sürüm hangi Xiaomi, Redmi ve POCO cihaza ulaşacak. İşte liste...

Metaverse patladı! Zuckerberg’den sonra en çok kaybeden Türkler

Sanal alemde satın alınan köprü, arazi, sarayların değeri ?düştü. Meta’nın kurucusu Zuckerberg’den sonra en çok parayı Türkiye kaybetti. Sanal enkazın faturası 1 milyar doların üzerinde olduğu düşünülüyor.

21 ilde 'kripto' operasyonu: 1 milyar dolarlık vurgun yapan çete çökertildi

Ankara merkezli 21 ilde nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen şüphelilere yönelik “Sibergöz-42” operasyonları düzenlendi. 1 milyar dolar haksız kazanç elde ettiği tespit edilen ve uluslararası dolandırıcılık eylemi gerçekleştiren 127 şüpheli yakalandı.

Kanun teklifi kabul edilmişti: TSK personeline TikTok yasağı geldi

TSK personeline TikTok kullanımını yasaklayan kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi

En çok kullanılan şifreler belli oldu: Bu hatayı sakın yapmayın!

İnternet hayatımızın her anında… Bankacılık başta olmak üzere, devlet kapısı işleri dahil hemen her işimizi internet üzerinden görebiliyoruz. Uzmanlar bu noktada kullanacağımız şifrelerin hayati önemde olduğu pek çok kez söyledi. Ancak son yapılan bir araştırma insanların hâlâ çok basit şifreler kullandıklarını ortaya koydu.

Yurtdışından getirilen telefonlara düzenleme: Sınırlama getirildi

Yurt dışından yolcu beraberinde Türkiye'ye getirilen telefonlar için yeni düzenleme yapıldı. Yurtdışından satın alınan telefonlara sınırlama getirildi. Gümrük vergisi ödense bile ikinci bir telefon artık getirilemeyecek.

7 kamu bankası birleşti, yeni proje tanıtıldı: TAM

Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Emlak Katılım ve PTT, yeni ATM projesiyle bir araya geldi.

TikTok Türkiye'de yasaklanacak mı? Kritik açıklama

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, "TikTok’u Amerika'da yasaklıyorlar. Yasaklamalara karşıyız, fakat Türkiye'de de bu işin sonu yasaklamaya kadar gidecek. Maalesef burada asla sözle, tavsiyeyle, ricayla mesafe alamadığımız bir ilişki var" dedi.

WhatsApp’ın Android tasarımı yenileniyor! Artık böyle görünecek

WhatsApp, Android uygulamasında Durumlar arayüzünü yenilemeye hazırlanıyor. Peki yenilenen tasarım nasıl olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonunda sadece bir uygulama var! Hangi uygulama olduğunu öğrenince şaşıracaksınız...

İstanbulspor'un başkan yardımcısı Bayram Saral, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın futbolu yakından takip ettiğini belirterek telefonunda yüklü olan uygulamayı açıkladı.

Rekabet Kurulu kararıyla Threads uygulaması Türkiye'de kapatıldı

Threads, paylaştığı bir bildirim ile Rekabet Kurumu kararı nedeniyle 29 Nisan 2024'ten itibaren artık Türkiye'de kullanılamayacağını açıkladı.

Fotoğraftaki kişinin kıyafetlerini silen akıllı telefon, gündem oldu!

Huawei'nin yakın zamanda tanıttığı Huawei Pura 70 modelinin fotoğraftaki kişinin kıyafetlerini silebildiği ortaya çıktı.

TikTok'a Yönelik Türkiye'den Sert Adım! Ahlak Dışı İçerikler İçin Cezalar Geliyor

TBMM, TikTok'a ahlak dışı içerikler nedeniyle bant daraltma cezası vermeyi düşünüyor, dijital mecralar komisyonu ise çeşitli yaptırımların uygulanacağını belirtiyor.

WhatsApp artık internetsiz kullanılabilecek

WhatsApp'ın, yeni bir güncelleme ile "Yakındaki Kişiler" adı verilen bir özelliği test ettiği bildiriliyor. Bu özellik, kullanıcıların çevrimdışı belge ve diğer dosyaları yakınındaki kişilere iletebilmesini sağlayacak.

GİBTÜ'de 'Teknoloji ve Toplumun Dönüşümü' paneli

GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, son yıllarda toplumun yarası haline dönüşen sosyal medya bağımlığının madde bağımlığı kadar tehlikeli olduğuna vurgu yaptı. Rektör Demir, 'Dijital dönüşüm, internet kullanımı, gençleri sosyal izolasyona sokabiliyor. Gençleri sosyal medya bağımlısı haline getirip, toplumdan soyutluyorlar. Bu sorunla mücadele etmek gerekiyor. Sosyal medya bağımlılığı, madde bağımlığı kadar tehlikeli' dedi.

YouTube, reklam engelleyicilere son darbeyi indirdi!

YouTube reklam engelleyici yasağında yeni bir döneme girdi. Reklam engelleyici uzantı kullanırsanız videolar açılmayabilir.

Starlink Türkiye için geri sayım başladı! Fiyatı ne kadar olacak?

Starlink Türkiye için hizmet durumu güncellendi. Buna göre geri sayım başladı. Peki Starlink Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Seat Ibiza ucuz fiyat listesini paylaştı!

Genç otomobilin tutkunlarının ilgi odağı olan Seat ikonik modeli Ibiza, kullanıcılarını sevindirmek için görücüye çıktı. İşte Seat Ibiza güncel fiyat listesi…

Toplam 636 haber.