Teknoloji

Teknoloji Haberleri

WhatsApp beklenen özelliğin test aşamasında olduğunu duyurdu

Daha önce 'belirli yöntemler' kullanmadan Android ve iOS tabletlerde kullanılamayan WhatsApp, Meta’nın yayınlayacağı güncellemeyle birlikte resmi olarak kullanılmaya başlanabilecek. Özellik, henüz test aşamasında.

Bunun da yolunu buldular! Otomotivde 6.001 km’li araç devri!

Bildiğiniz gibi stokçuluğu engellemek adına yeni bir yasa çıktı. Dün itibariyle yürürlüğe giren yasa sonrası enteresan gelişmeler oldu.

Arabaların Tepesindeki Bu Çıkıntı Aslında Ne İşe Yarıyor?

Modifiye tutkunları bilir ki, otomobillere eklenen küçük detaylar karizmatik görünümler yaratır. Tabii bazı karizmatik görünümler doğuştan gelir. Bir otomobil satın aldığımızda tepesinde yer alan 'köpek balığı yüzgeçleri' gibi. Peki bu yüzgeçler tam olarak ne işe yarıyor? Neden her araçta yok? Gelin, bu soruların cevaplarını birlikte öğrenelim.

70 yaşından küçükseniz hemen başvurabilirsiniz! 3 ay boyunca bedava 10 GB internet verilecek

70 yaşından küçük olan herkes için açıklandı! Vodafone ile Akbank ortak kampanya hazırladı. 3 ay boyunca hediye edilecek. Kampanya kapsamında Vodafone faturalı hat müşterisi olan ve Akbank Mobil üzerinden ilk kez Akbanklı olanlar 3 ay boyunca her ay aylık 10 GB hediyesini alacak.

Türkiye'de İphone 14 Satın Almak için 6 Ay Hiç Para Harcamadan Çalışmak Gerekir

Apple'ın beklenen lansmanı gerçekleşti ve iPhone 14 başta olmak üzere yeni ürünlerini tanıttı. Ancak açıkladığı fiyatlar Türkiye'de şaşkınlık yarattı. Pek çok teknoloji meraklısı yurt dışıyla aradaki fiyat farkına tepki gösterdi.

Tüm iPhone Modellerine Zam Geldi!

AppleTürkiye, iPhone 14'ün tanıtıldığı etkinlikle birlikte tüm iPhone modellerine de zam yaptı. Yapılan zam, 5.500 TL'ye kadar vardı.

Lansman öncesi Apple’a şok: iPhone 14 sızdırıldı

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, 7 Eylül'de yeni cihazları iPhone 14'ün lansmanını yapacağını duyurdu... Fakat etkinliğe günler kala cihazın fotoğrafları ve özellikleri sızdırıldı.

Yok artık dedirten yöntem! Sahte ölüm belgesi ile Instagram hesapları çalıyorlar

Dolandırıcıların Instagram hesaplarını çalmak için kullandıkları son yöntem şaşkınlık yarattı. Şahısların sahte ölüm belgeleri ile Instagram yönetimine başvurup kullanıcıyı vefat etmiş gibi gösterdikleri belirlendi. Sahtekarlar daha sonra ele geçirdikleri hesapların gerçek sahipleri ile iletişime geçip 5 bin liraya kadar para istiyor.

Kendinizi Google'da arattınız mı? İnternette kendinizle ilgili bilgileri nasıl silebilirsiniz? Google'da paylaşılmaması gereken kişisel verileri kaldırmanın 7 yöntemi

Google’da kendinizi aratmak, internetin hakkımızda bildiklerinin küçük bir kısmını keşfetmek için mükemmel bir yöntem. Bu, Google’dan açıkça paylaşılmaması gereken ilgili kişisel verileri kaldırmasını istememiz gerekip gerekmediğini öğrenmek için elimizdeki tek yöntem. İşte internette bıraktığınız izleri temizleyebileceğiniz 7 yol.

İşte TOGG'un fiyatı belli oldu! Beklenenden ucuz olacak

Yerli otomobil TOGG yollara çıkmak için artık gün saymaya başladı. Peki yerli otomobil TOGG fiyatı ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Android kullanıcıları bu uygulamalara dikkat! Telefonda gizlenip bilgileri kopyalıyorlar

Güvenlik araştırmacıları tarafından gerçekleştirilen analiz sonrası Google Play Store'daki tehlikeli uygulamalar ortaya çıktı. Haritadan fotoğraf düzenlemeye kadar farklı kategorilerde yer alan bu Android uygulamalarının, kişisel bilgileri çaldığı ve aynı zamanda cihazlara malware yüklediği ifade edildi.

Apple'dan ciddi güvenlik açığı uyarısı: Sistemlerinizi güncelleyin

Apple; iPhone, iPad ve Macbook'ları etkileyen ciddi bir güvenlik sorunu tespit edildiğini duyurdu. Kullanıcılarına cihazlarının işletim sistemlerini güncellemeleri çağrısı yaptı.

Dünyanın en tehlikeli akıllı telefonları belli oldu!

BanklessTimes, son raporunda SAR değeri en yüksek akıllı telefonları derledi. Peki hangi cihazların yaydığı radyasyon daha yüksek?

"Çukur" dizisi geri dönüyor! İşte yeni adresi

Türkiye’de gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden biri olarak gösterilen Çukur geri dönüyor. Peki efsane dizinin yeni adresi neresi? İşte detaylar.

Perseid meteor yağmuru, 12 Ağustos'ta başlıyor

Yılda bir gerçekleşen, halk arasında "yıldız kayması" olarak da bilinen Perseid meteor yağmuru, 12 Ağustos'ta gözlemlenebilecek.

Twitter'da güvenlik açığı: Kullanıcıların bilgileri sızdırıldı

Twitter, kullanıcıları etkileyen yeni güvenlik sızıntısını ortaya çıkardı. Güvenlik açığı sebebiyle bilgisayar korsanlarının hesap bilgilerine kolayca erişebildiği belirtildi.

WhatsApp kullanıcılarına gönderilen ''mesajlarını silmek için tanınan süre'' değiştirildi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ın özelliklerinden biri, gönderilen mesajların silinebiliyor olması. Ancak bu süre oldukça kısa bir zamanla, 68 dakika ile sınırlıydı. Şirket şimdi gönderilen mesajların silinebilme süresini 2 günden uzun bir zamana çıkardı.

Twitter Türkiye için yeni özellik devreye alıyor

Twitter, zararlı olabilecek paylaşımlardan önce kullanıcıyı uyardığı Reply Prompts (Yanıt İstemleri) özelliğini Türkiye'de devreye alıyor. Daha önce Brezilya ve ABD'de denenen özellik hakaret, kaba dil veya nefret söylemi içeren paylaşımların azalmasını sağladı.

İnternet kullanıcıları en çok Google'ı ziyaret ediyor, en fazla vakti YouTube'da geçiriyor

İlk web sitesinin erişime açılmasının 31 yıl ardından internet kullanıcıları günümüzde en çok Google'ı ziyaret ediyor, en fazla vakti ise YouTube'da geçiriyor.

Toplam 334 haber.