Öğrenciler dikkat! Okulların açılması öne çekildi: Yaz tatili süresi değişti

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili süresi uzadı mı? Milyonlarca öğrencinin merak ettiği soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

16 Haziran’da tatile giren okulların ardından yaz tatili sona ermek üzere ve ders zilinin çalmasına artık sayılı günler kalmış durumda.

3 aylık tatil planı yapan öğrenciler son günlerde bazı medya sitelerinde ortaya çıkan ‘Okullar erken mi açılacak?’ sorusunun yanıtını merak etmeye başlamıştı.

İlkokul ortaokul lise öğrencileri tatilin keyfini çıkarırken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya ilişkin detaylar paylaşılmıştı.

Hem koronavirüs pandemisi hem de deprem felaketinin nedeniyle okul sıralarından uzak kalan öğrenciler bu yıl sıralara erken dönecek.

Okullar erken mi açılacak? Yaz tatili ne kadar? Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili kısaldı mı? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Öğrenciler okul sıralarına Eylül ayında değil Ağustos ayında dönecek. 1 Ağustos itibariyle okullarda eğitim öğretim yeniden başladı. Bu haber velileri sevindirecek öğrencileri ise üzecek gibi duruyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile yaz okulları için yazı gönderdi. İşte milyonlarca ilgilendiren o kararın detayları…

Özellikle pandemi dönemi ve deprem felaketiyle birlikte okullar uzun süre kapalı kalmıştı. Okul sıralarından uzak kalan öğrenciler için yaz okulu açılıyor. Yani öğrenciler bu yıl yaz okulu sayesinde okul sıralarına erken dönecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yaz okullarının tamamen ücretsiz olduğu bildirilirken devam zorunluluğu olmadığı da duyuruldu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN