Öğretmen Haberleri

Öğretmen Haberleri

Uzman öğretmen maaşı 42 bini geçiyor işte 2024 tüm zamlı memur maaşları

Gelen bilgilere göre, en düşük uzman öğretmen maaşı, zamlarla birlikte 42 bin TL'yi geçecek. Öte yandan tüm memurların maaşları da öğretmen maaşına gelecek oransal zam kadar artış gösterecek. Peki Uzman öğretmen ve branşlara göre memurların maaşı kaç TL olacak?

Gazi ve şehit aileleri depremzede öğrenci ve öğretmenleriyle buluştu

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şube Başkanı Gülay Bozan ve Yönetim Kurulu Üyeleri depremde anne veya babasını kaybeden Atalar İlkokulu öğrenci ve öğretmenleriyle yemekte buluştu.

Başkası için ilaç yazma talebini kabul etmeyen aile hekimine önce hakaret sonra saldırı

Gaziantep'te bir şahıs, babası adına ilaç yazma talebini kabul etmeyen aile hekimine fiziksel ve sözlü saldırıda bulundu. Olay anı cep telefonu kamerasına yansırken, gözaltına alınan ve daha sonra adlı kontrol şartıyla serbest bırakılan şahsın ücretli öğretmen olduğu ve olay sonrası görevine son verildiği öğrenildi.

Memur maaşları meslek meslek hesaplandı! Müdür, memur, hemşire, öğretmen, doktor

Memur ve memur emeklilerine gelecek zamlar 5 ayın enflasyon verisinin netleşmesiyle tek tek hesaplandı. Meslek meslek hesaplara göre öğretmen, polis, memur, müdür, doktorların ne kadar maaş alacağı netleşti. Peki, memur ve memur emeklileri ne kadar maaş alacak? Hangi meslekler 2024’de ne kadar maaş alacak? İşte 2024 memur maaşları…

Öğrenciler, Siirt Valisini ziyaret etti

Vali/Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Mahfuz İleri, Öğretmen ve Öğrencileri makamında kabul etti.

Siirt’te 24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı

İlk kutlama Atatürk Anıtında gerçekleşti. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, beraberindeki öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Merasimi gerçekleştirildi.

Siirt Belediyesi Kadin Yaşam Merkezi’Ndeki Öğretmenlerin “24 Kasim Öğretmenler Günü” Kutlandi

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Siirt Belediyesi tarafından Kadın Yaşam Merkezi’nde görev yapan öğretmenler onuruna program düzenlendi.

Öğretmenlere Ek Ödenek Mi Verilecek? Araştırma Geliştirme Tazminatı Nedir?

Plan ve bütçe komisyonunda Cumhur İttifakı Milletvekili İsmail Faruk Aksu ilk kez dillendirdi. Aksu, öğretmenlere araştırma geliştirme tazminatı adı altında ek ödenek verilmeli dedi.

Çarpıcı İtirafta Bulunan Öğretmenin Görevine Son Verildi

TV8'de yayınlanan bir yemek programına katılan bir yarışmacı, eğitim camiasında ve toplumda geniş yankı uyandıran çarpıcı bir itirafta bulundu. Milyonlarca öğretmenin KPSS puanıyla atama beklediği bir dönemde, kendi formasyonu olmadan ücretli öğretmenlik yapmasını açıklayan yarışmacı, tartışmalara neden oldu. Bu şaşırtıcı itiraftan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu yarışmacının öğretmenlik görevine son verildi.

4 kurumda ücretli öğretmenlerin ek ders ücretleri arttırıldı

MEB, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığında ek ders ücreti karşılığında dışardan çalıştırılanların ücreti arttırıldı

Siirt Üniversitesi Öğrencisi Kazakistan'da Şampiyon Oldu

Siirt Üniversitesi Öğretmenlik bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Abdullah TOPRAK, Kazakistan'ın Türkistan kentinde düzenlenen güreş şampiyonasında 1. oldu.

Kürtçe öğretmeni, Kürtçe şehir ismi öğrettiği için hedef oldu

Malabadi köyündeki orta okulun tek Kürtçe öğretmeni olan Mizgin Yalçın, şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu üzerinden sosyal medyada hedef gösterildi.

Ara tatil yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 20 milyon öğrenci, 13-17 Kasım'da 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ilk ara tatilini yapacak. Birinci dönem ara tatili 13 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 17 Kasım Cuma günü sona erecek. Öğrenciler ara tatil öncesi son derslerine yarın girecek.

Öğretmen açığı ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışılıyor

Eğitimde sorunlar çığ gibi. Bunların başında öğretmen açığı geliyor. Yüz binler atama beklerken açık büyüyor.

Siirt'te Öğretmenlerden Basın Açıklaması: Önlük Değil, İkramiye İstiyoruz

Türk Eğitim Sen Siirt üyesi öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında bir maaş ikramiye istedi.

Siirt Valiliğinden öğretmenlere sinema desteği

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Siirt'te görev yapan öğretmenler, "Öğretmen" adlı sinema filmiyle buluşacak.

MEB harekete geçti! Öğretmenlere prim düzenlemesi geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Öğretmenlere SGK prim düzenlemesi geliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin 'Bakanlar Kurulu nezdinde gündeme getirdim. Bunlarla ilgili de çalışmalarımızı yürütüyoruz, inşallah çözeceğiz' açıklamasında bulundu. İşte detaylar...

Cumhuriyet Bayramı'ndaki konuşması nedeniyle öğretmene gözaltı

Antalya'da özel bir okuldaki Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları sırasında yaptığı konuşma sosyal medyada çok konuşulan öğretmenin gözaltına alındığı ve hakkında ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama'' suçundan adli işlem yapıldığı bildirildi.

Bakan Yusuf Tekin'den öğretmenlere heyecan verici haber!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere yönelik önemli bir müjdeyi duyurdu. 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne yaklaşırken, Yeni Şafak gazetesi, öğretmenlere sunulacak sürprizleri haberleştirdi.

Öğretmen ve Öğrenciler Doğanın Güzelliği ve Müziğin Büyüsünü Siirt'in Şirin Beldesinde Buluşturdu

Atabağı Beldesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yılına muhteşem bir armağan sunuyor.

Öğretmen sendikası uyardı: Siirt'te de görülen hastalık öğrenciler arasında hızla yayılıyor

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası, deprem kenti Hatay’daki bazı okullarda uyuz tespit edildiğini açıkladı. Başkan Deniz Ezer, tedbir çağrısı yaptı. Uyuz Siirt'te de bir çok kişide görülmüştü.

Siirt’te Filistin Yararına Düzenlenen Kermese Yoğun İlgi

Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Milli İrade İmam Hatip Lisesi ve İbrahim Hakkı Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Siirt Şubesi (İHH)'nın desteklediği kermes ile Filistin halkına yardım eli uzatıldı.

Siirtli Öğretmen Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti!

Batman'da öğretmenlik yapan Siirt nüfusuna kayıtlı öğretmen geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kars'ta mide bulandıran olay! Polis memuru tutuklandı!

Kars'ın Selim ilçesinde 45 yaşındaki polis memuru A.K.'nin , 15 yaşındaki B.B. adlı çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Polis memuru A.K. tutuklandı.

Anadolu Üniversitesi’nde 21 yaşında bir öğrenci, ardından not bırakıp hayatına son verdi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencisiyken üniversitenin yemekhane bölümüne asarak yaşamına son veren 21 yaşındaki Resul Alan, memleketi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde toprağa verildi.

Siirt'te öğretmenler dayanışma yemeğinde bir araya geldi

Eğitimsen Eruh temsilciliği, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO tarafından 5 Ekim 1966 yılında Dünya Öğretmenler Günü olarak ilan edilen 5 Ekim Dünya Öğretmenler günü nedeniyle dayanışma yemeği düzenledi.

Yönetmelik değişti: Okulöncesi ve ilköğretim kurumlarında mescit zorunlu hale geldi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulöncesi eğitim kurumlarında mescidi zorunlu hale getirdi. Yeni yönetmelik yayımlayan bakanlık, kayıt parasını da 'katkı payı' adı altında alacak. Miktarı ise komisyon belirleyecek.

Gaziantep'te 40 bin öğretmene bisiklet dağıtıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla kent genelindeki 40 bin öğretmene bisiklet dağıtım törenine katıldı.

Siirt’te Öğretmenlere 'Meme Kanseri' Konferansı Verildi

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle Siirt il Merkezinde görevli kadın öğretmenler ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına yönelik "Kanser ve Kanser Taramaları" konulu konferans verildi.

Siirtli Veliler Bu Durumdan Çok Rahatsızdı! Bakanlık Uyarıda Bulundu!

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü valiliklere gönderdiği 21.09.2023 tarih ve 84742588 sayılı yazı ile ders kitapları, hazırlanan diğer yardımcı materyaller ve EBA platformunda bulunan içerikler haricindeki öğretim materyallerinin, resmi okullarda reklam ve tanıtımının yapılmasına izin verilmemesi, öğrencilerimize aldırılması ve kullanımı konusunda öğretmenleri uyardı