Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

Jandarma ekiplerinden öğrencilere trafik eğitimi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bulunan okullarda okuyan öğrencilere trafik eğitimleri verildi.

Şahinbey tesislerinde el emeği göz nurları sergilendi

Şahinbey Belediyesi'ne bağlı Selçuklu Gençlik Merkezi'nde eğitim gören kursiyerler el emeği göz nuru çalışmalarını sergilediler.

Piyano dahisinin on parmağındaki marifet

Diyarbakır'da ortaokul öğrencisi Mehmet Uğur Savcu (13), 8 yaşında annesinin telefonuna indirdiği piyano uygulamasıyla notaları öğrenip eğitime başladı. 2 aylık eğitim ile piyanonun dahi çocuğu olan Savcu, şimdilerde dünyaca ünlü piyanistlerin eserleriyle kulakların pasını siliyor.

Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tur eşleşmeleri belli oldu

Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. eleme turu kura çekimi başladı. Eğitim Tesisleri'nde kura çekimine, TFF yetkilileri ve kulüp temsilcileri katıldı. Trabzonspor, Fenerbahçe, Konyaspor, Sivasspor ve Başakşehir, kupaya 5. turdan itibaren dahil oldu. İşte Türkiye Kupası'ndaki eşleşmeler...

Evlilik Okulu'nda eğitim gören 196 çift daha sertifikasını aldı

Şahinbey Belediyesi'nin en önemli projelerinden olan Evlilik Okulu Projesinde eğitim gören 196 çift daha Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun ellerinden sertifikalarını aldı.

Bilinçli Anneler, Sağlıklı Yarınlar Projesi

SANKO Üniversitesi Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile 15-49 yaş grubu arasındaki kadınlara yönelik 'Bilinçli Anneler, Sağlıklı Yarınlar Projesi' kapsamında depremden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı İlçesinde anne ve anne adaylarına yönelik iki gün süren eğitim programı düzenledi.

Siirt'te ilk defa masörlük kursu açıldı

Siirt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen masörlük kursunda usta öğretici fizyoterapist tarafından eğitim verilmeye başlandı.

GETAT ünitesi merkeze dönüştü

Batman Eğitim Araştırma Merkezinde faaliyet gösteren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) ünitesi, Dünya Sağlık Örgütünün tanımına uygun olarak bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıkların önlenmesi, tanısı, iyileştirilmesi ve tedavisinde kullanılan geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını kapsayan bir merkeze dönüştü.

Diyarbakır'da öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bilgievlerinde eğitim gören öğrencilere ağız ve diş sağlığı semineri düzenlendi.

MEB'den Ders Saati Süreleri Yazısı... İkili Eğitim Veren Okullarda Ders Süreleri Kısaltıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Ders Saati Süreleri konulu resmi yazı yayınlandı.

Çocuk Nöroloji Doktoru Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göreve Başladı

Çocuk Nöroloji Doktoru Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

Siirt Baykan'da Jandarmandan Engellilere Özel Etkinlik

Siirt Valiliği İl Jandarma Komutanlığınca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, Baykan İlçesinde bulunan Umut Yolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde özel gereksinimli çocuklar ziyaret edilerek çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Baykan Kaymakamlığı'ndan Eğitime Destek

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Emin Bağlı İstiklal İlk-Ortaokuluna ''Cumhuriyet Çocukları Kütüphanesi'' açılış törenine katıldı.

Türk Büro-Sen yetkilileri Siirt'te üyeleriyle yemekte bir araya geldi

Türk Büro-Sen teşkilat sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Sami Çam ve Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Emrah Coşkun Siirt'te gelerek üyeleriyle yemekte bir araya geldi.

Siirt'te KOSGEB Meslek Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Siirt Meva Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve KOSGEB işbirliği ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine KOSGEB ve Girişimcilik konulu konferans düzenlendi.

Siirt Belediyesi Okulları Tek Tek Gezerek Spor Faaliyetleri Düzenliyor

Siirt Belediyesi, Gezici Spor Etkinliği projesi kapsamında okullarda, gençleri spor yapmaya özendirmeyi sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetlere imza atmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatil tartışmalarına noktayı koydu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir yayında ara tatile ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Siirt’te 24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı

İlk kutlama Atatürk Anıtında gerçekleşti. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, beraberindeki öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Merasimi gerçekleştirildi.

Siirt’te Masörlük Kursu Açılıyor!

Siirt Halk Eğitim Merkezi değişik alanlarda kurslar açmaya devam ediyor. Son olarak Siirt Halk Eğitim Merkezi Siirt'te Masörlük kursu açarak bu alanda profesyonel eğitim verecek.

Siirt’te bir ilk! Kalp hastalarına ‘Elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon’ işlemi

SİİRT Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyolog Muzaffer Aslan tarafından ilk kez, 7 hastaya kalp ritim bozukluklarının tanı ve tedavisinde kullanılan ‘Elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon’ işlemi gerçekleştirildi.

Siirt'te Madendeki Göçükten Çıkarılan 1 İşçi Hastaneye Getirildi

Siirt'in Şirvan ilçesi bakır madeni ocağında göçük meydana geldi. Enkaz altından çıkarılan 1 işçi hastaneye kaldırıldı, diğer isçiler için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

YÖK Başkanı açıkladı: O burslara zam yapılacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yükseköğretim kurumlarında yürütülen bilimsel araştırma projelerinde burslu olarak görevlendirilen öğrencilere ödenecek aylık burs miktarı üst sınırının tezli yüksek lisans öğrencileri için 2 bin 550 liradan 6 bin liraya, doktora öğrencileri için de 3 bin 825 liradan 9 bin liraya çıkarılmasına karar verildiğini bildirdi.

LGS örnek soruları ve çözüm videoları yayında! MEB 2024 LGS sayısal ve sözel örnek soruları ve cevapları tıkla görüntüle!

LGS örnek soruları ve çözümleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. MEB, öğrencilerin sınava hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla her ay düzenli olarak LGS örnek soru ve çözüm videolarını web sitesi üzerinden paylaşıyor. Toplam 45 sorunun yer aldığı örnek soru kitapçıkları 2024 Haziran ayında düzenlenecek olan LGS öncesi öğrencilere kılavuz oluyor. Peki; Sayısal ve Sözel LGS örnek sorular kitapçığı ve çözümlü videoları nasıl görüntülenir? İşte MEB 2024 LGS sayısal ve sözel örnek soruları ve çözüm videoları görüntüleme ekranı...

Öğretmenlere Ek Ödenek Mi Verilecek? Araştırma Geliştirme Tazminatı Nedir?

Plan ve bütçe komisyonunda Cumhur İttifakı Milletvekili İsmail Faruk Aksu ilk kez dillendirdi. Aksu, öğretmenlere araştırma geliştirme tazminatı adı altında ek ödenek verilmeli dedi.

Kurtalanlı Genç Kızlar Kent Genelinde Birinci Olup Bölgede Siirt'i Temsil Edecekler

Siirt İl genelinde düzenlenen Hentbol Turnuvası'nda birinci olan öğrenciler Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat'ı makamında ziyaret etti.

Eğitim İş Genel Başkanı Özbay: Okulların tamamını imam hatibe çevirdiler

Okullarda eğitimin dinselleşmesi adımlarına her gün yenileri ekleniyor. Amasya'da müftülük okulda toplantı düzenlerken, TÜGVA ekibi de bir lisede söyleşiye katıldı. Eğitim İş Genel Başkanı Özbay, "MEB, Diyanet İşlerinin bir alt kurumu haline geldi" dedi.

Çarpıcı İtirafta Bulunan Öğretmenin Görevine Son Verildi

TV8'de yayınlanan bir yemek programına katılan bir yarışmacı, eğitim camiasında ve toplumda geniş yankı uyandıran çarpıcı bir itirafta bulundu. Milyonlarca öğretmenin KPSS puanıyla atama beklediği bir dönemde, kendi formasyonu olmadan ücretli öğretmenlik yapmasını açıklayan yarışmacı, tartışmalara neden oldu. Bu şaşırtıcı itiraftan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu yarışmacının öğretmenlik görevine son verildi.

Siirt Belediyesi'nin Açtığı Ata Sporumuz Okçuluk Kursunda Kayıtlar Başladı

Siirt Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünce öğrencilere yönelik ata sporumuz olan okçuluk kursu açtı, kayıtlar başladı.

Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Yürürlükten Kaldırıldı

Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılmasına dair yönetmelik resmi gazetede yayınlandı.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalite ve Destek Müdürü Engin Erik: Hastanemiz Her Geçen Gün Gelişiyor

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalite ve Destek Müdürü Engin Erik, hastanenin her geçen gün geliştiğini ve sağlık hizmet kalitesini artırdığını söyledi.