Okul Haberleri

Okul Haberleri

Jandarma ekiplerinden öğrencilere trafik eğitimi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bulunan okullarda okuyan öğrencilere trafik eğitimleri verildi.

Polis ekipleri, polislik mesleğini anlattı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bulunan okullarda okuyan öğrencilere polislik mesleği anlatıldı.

Piyano dahisinin on parmağındaki marifet

Diyarbakır'da ortaokul öğrencisi Mehmet Uğur Savcu (13), 8 yaşında annesinin telefonuna indirdiği piyano uygulamasıyla notaları öğrenip eğitime başladı. 2 aylık eğitim ile piyanonun dahi çocuğu olan Savcu, şimdilerde dünyaca ünlü piyanistlerin eserleriyle kulakların pasını siliyor.

Evlilik Okulu'nda eğitim gören 196 çift daha sertifikasını aldı

Şahinbey Belediyesi'nin en önemli projelerinden olan Evlilik Okulu Projesinde eğitim gören 196 çift daha Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun ellerinden sertifikalarını aldı.

Gazi ve şehit aileleri depremzede öğrenci ve öğretmenleriyle buluştu

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şube Başkanı Gülay Bozan ve Yönetim Kurulu Üyeleri depremde anne veya babasını kaybeden Atalar İlkokulu öğrenci ve öğretmenleriyle yemekte buluştu.

Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Gazze halkına yardım etkinliği

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulunda Gazze halkına ulaştırılmak üzere yardım etkinliği düzenlendi.

SANKO Okulları öğrencisi yüzmede Türkiye üçüncüsü oldu

SANKO Okulları öğrencisi Tuna Karakuş, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen '12 Yaş Ulusal Gelişim Ligi Projesi Türkiye Finali'nde üçüncü oldu.

Fadıloğlu: 'Rekabet kaliteyi getirir'

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçede bulunan tüm ortaokul öğrencilerinin katılım sağlayabileceği bilgi yarışmasının protokolünü imzaladı. Hem öğrencinin hem de okulunun tablet, yazıcı, bisiklet, kitap seti, eşofman takımı, spor ayakkabı ve sportif malzeme seti ödülü kazanabileceği protokol imza programında konuşan Başkan Fadıloğlu, 'Rekabet kaliteyi getirir. Ödüllendirme noktasında yalnızca öğrencileri değil, aynı zamanda okulları da ödüllendiriyoruz' dedi.

MEB'den Ders Saati Süreleri Yazısı... İkili Eğitim Veren Okullarda Ders Süreleri Kısaltıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Ders Saati Süreleri konulu resmi yazı yayınlandı.

Baykan Kaymakamlığı'ndan Eğitime Destek

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Emin Bağlı İstiklal İlk-Ortaokuluna ''Cumhuriyet Çocukları Kütüphanesi'' açılış törenine katıldı.

Öğrenciler, Siirt Valisini ziyaret etti

Vali/Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Mahfuz İleri, Öğretmen ve Öğrencileri makamında kabul etti.

Siirt Genç Fenerbahçeliler Derneği Çocukları Sevindirdi

Siirt Genç Fenerbahçeliler Derneği, Baykan ilçesine bağlı Atabağı Anaokulu'nda öğrenim gören çocuklara giyim yardımında bulundu.

Siirt Belediyesi Okulları Tek Tek Gezerek Spor Faaliyetleri Düzenliyor

Siirt Belediyesi, Gezici Spor Etkinliği projesi kapsamında okullarda, gençleri spor yapmaya özendirmeyi sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetlere imza atmaya devam ediyor.

Saç Dökülmesi Hangi Vitamin Eksikliğinde Olabilir?

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça karşılaşılan bir durumdur ve çoğu zaman beslenme eksikliklerinin bir göstergesi olabilir. Özellikle belirli vitaminlerin alımının yetersiz olması bu soruna yol açabilir. Bu nedenle sağlıklı saçlara sahip olmak için dengeli beslenme ve gerekli vitamin takviyeleri esastır.1 Peki, saç dökülmesi hangi vitamin eksikliği durumunda olur? Gelin, detayları birlikte inceleyelim.

Koronadan sonra yeni kabus! Çin'de yayılan gizemli hastalık okulları kapattırdı, hastaneler dolup taşıyor

Koronavirüs salgının çıktığı Çin'de yıllar sonra endişe yaratan yeni bir salgın paniği yaşanıyor. Zatürre benzeri bir hastalığın git gide yayıldığını belirten yetkililer, ''Çok yüksek ateş var ve akciğerlerinde nodül oluşuyor'' uyarısında bulundu. Salgın nedeniyle hastanelerin dolup taştığı ülkeden servis edilen görüntülerde çocuklarının yanında endişeyle bekleyen ebeveynler ve bekleme odalarındaki yoğunluk gözler önüne serildi.

Doğal gaz kullananlar dikkat! Eski sayaçlar sökülecek, işte son tarih

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 1 Ocak 2014-31 Aralık 2019 döneminde piyasaya arz edilmiş doğal gaz sayaçlarının 2025 yılı sonuna kadar sökülerek, yerine geçerli muayenesi olan sayaç takılmasını kararlaştırdı.

Pervari'de Görev Yapan Sağlık Çalışanları Köy Okullarındaki Çocukları Unutmadı

Siirt'in Pervari ilçesinde görev yapan sağlık çalışanları, hayırseverlerin de desteğiyle köy okullarındaki çocuklara yardımda bulundu.

Siirt'te Okul Servisi ile Otomobil Çarpıştı

Siirt'te okul servisi ile otomobilin çarpışması sonucu maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Siirt Barosu Çocuk Hakları Komisyonu: Her çocuğa eşit okul imkânı sağlamayan, ayırımcılık yapan her türlü anlayışa karşıyız

Siirt Barosu Çocuk Hakları Komisyonu, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'ne ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Siirt Baro Başkanı Av. Muhammed Alptekin de katıldı.

Siirt'e kaçak yollarla sokulan çay, saat ve cep telefonu ele geçirildi

Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda bir araçta yurda kaçak yollarla sokulan çay, saat ve cep telefonu ele geçirildi.

Siirt Cezaevi'nin Okullar Bölgesinde Yapılması Doğru mu? Siirt Halkı Ne Düşünüyor?

Siirt halkı, iki kezdir iptal edilen Siirt Cezaevi projesi ihalesinin okullar bölgesinde olmasını doğru bulmuyor.

Eğitim İş Genel Başkanı Özbay: Okulların tamamını imam hatibe çevirdiler

Okullarda eğitimin dinselleşmesi adımlarına her gün yenileri ekleniyor. Amasya'da müftülük okulda toplantı düzenlerken, TÜGVA ekibi de bir lisede söyleşiye katıldı. Eğitim İş Genel Başkanı Özbay, "MEB, Diyanet İşlerinin bir alt kurumu haline geldi" dedi.

Siirtli çiftçi artan akaryakıt fiyatları nedeniyle ilkel yöntemlerle tarlayı sürmeye başladı

Siirt’te akaryakıtta gelen zamların ardından Siirtli çiftçiler eski ilkel yöntemlerle tarlalarını sürmeye başladı. İlkel yöntemlerle tarlayı sürmenin tadının bir başka olduğunu ifade eden Siirtli çiftçi Cemil Beydoğan, insan bu şekilde emeğinin karşılığını aldığı zaman, dökülen alın terinin kıymetini daha fazla anlamış oluyor diye belirtti.

Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Yürürlükten Kaldırıldı

Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılmasına dair yönetmelik resmi gazetede yayınlandı.

Kurtalan Meslek Yüksek Okulu İdarecilerinden Teşekkür Ziyaretleri

Kurtalan Meslek Yüksek Okulunun düzenlediği 3. Kariyer günlerine katılım sağlayan kendilerine destek veren misafirlere Okul idarecileri teşekkür ziyaretinde bulundular.

Siirt'teki okullarda İsrail mallarının satışı yasaklandı

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul kantinlerinde İsrail mallarının satışının yasaklandığını açıkladı.

Komşu ilimizde Tır Kazası Sonrası Yaşananlar Pes Dedirtti

Şırnak'ta tırın kaza yapması sonucu yakıt tankeri kırıldı ve akaryakıt yola döküldü.

Kürtçe öğretmeni, Kürtçe şehir ismi öğrettiği için hedef oldu

Malabadi köyündeki orta okulun tek Kürtçe öğretmeni olan Mizgin Yalçın, şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu üzerinden sosyal medyada hedef gösterildi.

Ara tatil yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 20 milyon öğrenci, 13-17 Kasım'da 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ilk ara tatilini yapacak. Birinci dönem ara tatili 13 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 17 Kasım Cuma günü sona erecek. Öğrenciler ara tatil öncesi son derslerine yarın girecek.

Siirtli 300 Minik Öğrenciden 10 Kasım Koreografisi

Siirt’te ilk ve ortaokul öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'inci yılı dolayısıyla koreografi hazırladı.