Maaş Haberleri

Maaş Haberleri

Zam sonrası emeklilere promosyon uyarısı: Bankaya gidip isteyin

En düşük emekli maaşının 5500 TL'den 7500 TL'ye yükseltilmesi sonrası uzmanlardan banka promosyonu uyarısı geldi.

Kurtalanlı Fırıncılar İsyan Edip İş Bıraktı!

Siirt’in Kurtalan ilçesinde fırın çalışanları maaşlarını gerekçe göstererek iş bıraktı.

En düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya yükseltildiğini duyurdu.

Almanya Türkiye'ye yeniden kapı açtı! Önce bir yıl sonra süresiz

Çalışacak eleman arayan Almanya'da ilk tercih Türkler oldu. 778 bin Türk'e yılda 50 bin euro maaşla iş hazır

En düşük emekli maaşı ve emekli bayram ikramiyesi yükseliyor!

Milyonlarca emekli ve EYT ile emekli olmak için gün sayanlar her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile TÜED Başkanı Kazım Ergün konuyu görüşmek için bir araya geldi. Görüşme sonrası Bakan Bilgin, "En düşük emekli maaşını ve bayram ikramiyesini yükseltecek çalışmalarımız var" dedi. Peki 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte haberin detayları…

Siirt'te fırın işçileri haklarını istiyor

Siirt'te bir araya gelen fırın işçileri, ekmeğe yapılan zamdan sonra kendi maaşlarına zam talep etti.

SSK, Bağ Kur, Emekli Sandığı ve EYT'li tüm emeklileri kapsıyor! Emekliye yapılacak o ödemeler yükseldi! 10 bin lirayı buluyor…

EYT yasasının yürürlüğe girmesiyle beraber emekli olması beklenen 2 milyon 250 bin kişinin banka tercihleri de belli olmaya başladı. Emekli maaşını alacakları bankayı seçerken yüksek promosyon oranlarına dikkat eden birçok vatandaş, bankalardan gelen yüksek promosyon teklifleri karşısında kafa karışıklığı yaşıyor.

Yoksullukta Yeni Rekor: Asgari Ücretin Neredeyse 4 Katına Çıktı

Yılın daha ilk ayında asgari ücreti geçerek 8 bin 782 liraya ulaşan açlık sınırı, şubat ayında 9 bin 234 TL'ye çıktı. Bir ailenin aylık tüm harcamalarını kapsayan yoksulluk sınırı ise şubatta bir önceki aya göre 1500 TL birden artarak 31 bin 939 TL'ye yükseldi.

Milyonlarca emeklinin yeni zam oranı netleşti

Milyonlarca SSK Bağ-Kur emeklisine yeni zam tablosu ortaya çıktı. Yaklaşık 14 milyon emekliye Temmuz ayında bir zam daha yapılacak. Emekli maaş zammı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak 6 aylık enflasyona göre belirleniyor. Şubat ayı enflasyon verisiyle birlikte emekli maaş zammına göre ilk detaylar belli oldu. Memurlar ve emekliler yılbaşında yüzde 30 zamma hak kazanmıştı. Peki, SSK Bağ-Kur emeklisi Temmuz’da ne kadar zam alacak?

EYT'liler ilk maaşlarını ne zaman alacak? Bakan Bilgin merak edilen soruyu yanıtladı

Milyonların heyecanla beklediği EYT düzenlemesi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra başvuruların gerçekleştirileceği düzenlemeye ilişkin merak edilen sorulara yanıt Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "İlk maaşlar nisan ayında yatacak. Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra ilk ayın başında maaşlar müracaatlara göre ödenecek" diye konuştu. Öte yandan Bakan Bilgin düzenlemenin bütçeye ek yük getirmeyeceğini ifade etti.

EYT'de hesaplar değişti: İşte ilk maaş tarihi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Meclis’e gelen düzenlemenin ne zaman yasalaşacağını merakla beklerken, Kahramanmaraş’taki deprem felaketi nedeniyle TBMM 28 Şubat’a kadar çalışmalarına ara verdi. Böylece, EYT’de de hesaplar değişmiş oldu. AK Parti kurmayları, EYT’de ilk maaş için yeni bir tarihi işaret etti.

Depremden etkilenen illerde banka işlemlerinde kimlik belirleme uygulamaları düzenlendi

MASAK, depremden etkilenen illerde maaş ödemelerinde sıkıntı yaşanmaması için kimlik belirleme uygulamalarını düzenledi. Buna göre, OHAL ilan edilen 10 ilde depremzedeler maaş ödemelerinde kimliklerini gösterir herhangi bir belgeyle işlem yapabilecek. Bunun mümkün olmaması durumunda kişinin beyan ettiği kimlik bilgilerinin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kimlik paylaşım sistemi veri tabanı üzerinden kimlik tespitinde gerekli bilgilerden en az dördünün kontrol edilmesi istenecek.

Tüm Türkiye'de Memur Maaşları Erken Ödenecek

Türkiye genelindeki tüm memurların şubat ayı maaşları 11 Şubat'ta ödenecek.

Siirt Üniversitesi Çalışanlarını İlgilendiren İhale Tamamlandı! Çalışanların Alacağı Promosyon Miktarı Belli Oldu

Siirt Üniversitesi çalışanlarının maaş promosyonu ihalesi sonuçlandı. Banka promosyonu için yapılan ihale sonucunda, üniversite çalışanları 24 Bin 300 TL banka promosyonu alacak.

Asgari ücretli ev almak için 30 yıl çalışmak zorunda

Türkiye'de barınma sorunu her geçen gün derinleşirken, asgari ücretli maaşının tek kuruşuna bile dokunmadan 100 metrekare evi ancak 30 yıl çalışırsa alabiliyor.

Kaç kişi yararlanacak, ilk maaş ne zaman yatacak? EYT düzenlemesi yarın Meclis'te, işte tüm detaylar

EYT düzenlemesi yarın Meclis Başkanlığı'na sunulacak, saat 11.00'de de bir basın açıklamasıyla da EYT düzenlemesinin neleri ihtiva ettiği açıklanacak. İlk maaşların Mart ayında yatırılması hedeflenirken, işte düzenlemeye dair tüm merak edilenler.

2023 Uzman Çavuş Maaşları! Astsubay Maaşı Ne Kadar?

Maaş zamlarının açıklanmasının ardından, meslek gruplarının maaşları ile ilgili araştırmalar devam ediyor.

Memur emeklisinin zam farkı ödeme tarihi açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur emeklileri ve hak sahiplerinin aylık ve ek gösterge farklarının 27 Ocak'tan itibaren ödenmeye başlanacağını açıkladı

Dikkat! SGK'ya geçenin maaşı yüzde 20 artıyor

Milyonlarca vatandaşa emeklilik yolunu açan EYT düzenlemesi sonrası 'emekli maaşı nasıl artırılır' merak ediliyor, herkes emekli aylığını artırmanın yöntemlerini arıyor. Kişinin alacağı emekli aylığı birçok etkene göre değişiyor. Çalışma süresi, enflasyon verileri ve prime esas kazanç gibi faktörlerin yanı sıra emekli aylığını yüzde 20 artırmanın bir yolu daha var... İşte detaylar...

Milyonlarca EYT'linin beklediği haber geldi: Şubat ayında yasalaşıyor, mart ayında ilk maaşlar hesapta

2 milyon 250 bin kişinin yararlanacağı EYT düzenlemesinde sona gelindi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "EYT'yi yasalaştıracağız. 5 adımdan 4 tanesini gerçekleştirdik. EYT'yi şubat ayı içinde yasalaştırıp, mart ayı içinde de maaşlarını almalarını gerçekleştirmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Zam Pazarlığı Başlıyor! Yüz Binlerce Çalışanın Maaşı Değişecek

700 binden fazla kamu işçisinin beklediği gün geldi. Kamuda çalışan işçilerin ücretlerine 2023-2025 döneminde yapılacak zam oranı için Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmeleri bugün başlıyor

Muhtar Maaşı 2023: En Yüksek ve En Düşük Muhtarlık Maaşları Ne Kadar?

Temmuz ayında asgari ücret ve memura gelen zamlarla birlikte muhtar maaşlarına da ücret artışına gidildi. Köy veya mahallelerin yönetimini üstlenen muhtar maaşlarına yapılan zamlar sonrası ücret artışı merak konusu oldu. Muhtar Yasası’ndaki değişiklik ile de muhtarların mali hakları koruma altına alınmış oldu. En yüksek ve en düşük muhtarlık maaşları ne kadar? 2023 muhtar maaşı ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

Bakan Bilgin tarih verdi: EYT'de ilk maaşlar ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Bilgin, yakında Meclis'e gelmesi beklenen EYT düzenlemesine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bilgin, "İlk aylıklar şubat ya da martta bağlanabilir" diye konuştu.

Askerliği uzatanın cebi dolacak! 6 ay daha fazla askerlik yapana 51 bin lira ek ödeme!

6 ay daha fazla askerlik yapana 51 bin lira ek ödeme! Askerliği uzatanın cebi parayla dolacak! Tecili biten ve yaşı gelen her erkek vatani görevi olan askerliği yapmakla yükümlü oluyor. Erbaş ve erler için 6 aya indirilen askerlik isteğe bağlı olarak uzatılabiliyor. Askerlik süresi 6 ay daha uzatıldığında askerlik yapana maaş veriliyor ve 51 bin lira ek ödeme sağlanıyor.

Zamlı maaşlar 15 Ocak'a yetişmeyecek! Ne zaman yatacak?

Memur ve emekli maaşı zam oranının yüzde 30 olarak uygulanması Meclis’te kabul edildi ancak zamlı maaşlar 15 Ocak’a yetişmeyecek. Maaş farkı daha sonra ödenecek

Zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak?

Zamlı emekli maaşlarının belli olmasıyla SSK Bağkur emeklilerinin gözleri, maaşların hesaplara yatacağı tarihe çevrildi. Bilindiği üzere TÜİK Aralık ayı enflasyon oranı yüzde 16,47 olarak açıklandı. 2022'nin son 6 aylık enflasyon oranlarının belli olmasıyla birlikte emekli maaşlarına yapılacak zam da ortaya çıktı. Peki zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak? 2023 SSK Bağ-kur zamlı emekli maaş ödemeleri ne zaman, hangi gün? İşte ödeme takvimi!

Emeklinin bayram ikramiyesi artacak mı? 5 yılda bir kere zam gelmişti, 2 bin liraya çıkabilir!

Emeklilere Ramazan ve kurban bayramlarında verilen 1100 liralık ikramiyeye de memur maaş zammı oranında ve yüzde 30 zam yapılması gündeme geldi.

TOKİ vade artış oranında yüzde 50 indirim yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, "Memur maaş artışı yüzde 30 ama biz TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40'ta tuttuk, yani artış oranında yüzde 50 indirim yaptık." açıklamasını yaptı.

Sağlık çalışanlarından iş bırakma eylemi

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Dr. Derya Uğur, iktidarın açıkladığı yüzde 30 maaş zammına karşı sağlık çalışanlarının 12 Ocak günü bir günlük iş bırakma eylemi yapacağını duyurdu.

Memur ve emekli zamları ne zaman yasalaşacak?

TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta memur ve emekli maaş artışlarına ilişkin kanun teklifi görüşülecek. EYT ile ilgili taslak metnin de bu hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca Meclis'e gönderilmesi bekleniyor.