Maaş Haberleri

Maaş Haberleri

Zam oranı kulislere sızdı! Yüzde 29 garanti, yüzde 45 masada...

Yeni yıl yaklaştı, en düşük aylığı alan emeklilerin gözü kulağı, kulislerden sızan haberlere çevrildi. 7 bin 500 TL emekli maaşı alanlar, enflasyon rakamlarına göre şimdiden yüzde 29,41'lik zammı ceplerine koyarken, şekillenen son rakamlar kulislere sızdı. Masada, emekli maaşlarına yeni yılda yüzde 45'lik bir zammın yapılmasının olduğu belirtildi.

Türkiye Petrolleri 37 bin TL maaş ile personel alacak! Nasıl başvuru yapılır?

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı 37 bin lira maaş ile 12 farklı unvanda 49 kişilik personel alacağını duyurdu. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, detaylar haberimizde.

Memur maaş zamları netleşiyor! Herkes o rakamda birleşti!

Yeni yılda memurlara P'ye yakın maaş artışı bekleniyor. Hem çalışanları hem de emeklileri doğrudan etkileyecek bu artış oranında, adeta tüm uzmanlar ve bazı bakanlar fikir birliği sağlamış durumda.

İki belediye daha personelin maaş kartını TROY'a taşıma kararı aldı! Siirt'teki Belediyeler de aynı uygulamaya geçer mi?

Sakarya ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyeleri, personelinin maaş kartlarını Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerli kart TROY'a taşıma kararı aldı. Siirt'te de belediyelerin aldığı boykot kararlarının ardından aynı uygulamanın hayata geçmesi bekleniyor.

Emekli maaşı hesaplaması değişti: 2 bin lirayı unutun

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamasına göre 14 yıldır uygulanan sistem değişiyor. Bu ocak ayında maaşlara yansıtılacak zam oranından 2 bin lira kesintiye gidilmesi anlamına geliyor.

SGK'dan milyonlarca emekliyi ilgilendiren karar: Maaş ödeme tarihleri değişti

SGK, milyonlarca emekliyi ilgilendiren maaş ödeme tarihlerinin değiştiğini açıkladı. İşte SSK ve Bağ-KUR'lu emeklilerin maaş alacağı tarihler...

Siirt'te Öğretmenlerden Basın Açıklaması: Önlük Değil, İkramiye İstiyoruz

Türk Eğitim Sen Siirt üyesi öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında bir maaş ikramiye istedi.

Ocak ayı için tüm tahminler değişti: İşte meslek meslek yeni zamlı maaşlar…

2023 yılının sonuna gelinirken, ocak ayında yapılacak maaş zamları da merakla bekleniyor. Enflasyon beklentileri, memur ve emeklinin maaş beklentilerini de değiştirdi. İşte maaş hesaplarında son durum.

Tapu sahipleri dikkat! Artık maaş alacaksınız! Hemen bu işlemleri yerine getirin

Milyonlarca tapu sahibi için beklenen müjde geldi. İşte maaş almanız için yapmanız gerekenler ve tüm detaylar…

Siirt'te İşçiler Asgari Ücret Altı Maaşlarla Çalıştırılıyor!

Artan ekonomik sıkıntı en çok asgari ücret ile geçimini sağlamaya çalışanları zorlamaya devam ederken, Siirt'te ise birçok işletmenin çalışanlarına asgari ücret altı maaş verdiği iddia ediliyor.

Zam tablosu değişti... Emekli ve memur maaşları ne kadar olacak?

Türkiye'de emekli ve memur maaşlarının belirlenmesine dair önemli gelişmeler yaşanıyor. Merkez Bankası'nın son açıkladığı 6 aylık enflasyon tahminleri, emekli maaşları ve memur maaşları üzerinde etkili olacak. İşte detaylar...

Erdoğan’ın maaşına 43 bin lira zam! İşte Erdoğan'ın maaşı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına 43 bin lira daha zam geldi. Maaşı ara zamla birlikte bu yılın Temmuz ayında 101 bin liradan 140 bin liraya çıkan Erdoğan, 2024 yılında da 183 bin lira alacak.

İsviçre vasıflı vasıfsız 85 bin kişi arıyor! 125 bin TL maaş verilecek!

İsviçre vasıflı vasıfsız 85 bin kişi arıyor! Başvurup kabul edilenler 125 bin TL maaş alabilecekler.

Memurun fazla mesai ücretine zam!

Devlet memurlarının 5 lira 40 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda 10 lira 10 kuruşa yükseltileceği belirtildi.

Emekli ve asgari ücretliyi ocakta büyük zam bekliyor

Yeni yıl yaklaşırken, emekli ve asgari ücret zammıyla ilgili kulislerde konuşulan ve yapılan hesaplara göre beklenen rakamlar gelmeye başladı. Her iki grubunda maaş artışlarında enflasyon kritik bir öneme sahip. Hem OVP'deki enflasyon hedefi hem de TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamları yüzde 38-40 arası bir zammı işaret ederken, refah payının eklenerek bu oranın yüzde 50'ye çıkarılması bekleniyor. Yüzde 50'lik zamma göre en düşük emekli maaşı 11.250 liraya, asgari ücret ise 17.103 liraya çıkacak.

Mehmet Şimşek’ten memur maaşlarına dair Şok Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ülkenin mevcut ekonomik durumu ve geleceğe dair stratejiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emeklilere enflasyon farkı ve refah payı açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan emeklilere tek sefer için ödenecek olan ikramiyeler ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, emekli maaş artışı ve refah payına ilişkin de konuştu.

Kimler yararlanabilecek, ödeme ne zaman yapılacak? İşte emekliye 5 bin TL ikramiyesinin ayrıntıları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yapılacağını duyurmasının ardından detaylar merak konusu oldu. Buna göre halen çalışmakta olan emekliler bu ödemeden yararlanamayacak, para ise kasım ayının ilk yarısında hesaplara yatırılacak. İşte ikramiye ile ilgili tüm detaylar.

Öğrencilere Ayda 3350 TL Maaşla Çalışma Fırsatı! Kendi Üniversitenizde Çalışma İmkanı

Üniversiteler öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmek adına kısmi zamanlı çalışma imkanını sunuyor.

Emeklilere zam yapılacak mı? Erdoğan açıkladı

Sondakika! Milyonlarca emeklinin gözü kulağı zam oranlarında! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'emeklilere zam' konusuyla ilgili açıklama geldi. İşte ayrıntılar...

73 bin lira maaşı ''Yetmiyor'' diyen vekilin 67 bin liralık ikinci maaşı ortaya çıktı

Milletvekili maaşlarının yüksek olduğuna yönelik eleştirilere ''Yetmiyor'' karşılığını veren AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar'ın FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmesinden dolayı kurumdan ayda 67 bin lira huzur hakkı aldığı ortaya çıktı.

Siirt'te Veyselkarani Belediyesi İle Belediye-İş Sendikası Arasında TİS İmzalandı! işte En Düşük İşçi Maaşı

Siirt'in Baykan ilçesinin Veyselkarani Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası Siirt Şubesi arasında 1 (Bir) yıllık Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalanarak en düşük işçinin günlük yevmiyesi 750 TL’ye çıkarıldı.

Sunum çılgınlığında son nokta! Saatlerce ağzında yemekleri tutuyor... Tabak olmanın maaşı dudak uçuklattı

TikTok'tan paylaşılan bir görüntü kısa sürede viral olmayı başardı. İsmi açıklanmayan bir restoranda müşteriler için ilginç bir sunum yöntemi kullanıldı. İnsanların tabak olarak kullanıldığı restoranda bu görev için aylık 10 bin dolar (yaklaşık 272 bin TL) maaş verilmesi sosyal medyanın ilgisini çekti.

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde gençlere vergisiz telefon da var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yarın toplanacak. Kabinenin önemli gündem maddesi emekli aylıklarına yönelik zam düzenlemesi olacak.

Türkçe bilen personel arıyor maaşı dudak uçuklattı

SpaceX, Türkiye'de Starlink internet hizmetini başlatmaya hazırlanıyor. ABD merkezli firma, Türkçe bilen Starlink temsilcisi arıyor. İşte firmanın dikkat çeken iş ilanı...

Polis, doktor, hemşire, öğretmen... Kuruşu kuruşuna hesaplandı: İşte memurların olası zamlı maaşları!

Milyonlarca memur için Ocak ayında yapılacak zam kritik önemde. Bakan Işıkhan, merakla beklenen zam oranını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan "Memurlara yüzde 50 civarında zam yapılacak" dedi. Ortaya konulan zam oranından muhtemel memur maaşlarını hesaplandı. İşte ayrıntılar...

Son Dakika! Bakan Işıkhan Açıkladı... Memur Maaşına Büyük Zam! 33 Bin Lira Olacak...

Son dakika: Bakan Işıkhan: Ocak ayında en düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacak.

Emekli maaşlarına yapılacak düzenleme için formül ortaya çıktı! Milyonların zammı yılbaşına kalmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla geçim sıkıntısı çeken emeklilerin maaşlarına düzenleme yapılması için harekete geçildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmalarını hızlandırırken, düzenlemenin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde konuşulanlara göre emekliye yıl başından önce seyyanen zam yapılacak. Ocak ayında ise normal maaş zammı ve enflasyon farkı gelecek.

SGK uzmanı rakam ve tarih verdi: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak, seyyanen zam yapılacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in maaş düzenlemelerinin hedef enflasyona göre yapılacağı açıklamasını değerlendiren Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, ekim ayında da yeni bir seyyanen zam yapılabileceğini vurgulayarak, "En düşük emekli maaşının 10 lira civarında olması gerektiğini söyleyebiliriz” dedi.

Ücretli Öğretmen Maaşı - 2023 Yeni Zamlı Ücret!

Ücretli öğretmen maaşı, girilen ders saatine göre hesaplanmaktadır. Peki, ücretli öğretmen nedir? Ücretli öğretmen maaşı nasıl hesaplanır? Ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar? Ücretli öğretmen ne kadar maaş alır?