Faiz Haberleri

Faiz Haberleri

KKM'de asgari faiz zorunluluğu kaldırıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türk lirası dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat hesaplarında asgari faiz zorunluluğunu kaldırdı

Kredi kartı ve ticari kredi faizlerinde üst limitler arttı

Merkez Bankası'nın politika faizinde 500 baz puanlık artış kararı sonrasında kredi kartı, KMH ve ticari kredi faiz tavanları da arttı. Referans faiz oranı aylıkta yüzde 2,71'e yükselirken kredi kartı gecikme faizi de aylıkta yüzde 3,76’ya yükseldi.

Merkez Bankası politika faizini açıkladı! İşte yeni oran

Merkez Bankası eylül ayında politika faizini 500 baz puan artırarak yüzde 25'ten yüzde 30'a çıkardı.

Merkez bugün kararını açıklayacak! Ekonomistler faizin 500 baz puan artacağını tahmin ediyor

Merkez Bankası bugün saat 14.00'te düzenleyeceği Para Politikası Kurulu Toplantısı'nda yeni faiz kararını duyuracak. Ekonomistler politika faizinin 500 baz puan artırılarak yüzde 30'a çekileceğini tahmin ediyor.

Kredi kartı olanlara kötü haber: Tarih verildi!

Kredi Kartlarını kullananlara kötü haber geldi. 21 Eylül tarihinde kredi kartı faiz oranları, Merkez Bankası'nın kararıyla yeninden değiştirileceği duyuruldu.

Araba alacaklar, dikkat! Merkez Bankasından flaş karar: Tüm sistem değişti

Merkez Bankasının sert faiz artışı otomobil satışlarını resmen sekteye uğrattı. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği konuyla ilgili açıklamalar yaptı. İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan borç kapatma kredisi müjdesi: Borçlarınızdan kurtulun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında borç kapatma kredisi verileceğini duyurdu. Borç transferi yapmak isteyen vatandaşlar, kamu bankalarına başvurarak düşük faizli ve uzun vadeli yeni bir kredi alabilecek.

Mehmet Şimşek'in bakanlığında ekonomide neler değişti? İşte Şimşek'in 3 aylık karnesi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevinde 3 ayı geride bıraktı. Şimşek'in bakanlığında ekonomide birçok şey değişti. Peki 3 aylık süreçte dolar, enflasyon, faiz nereden nereye geldi? İşte Şimşek'in 3 aylık karnesi.

Kredi kullanımına sınırlama geliyor! Bakan Şimşek detayları anlattı

Kredi kullanımında sınırlamaya gideceklerini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Kredi kartları, bireysel kredi, taşıt kredisi ve ikinci konut kredisinde sadece faizleri artırarak değil, kredi verme iştahını keserek de kredi büyümesini düşüreceğiz. Birinci konutta kredilendirme konusunda değişikliğe gitmeyeceğiz. Ancak ikinci, üçüncü konut veya tatil yerlerindeki konutlara ilişkin krediyi desteklemeyeceğiz. Krediyi bu alanlarda hem fiyatlama hem miktar olarak sınırlayacağız.'' dedi.

Toplu sözleşme zammı sonrası en düşük memur maaşı 30 bin TL'yi aşacak

Merkez'in faiz kararıyla dolarda yaşanan düşüş sonrası akaryakıta beklenen indirim geliyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin litresi 99 kuruş düşecek. İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul'da 36 lira 79 kuruşa gerileyecek.

Benzine bir indirim geliyor!

Merkez'in faiz kararıyla dolarda yaşanan düşüş sonrası akaryakıta beklenen indirim geliyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin litresi 99 kuruş düşecek. İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul'da 36 lira 79 kuruşa gerileyecek.

Ek MTV ve yapılandırma için son ödeme tarihi 31 Ağustos

Motorlu taşıtlar vergisinin ek ödemesinin ilk taksitinin ve yapılandırmadan faydalanamayan mükelleflerin hesaplanan tutarların tamamının faizinin 31 Ağustos'a kadar ödenmesi gerekiyor.

Yabancı bankalar Türkiye için yıl sonu faiz tahminlerini güncelledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz artışının ardından JP Morgan, Morgan Stanley ve Barclays gibi yabancı bankalar Türkiye için yıl sonu faiz tahminlerini yükseltti. Dev bankaların faiz beklentileri yüzde 30-35 aralığında oldu.

Dün 100 lira düşen altın bugün hızlı yükseldi! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyetin fiyatı

Merkez Bankası'nın faizi yüzde 25'e çıkarmasının ardından dün 1.667 liradan 1.567 liraya kadar gerileyen altının gram fiyatı, yeni güne hızlı bir yükselişle başladı. Gram 1.632 liradan işlem görürken, çeyrek altın 2.780 liradan, cumhuriyet altını 10.830 liradan satılıyor.

Erdoğan'dan Ekonomiye İlişkin Önemli Açıklamalar! Emeklilerin Beklediği Açıklama Geldi!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada enflasyon mesajı verdi. Erdoğan, "Özellikle bazı ürünlerde tamamen aç gözlülükten kaynaklanan fahiş fiyat balonu söndükçe milletimiz daha çok rahatlayacaktır" dedi. ''Emeklilerimizden gelen serzenişlerin farkındayız" diyen Erdoğan ''Bu konuda da gerekli adımları yıl sonuna kadar atacağız" ifadesini kullandı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası'nın merakla beklenen faiz kararı belli oldu. Para Politikası Kurulu, politika faizini 7,5 puan artırarak yüzde 25'e yükseltti. Faiz artışı piyasa beklentilerinin üç katı oldu.

Merkez Bankası faiz kararını bugün açıklıyor! Ekonomistlerin tek bir tahmini var

Merkez Bankası bugün saat 14.00'te açıklayacağı faiz kararıyla ilgili olarak ekonomistlerin beklentisi faizin yüzde 20 seviyesine çıkarılacağı yönünde. Reuters anketine katılan ekonomistlerin tamamı faizde artış beklerken, Bloomberg HT'nin anketine katılan kurumların medyan beklentisi ise faizin ağustos ayında 250 baz puan artarak yüzde 20 seviyesine çıkacağı yönünde oldu. Yıl sonu politika faizi beklentileri ise yüzde 20 ile 30 arasında yer aldı.

İlk evini alacaklar için düşük faizli kredi desteği geliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın ilk evini alacaklara düşük faizli kredi sinyali sonrası harekete geçildi. Bu kapsamda kamu bankaları yüzde 1,20 faiz oranı ve 180 ay vadeyle vatandaşlara konut kredisi verecek. Hem sıfır hem de ikinci el konutlar için geçerli olacak olan düzenlemenin ekim ayında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Altının Gram Fiyatı Değer Kaybetti

Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak altının gram fiyatı da değer kaybetti. Günü önceki kapanışa göre yüzde 0,06 düşüşle 1.646 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, ons altının desteğiyle yeni güne yükselişle başladı ve saat 11.00 itibarıyla 1.650 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 2.711 liradan, cumhuriyet altını ise 10.944 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu anda yüzde 0,20 artışla 1.893 dolardan işlem görüyor. Piyasalar ise ABD Merkez Bankası'nın politika faizindeki değişiklikler ve gelecekteki adımları konusunda belirsizliklerle oyalanıyor. Altının ons fiyatında teknik açıdan 1.875 dolar destek, 1.905 dolar ise direnç konumunda bulunuyor.

İş Bankası’ndan 100 Bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi

İş Bankası, KOBİ'ler dahil yeni müşterilerine yüzde 0 faizli 'Hoş Geldin kredisi' sunuyor.

İslam Memiş saat vererek uyardı: Gram altın ve doları olanlar bu hafta o güne dikkat!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, perşembe günkü kritik veri öncesi piyasalardaki hareketliliğe karşı yatırımcıları uyardı. Memiş, bu hafta yatırım araçlarında beklediği bant aralıklarını da açıkladı.

Vatandaşın Borcu 2.2 Trilyonu Aştı

Alım gücündeki hızlı erime vatandaşı yüksek faiz oranlarına rağmen borçlanmaktan alıkoymuyor. 1 yılda kredi kartlarına olan borçlardaki artış yüzde 182’yi geçti. 

Gram altın biriktirenler dikkat! Uzman isim uyardı: Yıl sonuna kadar kemerlerinizi bağlayın

Altın fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in açıklaması sonrası haftanın son işlem gününde yakından takip ediliyor. FED'in kararı sonrası yeni bir açıklamada bulunan uzman isim, 25 baz puanlık faiz artışının altın fiyatları ve emtia piyasalarına nasıl bir etkisi olacağını aktardı. Peki, bugün tam, yarım, cumhuriyet, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar, kaç TL? İşte, 28 Temmuz 2023 Çarşamba günü altın fiyatları...

Altında Tarihi Zirve! 27 Temmuz Gram, Çeyrek, Yarım ve Cumhuriyet Altını Fiyatları...

Altın, ABD'de faizlerin 22 yılın zirvesine yükseltilmesinin ardından yatırımcıların sıkılaşma döngüsünde sona gelindiği ihtimalini daha güçlü şekilde fiyatlamasıyla yükselmeye devam etti. Altının gram fiyatı, 1.714 lira seviyesinde işlem görüyor. İşte çeyrek altın, Cumhuriyet altını, ons altın fiyatları...

Kamu bankaları faizlerde gaza bastı, kredilerde kısıtlama...

Merkez Bankası'nın faiz artışına gitmesi sonrasında kamu bankaları dün bir kez daha bireysel kredi faizlerini yükseltti. Kamu bankaları, seçim öncesine göre faizde 15 puanı aşan artışa imza attı.

Kredi kartı olana kötü haber! Faizler yükseltildi

Merkez Bankası, kredi kartından nakit para kullanımlarında ve kredili mevduat hesaplarında faiz oranını 2,89'a yükseltti

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırdı! İslam Memiş, ‘Kıyamet koparak yükseliş geliyor’ diyerek uyardı: Tüm dünyanın gözü o tarihte…

Gram altın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Altın yatırımcılarının şimdi ise gözü kulağı ABD Merkez Bankası Fed faiz kararı için gelecek açıklamaya çevrildi. Fed’in faizlerde frene basıp basmayacağı merak edilirken, 26 Temmuz’daki karar daha da önemli hale geldi. Peki altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi? Piyasa uzmanı İslam Memiş altın fiyatları tahminini açıkladı ve, “Kıyamet koparacak bir yükseliş bizi bekliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Merkez Bankası, faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 15'ten yüzde 17.5'e yükseltti.

İslam Memiş gram altın için 1800 TL zirvesine işaret etti, tarih verdi

İslam Memiş, üst üste tarihi rekorlar kıran gram altın için yeni tahminini açıkladı. Yükselişin dolar TL kuru kaynaklı olduğunu belirten Memiş 1800 TL zirvesine işaret etti, tarih verdi.

Merkez Bankası bugün faiz kararını ilan edecek! İşte ekonomistlerin öngördüğü tahmin

Haziran ayı politika faizini yüzde 15'e yükselten Merkez Bankası, temmuz faiz kararını ise bugün saat 14.00'te ilan edecek. Ekonomistler politika faizinin 500 baz puan artırılarak yüzde 20'ye çekilmesi öngörüyor.