Siirt Belediyesi Haberleri

Siirt Belediyesi Haberleri

Siirt Belediye Eşbaşkanı Alağaş: Sokak hayvanlarının sağlıklarını korumak bizim için büyük bir öncelik

Siirt Belediye Eşbaşkanı Sofya Alağaş, belediye meclis üyeleri ile birlikte Siirt Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Hayvanları Barınağı'nı ziyaret etti. 

Siirt'te Açık Oto Pazarı İhtiyacı Gündemde! Yetkililer Harekete Geçmeli

Siirt’in büyüyen ve gelişen yapısı içinde bir eksiklik daha dikkat çekiyor: Açık oto pazarı. Şehrin bu önemli ihtiyacı için girişimde bulunulacak mı?

Siirt Belediye Eşbaşkanı Kaysi, İstanbul'daki Temaslarını Sürdürüyor

Siirt Belediye Eş Başkanı Mehmet Kaysı ve Dem Parti Siirt İl Eş Başkan Yardımcısı Turgut Yürek, İstanbul'da bulunan Siirt Vakfı ve Eruhlular Derneği'ni ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular. Bu ziyaretlerde, Siirt ve İstanbul arasındaki iş birliği ve sosyal projeler üzerine önemli konular ele alındı.

Siirt’te Çöp Evi Belediye Personelleri Temizledi!

Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bahçelievler Mahallesi'nde yer alan Cumhur Poturnak Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı bir çöp evin temizliği ve ilaçlama çalışmasını gerçekleştirdi.

Siirt’te kayyuma karşı nöbet eylemi devam ediyor

DEM Parti Siirt İl Yönetimi öncülüğünde, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı Siirt Belediyesi önünde nöbet eylemi dün akşam da devam etti.

Siirt Barosu ve Siirt Belediyesi Arasında Adli Yardım Projesi İmzalandı!

Siirt Barosu ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projesi  kapsamında Siirt Belediyesi ile protokol imzalandı.

Siirt’te zabıta ekiplerinin dikkatinden kaçmadı! Vatandaşa son kullanma tarihi geçmiş ürün yedireceklerdi!

Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki marketlerde geniş çaplı bir denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 250 ürün tespit edilerek imha edildi. 

Siirt Belediyesi, İhtiyaç Sahibi Ailelere Günlük Sıcak Yemek Desteğini Sürdürüyor

Siirt Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sıcak yemek desteğini sürdürüyor.

Siirt Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak Yemek Desteği

Siirt Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Siirt Belediyesi’nden Ücretsiz 3-6 Yaş için Yaz Dönemi Kreş ve Gündüz Bakım Evi Hizmeti

Siirt Belediyesi, yaz döneminde çalışan veliler için ücretsiz bir hizmet sunuyor! Minik Adımlar Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 3-6 yaş arası çocuklar için ideal bir yaz aktivitesi sunuyor. Detaylar haberimizde...

Siirt'te 4 Çeşit Yemeğin 100 TL'ye Satıldığı Kent Lokantası Açıldı

Siirt Belediyesi tarafından Siirt Millet Bahçesi'nde kurulan kent lokantası, yapılan açılış töreniyle hizmete girdi. 

Siirt Belediyesi Her Cuma Açık Hava Sinema Etkinliği Düzenleyecek

Siirt Belediyesi her Cuma akşamı açık hava sinema günleri etkinliği düzenleyecek.

Siirt Belediyesi'nden Yaz Kurs Kayıtları Başladı

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Siirt halkı için çeşitli mesleki, teknik ve kişisel gelişim kursları düzenliyor. Kayıtlar 2 Temmuz Salı günü başlayıp, 10 Temmuz Cuma günü sona erecek.

Siirt Belediyesinden Yangına Müdahale Etmediği İddialarına İlişkin Açıklama

Siirt Belediyesi, Merkeze bağlı Eğlence köyünde çıkan ve 2 gün süren yangına müdahale edilmediğinin sebebini açıkladı.

Siirt Eğlence Köyünde Çıkan Yangın 2 Günde Kontrol Altına Alındı

Siirt'in Eğlence Köyü'nde çıkan yangın, Gökçebağ belediye itfaiye ekipleri, orman işletme ekipleri ve köy halkının müdahalesiyle 2 günde kontrol altına alınabildi. Siirt Belediyesi'nin yangına müdahale etmediği iddiası köy halkının tepkisine yol açtı.

Siirt Belediyesi'nden Kadın Çalışanlarına Regl İzni!

Siirt Belediyesi, çalışanları için yılda 12 gün regl izni uygulamasını hayata geçirdi.

Siirt Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında sözleşme imzalandı

Siirt Belediyesi ve TÜM-BEL-SEN arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile belediyede çalışan memur ve sözleşmeli personellerin şartlarında iyileştirmelerine yönelik imzalar atıldı.

Siirt Belediye Meclisi 1 Temmuz’da Toplanacak! Su Ücretleri ve Kent Konseyi Gündemde

Siirt Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı ayın 1’inde yapılacak.

Siirt'te Halk Ekmeğe Zam Geldi! İşte 200 Gram Ekmeğin Yeni Fiyatı...

Siirt'te vatandaşa daha ucuz ekmek temin eden Siirt Belediyesi Halk Ekmek satış büfelerinde 200 gram ekmeğin fiyatı 6 lira oldu.

AK Parti Siirt İl Başkanı Özturan: Siirt Belediyesinin Tek İcraatı Emekçilere Mobbing Uygulamalar Olmuştur

AK Parti Siirt İl Başkanı Bahri Caner Özturan, seçimlerin ardından Dem Partili Siirt Belediyesinin tek icraatının emekçilere mobbing uygulamaların yapıldığını açıkladı.

DEM Partili Tiryaki: Bakanlık çok sayıda eşbaşkan hakkında yurt dışı yasağı getirdi

DEM Partili Mehmet Rüştü Tiryaki "Mahkeme herhangi bir belediye eşbaşkanımıza yurt dışına çıkış yasağı vermedi. İçişleri Bakanlığı keyfi bir karar ile yurt dışına çıkmasını yasaklamış vaziyette" dedi. Siirt Belediye Eşbaşkanı Sofya Alağaş hakkında da yurt dışı çıkış yasağı var.

Tuncer Bakırhan, Siirt'ten İktidara Sert Yüklendi!

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kurban Bayramı ziyareti kapsamında Siirt Belediyesini ziyaret etti. Burada konuşan Bakırhan, "Sandık kurup, sandık sonuçlarına razı olamayanların ne inançta, ne İslam’da, ne insanlıkta bir yere yok." dedi.

Siirt Belediyesi Kurban Bayramını 3 Dilde Kutladı! Siirt Belediyesi Eş Başkanları Sofya Alağaş Ve Mehmet Kaysi’nin Kurban Bayramı Mesajı

Siirt Belediyesi Eş Başkanları Sofya Alağaş Ve Mehmet Kaysi, Kurban Bayramı dolayısıyla Türkçe, Kürtçe ve Arapça dillerinde bir mesaj yayımlayarak, tüm vatandaşların bayramını kutladı.

Siirt Belediyesi'nden Taksimetre Ücretlerine Zam!

Siirt Belediyesi, 2024 Haziran ayı meclis kararlarına göre taksimetre ücretlerine zam yaptı. Belediye meclisinin 03 Haziran 2024 tarihli toplantısında alınan karara göre, T plaka şehir içi ücreti 70 liradan 90 liraya çıkarıldı. Karar, 10 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Siirt’te Kurban Satış Ve Kesim Yerleri Belirlendi

Siirt Belediyesi, 16 Haziran 2024 tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Siirt Belediyesi'nden Kadınlara Özel Ulaşım Kolaylığı! 

Siirt Belediyesi, şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden kadınların daha uygun fiyatlarla yararlanabilmesi amacıyla 'Jinkart' uygulamasını hayata geçirdi. 

Siirt'te Hastane Bölgesinde Bulunan Çöpler Siirt Belediyesi Ekipleri Tarafından Temizlendi!

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin köşesinde bulunan çöp konteynerlerinin çevresine atılan çöpler Siirt Belediyesi temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi.

Siirt'te Kurban Kesim Ücretleri Netleşti! İşte Büyükbaş ve Küçükbaş İçin Yeni Tarife

Siirt Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi mezbaha tesislerinde ve kesim ünitelerinde gerekli tüm hazırlıkları tamamladığını duyurdu.

Siirt Belediyesi Kurban Bayramı Öncesi Mezarlıklarda Temizlik Çalışması Başlattı

Siirt Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda kapsamlı şekilde temizlik ve düzenleme çalışması gerçekleştirerek kabir ziyaretleri gerçekleştirecek vatandaşlar için mezarlıkları ziyarete hazır hale getirdi.

Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş'ın Yargılandığı Davada Yeni Gelişme

Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş’ın, gazetecilik faaliyetleri gerekçesiyle yargılandığı davanın duruşmasında yurt dışına çıkış yasağı kaldırılmadı.