Toki Haberleri

Toki Haberleri

Milletvekili Tutdere: 'Ben konut hakkımdan vazgeçiyorum'

TOKİ kura listesinde ismi çıkan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 'Bu memlekette depremde birinci derece yakınlarını kaybedenler var ailesinden onlarca şehit verenler var, ben hakkımdan vazgeçiyorum' dedi.

Nurdağı'nda tamamlanan konutlar sahiplerine teslim ediliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğinde Nurdağı Bademli TOKİ Konutları'nda tamamlanan 136 konutun anahtar teslim töreni yapıldı.

Vartana Prefabrik Yaşam Merkezinde asfalt çalışmaları devam ediyor

Adıyaman Belediyesi, Çevre Ve Şehircilik İklim Bakanlığı himayesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Emlak Konut işbirliği ile deprem sonrası şehre kazandırılan Vartana Prefabrik Yaşam alanında asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Siirtli işletmeciye başarı ödülü

Siirt’te Murat Özkurtar’ın sahibi olduğu Auto King Oto Ekspertiz, Autoking ve Sahibinden.com’un düzenlediği ödül gecesinde, pazar payı en yüksek 3’üncü il ödülüne layık görüldü.

Türkiye genelinde ilk kez ev sahibi olacaklara müjde: Düşük taksitli konutlar geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in son açıklamaları, ev sahibi olmayı hayal eden vatandaşlar için umut ışığı oldu. Bakan Şimşek, Türkiye genelinde ilk kez ev sahibi olacak ve mevcut bir evi olmayan vatandaşlar için 81 ilde toplamda 500 bin sosyal konutun inşa edileceğini duyurdu.

Diyarbakır'da TOKİ Deprem Konutlarına iki yeni güzergah

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesi Oğlaklı Mahallesi'nde yapılan TOKİ Deprem Konutlarına iki güzergahta dört araçla toplu taşıma hizmeti verecek.

Diyarbakır'da TOKİ şanslıları kura çekiminde ekrana odaklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın katıldığı Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreninde hak sahipleri ekran kilitlendi. Evine kavuşanın kimisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dua etti, kimisi de birkaç gün sonra evine taşınacağını söyledi.

Bakan Yerlikaya, Diyarbakır'da TOKİ kura çekimine katıldı: 'Diyarbakır'a 3 milyar lirayı aşkın kaynak aktarıldı'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Törenine katıldı. Diyarbakır'a 3 milyar lirayı aşkın kaynak aktarıldığını belirten Bakan Yerlikaya, 'Diyarbakır'da 14 bin 273 konut, bin 6 iş yeri, 583 ahır olmak üzere toplam 15 bin 862 hak sahibimiz bulunuyor. Bugün, bin 374'ü il ve ilçe merkezlerinde, 49'u kırsalda olmak üzere toplam bin 423 konutumuzun kuralarını çekip hak sahiplerine vereceğiz' dedi.

Kurtalan TOKİ Evleri Teslim Edilmeye Başlanıyor!

TOKİ, Kurtalan’da yapımı tamamlanan konutların sahiplerine teslim edileceği tarihi açıkladı.

Kentsel dönüşümde beklenen adım atıldı! Hak sahiplerine daireleri teslim edildi!

Siirt'te, belediye, TOKİ ve 6 mahalledeki daire sahipleri arasında uzlaşı ve inşaat sözleşmelerinin imzalanmasının ardından, Karakol Mahallesi’nde ‘Kentsel Dönüşüm Projesi 1’inci Etap’ çalışmaları kapsamında yıkımı gerçekleştirilecek binalardan 25 hak sahibine, kura çekimi ile evleri teslime edildi.

Siirt'te TOKİ Anahtar Teslim Töreninde Şaibe İddiasını Belediye Başkan Adayı Ekrem Olğaç Giderdi

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ'nin vatandaşlara anahtar teslim töreninde çoğunlukla zemin ve giriş katın kurada çıkması şaibe iddialarını ortaya çıkardı.

DSİ'nin TOKİ konutlarına içme suyu isale hattı çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden sonra sahada yoğun çalışmalarını sürdüren Devlet Su İşleri (DSİ) 10. Bölge Müdürlüğü ekipleri, depremin ilk sürecinde Hatay ve ilçelerinde 300 bin vatandaşın acil içme suyu ve kullanma ihtiyacını karşılarken, depremden sonra ise Diyarbakır'da yapımı tamamlanmak üzere olan TOKİ konutlarında içme suyu isale hattı çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır'da deprem konutları içme suyu projesinde çalışmalar sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen deprem konutlarının içme suyu ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

TOKİ Siirt Batman ve birçok ilde 6500 TL taksitle ev ve dükkan satıyor!

TOKİ ev mi satacak? TOKİ iş yeri mi satacak? TOKİ satılık konut kirası ne kadar? Teklif alma toplantısı nerede yapılacak? Hangi şehirlerden konut ve iş yeri alınabilecek?

TOKİ o şanslı illeri tek tek paylaştı! Kiradan ucuz taksit ile ev sahibi olunabilecek!

TOKİ Türkiye geneli için 16 il adına yeni bir konut projesi başlatacağını duyurdu. Bu kampanya kapsamında özellikle de ev sahibi olma hayali kuran yüzbinlerce vatandaş adına önemli bir fırsat sunulacak.

Diyarbakır'da konteyner kentte kalan depremzedeler TOKİ konutlarına geçmeyi bekliyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Diyarbakır'da inşası süren 6 bin 40 konutun bir kısmında çalışmalar son aşamaya geldi. Konteyner kentte kalan depremzedeler, evlerine geçmek için gün sayıyor.

Diyarbakır'da kamyon altında kalan işçi hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde TOKİ'nin deprem konutlarının yapıldığı şantiye alanında kamyon altında kalan işçi hayatını kaybetti.

Çermik'te TOKİ konutlarında sona gelindi

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yapımı devam eden 158 TOKİ konutlarında sona gelindi.

Diyarbakır'da deprem konutlarında ulaşım ve alt yapı çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 6 bin 40 adet TOKİ deprem konutlarında devam eden alt yapı ve ulaşım çalışmaları hakkında bilgi aldı.

TOKİ Siirt dahil 32 ilde konut satacak: Başvuru şartları ve ödeme planı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 32 ilde 169 konut ile 28 ilde 192 iş yerini 13-14 Aralık'ta açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

44 ilde arsa satışı: Kimler, nasıl başvuracak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 44 ilde 622 muhtelif arsayı satılığa çıkardı. Peki bu arsaların avantajı ne?

TOKİ Siirt Dahil 42 İlde 462 Arsayı Açık Artırmayla Satışa Sunacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 42 ildeki 462 arsayı açık artırmayla satışa sunacak.

Eruh Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Eruh Belediyesi ekipleri tarafından, ilçe genelinde bozuk yolları onarırken, TOKİ yolunda da yapım çalışmalarına başladı.

18 yaşından büyük herkes başvurabilecek: Siirt dahil 43 ilde TOKi konut başvurusu başladı 2023

Siirt dahil 43 ilde TOKİ kampanyası için duyuru yayınlandı ve 18 yaşından büyük herkesin başvuru yapabileceği konutlar için müracaatların alınmaya başlandığına yer verildi. Peki TOKi başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ, 43 ilde 212 konutu açık artırma ile satacak! İller arasında Siirt de var

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 43 ilde 212 konut ile 17 ilde 143 iş yerini açık artırma yöntemiyle satacak. Alıcılar konut ile iş yerlerine % peşinat ve 48 ay vade ile sahip olabilecek. İşte konut ve iş yeri satışı yapılacak iller ve açık artırma tarihi...

Kurtalan TOKİ kura sonuçları açıklandı

Kurtalan’da yapılan 2+1 ve 3+1 sahipleri ve yedekleri yapılan kura ile belirlendi

Tüm Türkiye'ye 'Bizim Mahalle' konsepti uygulanacak

İstanbul'un rezerv alanlarında yapılacak konutlar için planlanan ve Anadolu kültürünü yansıtacak 'Bizim Mahalle' konsepti tüm Türkiye'de uygulanacak. 'Bizim Mahalle', akıllı şehir planına da uygun olacak.

TOKİ, Siirt’te Ayda 4.055 TL Taksitle Ev Sahibi Yapacak! Başvuru İçin Son 4 Gün

TOKİ, dar gelirli ailelerinde ev sahibi olması için çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Türkiye’de ev sahibi olmak isteyenler için sevindirici haber geldi! Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Siirt ve Erzurum illerinde uygun fiyatlı konut projelerini başlattı.

14 daireden oluşan TOKİ Siirt Merkez 2+1 ve 3+1 konut belirleme kura sonuçları açıklandı

14 daireden oluşan 547 başvurusu bulunan TOKİ Siirt Merkez 2+1 ve 3+1 dairelerin yer aldığı projede hak sahipliği konut belirleme kura çekilişi sonuçları bugün yapılarak isimler açıklandı.

TOKİ, Siirt'te yeni konut projeleriyle dar gelirli ailelere ev sahibi olma fırsatı sunuyor!

TOKİ yeni müjdesini duyurdu. Başlattığı kampanyasında dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için çalışmalara başladığını ilanları ile tüm il halkına duyurdu.