Toki Haberleri

Toki Haberleri

TOKİ, 43 ilde 212 konutu açık artırma ile satacak! İller arasında Siirt de var

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 43 ilde 212 konut ile 17 ilde 143 iş yerini açık artırma yöntemiyle satacak. Alıcılar konut ile iş yerlerine % peşinat ve 48 ay vade ile sahip olabilecek. İşte konut ve iş yeri satışı yapılacak iller ve açık artırma tarihi...

Kurtalan TOKİ kura sonuçları açıklandı

Kurtalan’da yapılan 2+1 ve 3+1 sahipleri ve yedekleri yapılan kura ile belirlendi

Tüm Türkiye'ye 'Bizim Mahalle' konsepti uygulanacak

İstanbul'un rezerv alanlarında yapılacak konutlar için planlanan ve Anadolu kültürünü yansıtacak 'Bizim Mahalle' konsepti tüm Türkiye'de uygulanacak. 'Bizim Mahalle', akıllı şehir planına da uygun olacak.

TOKİ, Siirt’te Ayda 4.055 TL Taksitle Ev Sahibi Yapacak! Başvuru İçin Son 4 Gün

TOKİ, dar gelirli ailelerinde ev sahibi olması için çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Türkiye’de ev sahibi olmak isteyenler için sevindirici haber geldi! Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Siirt ve Erzurum illerinde uygun fiyatlı konut projelerini başlattı.

14 daireden oluşan TOKİ Siirt Merkez 2+1 ve 3+1 konut belirleme kura sonuçları açıklandı

14 daireden oluşan 547 başvurusu bulunan TOKİ Siirt Merkez 2+1 ve 3+1 dairelerin yer aldığı projede hak sahipliği konut belirleme kura çekilişi sonuçları bugün yapılarak isimler açıklandı.

TOKİ, Siirt'te yeni konut projeleriyle dar gelirli ailelere ev sahibi olma fırsatı sunuyor!

TOKİ yeni müjdesini duyurdu. Başlattığı kampanyasında dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için çalışmalara başladığını ilanları ile tüm il halkına duyurdu.

Kurtalan'da TOKİ Başvuruları Başlıyor!

Siirt'in Kurtalan ilçesi Beykent Mahallesiinde yapımı bitmek üzere olan 79 adet TOKİ daireleri ile 2 adet ticaret merkezinin satış süreci başladı.

TOKİ Siirt Dahil 42 İlde 182 Konutu Açık Artırma İle Satışa Sundu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Siirt dahil 42 ilde 182 konutu açık artırma ile satışa sundu. Açık artırma 01 Ağustos 2023 Salı günü saat 10.30’da yapılacak.

Siirt’te Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut Daire Başkanlığı (TOKİ)’den kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı.

Trabzon'da Kürt işçiler darp edildi: 2'si ağır 6 yaralı! Valilikten açıklama geldi

Trabzon'da TOKİ inşaatında çalışan 6 Kürt işçinin ırkçı saldırıya uğradığı öne sürüldü. 2 kişinin ağır yaralandığı olaya, Dev Yapı-İş Sendikası tepki gösterdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Edip: Yapımı Devam Eden Okullarımız Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Yetişecek

Siirt İl Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip yapımı devam eden Gazi İlkokulu, Şehit Polis Hayrettin Şişman Ortaokulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Anaokulu, Yağmurtepe Anaokulu ve TOKİ Osman Gazi Ortaokulunu ziyaret etti.

TOKİ Osman Gazi İlk-Ortaokulu Depremzedeler İçin Kermes Düzenledi

Siirt’te TOKİ Osman Gazi İlk-Ortaokulu yönetimi, öğretmenler, okul aile birliği ve öğrenciler tarafından büyük deprem felaketinde afetten etkilenen Diyarbakır’daki kardeş okul için kermes düzenlendi.

TOKİ Siirt arsa kura çekimi sonucu isim listesi belli oldu

TOKİ’nin İlk Evim ve İlk Evim Arsa kura çekilişi Siirt Tillo İlk Evim Müstakil Arsa Kurası ile devam ediyor. İşte TOKİ Siirt kura sonucu isim listesi ve canlı yayını.

TOKİ Siirt Merkezde Muhammen Bedeli 20 Milyon Lira Olan 2 Arsayı Satışa Çıkarıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Siirt Merkezde bulunan iki arsayı açık artırma ile satışa çıkarıyor. Müzayede 6 Nisan tarihinde yapılacak.

Siirt'te TOKİ Konutlarında Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu

Siirt il merkezinde bir evin balkonunda çıkan yangın büyümeden söndürüldü.

Siirt TOKİ arsa kura sonuçları belli oldu

TOKİ İlk Evim İlk Arsam projesi kapsamında Siirt'te 250 kişiye verilecek arsalar için kura çekildi.

Siirt'te TOKİ Arsa Projesinin Kura Çekimi Yarın Yapılıyor! Faiz Yok, Taksitler Sabit!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 13 ili kapsayan İlk Evim Arsa projesinin kura çekimleriyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Kurum, "Alt yapısı hazır 1 milyon arsamızın kuralarını çekmeye yarın başlıyoruz. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Kura çekiminde hak kazananlara büyük kolaylıklar getiren projede taksitler sabit ve faizsiz olacak.

TOKİ vade artış oranında yüzde 50 indirim yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, "Memur maaş artışı yüzde 30 ama biz TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40'ta tuttuk, yani artış oranında yüzde 50 indirim yaptık." açıklamasını yaptı.

'Yeni Evim' Konut kampanyasında örnek ödeme planı

Orta gelirlinin konut sahibi olmasını kolaylaştırmak ve inşaat stokunu değerlendirmek üzere planlanan "Yeni Evim" projesinde alınacak kredi ve geri ödeme planı açıklandı.

TOKİ’den yeni konut kampanyası

TOKİ’nin sosyal konut projesinin ardından orta gelir grubuna yönelik konut kampanyasının detayları netleşmeye başladı. İşte faiz oranları ve diğer ayrıntılar...

Siirt'te 950 konut için kura çekimi belli oldu! İşte kazanların isim listesi...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında, 950 konut için Siirt'te kuralar çekildi.

Sosyal Konut Siirt Kurası Başladı

903 konutluk TOKİ Siirt projelerinde İlk Evim Konut kampanyası için kura çekilişi başladı.

Siirt'in O ilçesinde TOKİ Kura Çekimi Yapılmayacak!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde kuralar çekilmeye başlanıyor.

Sosyal konut projesinde ilk kuraların tarihi belli oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi kapsamında “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde konutların ilk kuralarının çekileceği illeri ve tarihleri açıkladı.

TOKİ başvuruları yarın bitiyor! Başkan Ömer Bulut, kura çekiliş tarihini açıkladı

Geçtiğimiz ay başlayan TOKİ sosyal konut projesinde bugüne kadar başvuru sayısı 8 milyona yaklaşmış durumda. Başvurular için yarın son gün olarak belirlenirken TOKİ Başkanı Ömer Bulut, vatandaşın merakla beklediği soruya da cevap verdi. Bulut, kura çekimlerinin 31 Ekim'den hemen sonra, ilk hafta içerisinde yapılacağını duyurdu.

Siirt'te TOKİ arsa satış başvuruları başladı! İşte il il tam liste

TOKİ'nin sosyal konut projesinden sonra arsa projesine de başvurular bugün itibarıyla resmen başladı. 1 milyon arsa ve 10 bin iş yerinin satılacağı projede peşinat ödemesi yapıldıktan sonra taksit ödemeleri 1 yıl sonra başlayacak. İşte il il proje kapsamında satılacak arsaların tam listesi.

TOKİ "İlk Evim Arsa" başvuruları yarın başlıyor! İşte kalem kalem tüm detaylar

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde 5 milyonu aşan başvurular 31 Ekim'e kadar devam edecek. Proje ile arsa ve iş yeri sahibi olmak isteyenler içinse başvurular yarın başlayacak. Süre 7 Kasım'da sona erecek. 100 bin konut arsası için başvuranlardan o ilde ikamet etme ve 16 bin liranın altında aylık gelir şartı aranacak. Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak. Başvuru bedeli ise 500 lira olarak belirlendi.

TOKİ'den arsa ve iş yeri sahibi olmak isteyenler dikkat! Başvurular başlıyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi ile arsa ve iş yeri sahibi olmak isteyenler için başvurular yarın başlayacak ve 7 Kasım'a kadar sürecek. 100 bin konut arsası için başvuranlardan o ilde ikamet etme ve 16 bin liranın altında aylık gelir şartı aranacak. Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak başvuruların bedeli 500 lira olarak belirlendi.

TOKİ'ye Başvuranlar Dikkat! Dolandırıcılık Uyarısı Yapıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, proje kapsamındaki bankacılık işlemlerinin sadece yetkili şubeler aracılığıyla yapıldığını duyurdu.

TOKİ'ye Yüzde 40 İndirim Geliyor! Bakan Açıkladı

Bakan Murat Kurum, daha önce TOKİ'den ev alan ve borcu devam eden vatandaşlar için önemli bir açıklama yaptı. Tapusunu almak isteyenlere indirim yapılacağını müjdeleyen Bakan Kurum, açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yarın yapılacağını duyurdu.