Kpss Haberleri

Kpss Haberleri

ÖSYM, KPSS Ortaöğretim başvuruları başladığını duyurdu

ÖSYM, internet sitesinden KPSS Ortaöğretim başvurularının başladığını açıkladı.

KPSS iptal mi oldu, olacak? 2024 KPSS Lisans hatalı sorular iptal olacak mı?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2024 lisans sınavında adaylar bazı sorular için "iptal edilmeli" önerisinde bulundu.

Aile Bakanlığı 40 ilde başvuru açtı! KPSS şartsız personel alımını

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR'dan huzurevleri ve çocuk esirgeme kurumuna işçi alımı yapılıyor.

KPSS Ön Lisans başvuruları başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans oturumu için beklenen süreç başladı.

20 kamu kurumu 63 bin 214 işçi ve memur alacak! İşte detaylar

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 20 kamu kurumu işe alım yapacak. Buna göre kamuya 63.214 işçi ve memur alımı gerçekleştirilecek. Peki hangi pozisyonlara personel alımı yapılacak? Hangi kurumlar işçi ve memur alımı yapacak? İşte işe alımın detayları...

Siirt Atabağı Belediyesi KPSS 65 Puanla Kadrolu Personel Alacak

Siirt Atabağı Belediyesi, kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Belediye tarafından yayımlanan ilana göre farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere KPSS puanıyla personel alınacak.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar KPSS puanına göre değil akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AK Parti MKYK toplantısında sunum yaparak, önümüzdeki günlerde TBMM'ye sunulması planlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu ve yeni dönem öğretmenlik şartlarıyla ilgili detayları paylaştı. Yeni kanun teklifine göre öğretmen adayları mesleğe başlamadan önce Milli Eğitim Akademisi'nde 1 yıl eğitim görecek. Tüm öğretmenlere dil, tarih ve kültür konularında eğitim verilecek. Akademiye giriş KPSS puanı ile, öğretmenliğe atama ise Akademi eğitimi başarı puanı ile yapılacak.

PTT müjdeyi verdi! KPSS olmadan işçi alacak…

Türkiye’de birçok kişi iş sıkıntısı çekmektedir. Birçok kişi ekonomik sıkıntıdan dolayı yaşadığı yerlerde iş bulamamaktadır. PTT iş fırsatını ayağınıza kadar getiriyor. Tüm merak edilenler haberimizin geri kalanında…

Milli Eğitim Bakanı açıkladı: Öğretmen atamasında sayı ve takvim belirsiz

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamasında takvim ve sayının belli olmadığını belirterek, "Hazine ve Maliye bakanımızla da değerlendireceğiz" diye konuştu.

Çevre Bakanlığı'ndan Yüksek Maaşlı Personel Alımı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, KPSS şartı olmadan personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlarla ilgili geniş kapsamlı detaylar kamuoyuyla paylaşıldı. İşte detaylar...

VakıfBank, KPSS'siz 869 personel alımı yapacak!

VakıfBank, çeşitli kadrolar için toplamda 869 yeni personel işe alınacağını duyurdu.

BEKÇİ ALIMI: KPSS şartı yok, 18 yaş üstü herkes başvursun! Türkiye genelinde başvurular başladı

İş arayanların ilgiyle takip ettiği ilanların başında bekçi alımları geliyor. Özel sektörde inşaat bekçiliği ya da güvenlik alanında karıiyer yapmak isteyenler için büyük fırsat sunuyor. İŞKUR bu alanda ilerlemek isteyenlere kolaylık sunarak işveren ve işçi arasında köprü oluyor. KPSS şartı olmayan ve mülakatı da yapılmayan başvuru süreci adaylar için çok cazip.

TBMM ve MKE, KPSS Şartı Aranmadan Personel Alımı Yapacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE), kura usulüyle KPSS şartı olmadan çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek. TBMM, 157 işçi alırken, MKE ise 395 işçi alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımlarında Taban Puanlar Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi'nde görev yapacak memurların alımı için adayların merakla beklediği minimum KPSS puanları kamuoyu ile paylaşıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli 8 bin personel alınacak.

İşte Öğretmen atamalarında en çok alacak 5 branş ve kontenjan tahmini

2023 Kpss puanlarını ceplerine koyan atama bekleyen öğretmenlerimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan gelecek kadro haberini bekliyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Memur Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından memur alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre toplamda 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı olacak. İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alım şartları

Siirt'te Farklı Kurumlara Toplam 17 Personel Alınacak

ÖSYM Başkanlığı KPSS-2023/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınmasına dair tercih kılavuzunu yayımladı. Kılavuz ile Siirt'te toplam 17 personel alımı yapılacak.

ÖSYM duyurdu: KPSS-2023/2 tercih ekranı açıldı

KPSS-2023/2 tercih işlemleri, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden, T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılabilecek.

Aile Bakanlığı, KPSS’siz olarak 1044 memur personel alımı yapacak!

Son zamanlarda, devlet kurumları personel ihtiyacı karşılamak amaçlı farklı alımlar yapıyor. Bu alımlar içinde yer alan yeni 1044 memur alımı yapılacağı haberi de ilgi çekiyor.

Çarpıcı İtirafta Bulunan Öğretmenin Görevine Son Verildi

TV8'de yayınlanan bir yemek programına katılan bir yarışmacı, eğitim camiasında ve toplumda geniş yankı uyandıran çarpıcı bir itirafta bulundu. Milyonlarca öğretmenin KPSS puanıyla atama beklediği bir dönemde, kendi formasyonu olmadan ücretli öğretmenlik yapmasını açıklayan yarışmacı, tartışmalara neden oldu. Bu şaşırtıcı itiraftan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu yarışmacının öğretmenlik görevine son verildi.

Ticaret Bakanı duyurdu: Fahiş fiyatla mücadele için 1500 memur alınacak!

Bakan Bolat; "Fahiş fiyatla mücadele kapsamında KPSS ile bin 500 memur alıp piyasayı denetleyeceğiz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den son dakika mülakat açıklaması! Yeni öğretmen atamaları böyle olacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında öğretmen atamalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Mülakat tartışmalarıyla ilgili konuşan Bakan Tekin, atama sisteminin değiştirilmesi gerektiğini belirterek, ''Mevcut düzenlemede KPSS puanı ve mülakatla atanıyor. Şu an yüzde 100 mülakat skoruyla atanıyor öğretmen. Biz yüzde 50-50 yapmak istiyoruz. KPSS yüzde 50, mülakat yüzde 50.'' dedi.

Resmi Gazete'de ilan: 8 üniversiteye 308 sözleşmeli personel alınacak

8 üniversiteye 308 sözleşmeli personel, 6 üniversiteye ise 70 akademisyenin alınması için Resmi Gazete'ye ilan verildi.

KPSS'ye yönelik FETÖ soruşturmasında 15 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KPSS sorularının FETÖ mensuplarına sızdırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında 15 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.

Siirt Belediyesinden Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Siirt Belediyesi, KPSS'ye girecek adaylara ücretsiz ulaşım desteği verecek.

KPSS yerleştirme sonuçları belli oldu

Kamu Personel Seçme Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlara ÖSYM'nin sitesinden erişebilecek.

Siirt'te Nüfus Müdürlüğü Pazar Günü KPSS Nedeniyle Açık Tutulacak!

Siirt Nüfus ve Vatandaşlık İ̇̇şleri Müdürlüğü, pazar günü gerçekleştirilecek olan 2023 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) oturumları dolayısıyla merkez ilçe nüfus müdürlüğünün açık tutulacağını duyurdu.

Siirt’te KPSS’ye Gireceklere Ücretsiz Ulaşım Desteği

Siirt Belediyesince, Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) girecek adaylar için sınav giriş belgelerini ibraz etmeleri durumunda toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları sağlanacak.

KPSS sınav yerleri açıklandı

2023-KPSS A grubu ve öğretmenlik genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları sınava giriş belgeleri erişime açıldı.