Siirt'te Nüfus Müdürlüğü Pazar Günü KPSS Nedeniyle Açık Tutulacak!

Siirt Nüfus ve Vatandaşlık İ̇̇şleri Müdürlüğü, pazar günü gerçekleştirilecek olan 2023 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) oturumları dolayısıyla merkez ilçe nüfus müdürlüğünün açık tutulacağını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt Nüfus ve Vatandaşlık İ̇̇şleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 23 Temmuz 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Eğitim Bilimleri oturumu için 23 Temmuz 2023 tarihinde yapılacak olan 2023 Kamu Personel Seçme Sınavına (2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik) katılacak adaylardan, Nüfus Cüzdanını veya T.C. kimlik kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için "Sınava Giriş Belgesi" ile 1 adet biyometrik fotoğrafını yanında getiren adaylara yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak "Geçici Kimlik Belgesi” verilmesi ve MERNİS nüfus bilgilerinde sorun olan öğrencilerin bilgi güncelleme işlemlerinin yapılabilmesi için Rize Valiliği binasında yer alan Rize Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü 23 Temmuz 2023 Pazar günü 07:00-14:30 saatleri arasında açık bulundurulacak.

Konu hakkında açıklama Siirt Nüfus ve Vatandaşlık İ̇̇şleri Müdürlüğünden yapıldı.

İşlemlerin randevusuz yapılacağı kaydedilen açıklamada, “2023 Kamu Personeli Seçme Sınavına katılacak adayların TC Kimlik Kartı başvurularının alınması amacıyla Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğümüz 23 Temmuz Pazar günü 07.00 – 14.30 saatleri arasında açık bulundurulacaktır. Adayların mağdur olmaması için TC Kimlik Kart bedelini başvurudan önce yatırmaları ve son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile birlikte sınav merkezi olan Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN