Seçimler Haberleri

Seçimler Haberleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz Siirt'te Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Siirt İl Başkanlığında 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasını değerlendirdi.

Erdoğan’ın eski danışmanı Yasin Aktay: ‘AK Parti seçim uğruna sığınmacıları sokağa çıkamaz hale getirdi’

AK Parti'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve Yeni Şafak yazarı Yasin Aktay, "Sığınmacılarla insani ölçülerin aşılması pahasına mücadele edildiği taktirde seçimlerin kazanılacağı zannedildi. Büyük şehirlerde Suriyeli sığınmacılar sokağa çıkamaz hale geldi" görüşünü savundu.

İran’ın yeni cumhurbaşkanı Mesud Pezeşkiyan oldu

İran'da reformist aday Pezeşkiyan, seçimlerin ikinci turunu kazanarak ülkenin yeni cumhurbaşkanı seçildi. Pezeşkiyan, ilk mesajında, önlerindeki yolun zorlu olduğunu, bunu birliktelik ve güven olmadan aşamayacaklarını belirtti.

Kürt kadın siyasetçi milletvekili seçildi

İngiltere’de yapılan genel seçimlerde, Kürt kadın siyasetçi Feryal Clark İşçi Partisi’nden milletvekili olarak seçildi.

İran'da cumhurbaşkanlığı seçiminde kimse yüzde 50'yi geçemedi! İşte 2. tura kalan adaylar

İran'daki cumhurbaşkanı seçiminde adaylardan hiçbiri yüzde 50'yi geçemeyince en çok oy alan reformist Mesud Pezeşkiyan ile muhafazakâr Said Celili, ikinci tura kaldı.

AK Parti'de bir il başkanı daha görevden alındı

AK Parti, yerel seçimlerin ardından teşkilatlarda başlattığı değişim süreciyle birlikte yenilenme adımlarını sürdürüyor. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu görevden alındı.

AK Parti Siirt İl Başkanı Özturan: Siirt Belediyesinin Tek İcraatı Emekçilere Mobbing Uygulamalar Olmuştur

AK Parti Siirt İl Başkanı Bahri Caner Özturan, seçimlerin ardından Dem Partili Siirt Belediyesinin tek icraatının emekçilere mobbing uygulamaların yapıldığını açıkladı.

Macron meclisi feshetti: Erken seçim çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ülkesinde aşırı sağın açık farkla ilk sırada çıkması üzerine parlamentoyu feshederek erken genel seçim kararı aldı.

Erdoğan'ın kendisiyle ilgili sözlerini hatırlatan Oğan'a zor soru: Peki niye gittin de yamandın ona?

Geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine yarıştan çekilen Sinan Oğan, esnaf ziyaretinde yaptığı konuşmada seçimden önce Erdoğan'ın kendisi için kullandığı "Onu saymaya bile gerek yok" sözlerini hatırlattı. Bu sözler üzerine kendisini dinleyen vatandaşlardan birinin "Peki niye gittin de yamandın ona?" diye sorduğu Oğan "Bizim veremeyeceğimiz hesap yoktur" yanıtını verdi.

3 ilçe ve 4 beldede bu hafta sonu seçim var: 50 binden fazla seçmen sandığa gidecek

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nin ardından sonuçlara yapılan itirazlar sonucu 2 Haziran'da 3 ilçe ve 4 beldede tekrarlanacak seçimlerde 50 binden fazla seçmen sandığa gidecek.

Kredi kartı kullananlar dikkat: Bankalardan yeni karar!

Özel bankalar, Ekim ayında pos cihazı kullanan işletmelere uygulanan komisyon oranını %3.5'e yükseltti. Faiz artışlarının ardından bankalar yeniden komisyon oranlarını artırmaya hazırlanıyor. Geçen yıl seçimlerin ardından ekonomi politikalarında köklü değişiklikler yapılırken, Türkiye'de sıkı para politikalarının etkisi her geçen gün daha fazla hissediliyor.

Siirt ‘te O Belediye Başkanı Hayalini Gerçekleştirdi!

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Beğendik Belediye Başkanı Gürgün Özdemir, seçimlerden önce verdiği vaatler arasında yer alan ve hayali olan projeyi gerçekleştirdi.

GTB'den belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyareti

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları ile Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

DEM Partili belediye duyurdu: Maaş ödemelerinde problem yaşıyoruz

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'nin 143 milyon 228 bin TL borçla devraldığı Diyarbakır'ın Sur Belediyesi, personel maaşının ödenmesinde sorun yaşandığını açıkladı.

Bomba iddia: Asgari ücrete ara zam gelecek! Zam yapılacak ay belli oldu...

31 Mart yerel seçimlerinde de belirleyici olan ekonomik sıkıntıların giderilmesi için iktidar kanadından hamle üstüne hamle gelirken, Ankara kulislerine düşen bir iddia büyük ses getirdi. Doğalgaz ve elektrik gibi kamu zamlarının ertelendiğine dikkat çeken kaynaklar zamların kamuoyuna yansıtılması durumunda eylül ayı gibi asgari ücrete bir ara zam gelebileceğini öne sürüyor.

Baykan Kaymakamlığı, Yeni Seçilen Muhtarlara Hizmet İçi Eğitim Düzenledi

Baykan Kaymakamlığı, 31 Mart 2024 seçimlerinin ardından göreve gelen muhtarlar için özel bir eğitim programı başlattı.

AK Parti'nin ''Neden oy vermediniz?'' anketinde çarpıcı sonuç!

CHP'nin yüzde 37.7 ile birinci parti çıktığı 31 Mart seçimlerindeki başarısızlığın nedenini bulmak için adına anket yaptıran AK Parti kaynakları oy kaybında yüzde 50'nin üzerinde bir oranla ekonomi başlığı altında hayat pahalılığı, emekliler ve kira fiyatları gibi sebepler sıralandığını kaydetti. "Niye oy vermediniz?' sorusuna cevap aranan" ankette ekonomiden sonraki en önemli gerekçe ise AK Parti'nin 'halktan kopması' gösterildi.

AK Parti Siirt İl Başkanı Özturan: Şehrimize Hizmet Etmeye Durmaksızın Devam Edeceğiz

AK Parti Siirt İl Başkanı Av. Bahri Caner Özturan, Mahalli İdareler seçimlerinde 12 Belediye’nin 9'unu kazandıklarını belirtti.

MetroPoll’den ’31 Mart’ anketi: AK Parti’den kopan oylar hangi partilere gitti?

Metropoll Araştırmanın kurucusu Özer Sencar, AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde, geçen sene gerçekleşen milletvekili seçimlerine oranla 6.4 milyon oy kaybettiğini belirterek AK Parti’den kopan oyların gittiği partilere ilişkin araştırma sonuçlarını açıkladı.

GSO heyetinden belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretleri

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) heyeti, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

31 Mart yerel seçimlerinin kesin sonuçları açıklandı! 5 ilçede sandıklar tekrar kurulacak

31 Mart 2024 pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında yapılan itirazlar üzerine 2 Haziran 2024 tarihinde bazı ilçe ve belde merkezlerinde seçimler yenilenecek.

Yargıtay, başkanını seçemiyor: 31'inci turda da sonuç çıkmadı

Siirtli Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yapılmaya başlanan başkanlık seçimlerinin 31. turunda da sonuç çıkmadı. Seçimlere yarın devam edilecek.

AK Parti’de kritik toplantı… İlk ‘değişim’ belli oldu

AK Parti, bugün 31 Mart seçimlerinin ardından ikinci MYK toplantısı ile değişimi başlatacak. Değişime giden yolda son sunum, bugün Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tarafından yapılacak. Milletvekilleri performansları, aday profilleri, teşkilat çalışması detaylı olarak masaya yatırılacak. İlk değişim il ve ilçe başkanlarında yapılacak.

CHP'li başkan adayı evinde ölü bulundu

Diyarbakır'da yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Sur Belediye Başkan adayı olan Abdülkadir Bedir, evinde ölü bulundu.

''AK Parti yerel seçimde neden oy kaybetti?'' anketi! Birinci sırada bakın ne çıktı

31 Mart yerel seçimlerinin yankıları sürerken yapılan bir araştırmada vatandaşlara "AK Parti'nin yerel seçimlerde oy kaybetmesinin en önemli sebebi sizce nedir?" sorusu yöneltildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin 3 milyar 345 milyon TL borcu olduğu açıklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, 31 Mart yerel seçimleriyle sona eren 8 yıllık kayyum sürecinin Büyükşehir Belediyesi'ne devrettiği borcun 3 milyar 345 milyon TL olduğunu açıkladı.

Bu pazar seçim olsa hangi parti yüzde kaç oy alır? İşte 26 ilde yapılan anketten çıkan sonuç

31 Mart yerel seçimlerinin yankıları sürerken yapılan son seçim anketinden dikkat çeken sonuçlar çıktı. Asal Araştırma tarafından 26 ilde yapılan ankette; AK Parti'nin oy oranı yüzde 32.2, CHP'nin oy oranı ise yüzde 26.5 olarak belirlendi.

‘Cumhur İttifakı’nda mısınız’ sorusuna Erbakan’dan flaş yanıt

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan “yerel seçimlerde AKP’ye kaybettirdiler” söylemleriyle ilgili “Biz kaybettirmedik hatta bazı yerlerde MHP, AK Parti’ye kaybettirmiş oldu” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Kayyum” sinyali: Bundan önce hangi yanıt verildiyse aynısının ortaya konması sürpriz olmaz

31 Mart yerel seçimlerinin ardından bazı il ve ilçelerde DEM Partili başkanların tepki çeken adımları sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Erdoğan, “Bundan önce hukuk zemininde hangi yanıt verildiyse aynısının ortaya konması sürpriz olmaz” dedi.

Şırnak'ta oy vermeye giden asker ve polislere tepki gösteren kişiye soruşturma açıldı

31 Mart yerel seçimlerinde oy vermek için Ömer Keçecigil Okuluna giden askeri ve polis personellerine 'Konuş, sen nerelisin?' diyen DEM Partili Süleyman Salğucak, seçim kanuna muhalefet suçundan dolayı Şırnak İl Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alındı. Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı, Salğucak hakkında 'Seçim kanununa muhalefet' ve 'Seçmenin oy kullanmasını engelleme' iddialarıyla ilgili soruşturma açtı.