Değerlendirme Haberleri

Değerlendirme Haberleri

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü İdarecileri 2024 Yılı 1. Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü İdarecileri 2024 Yılı 1. Değerlendirme Toplantısı Yapıldı. İl Müdürümüz Ergün Demirhan Başkanlığında, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri,İlçe Müdürleri ve birim sorumlularının katılımlarıyla 2024 yılı ilk altı aylık değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Dünyaca bankadan Türkiye raporu! Tahminler değişti

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirme geldi. HSBC, Türkiye için dolar, büyüme, enflasyon ve faiz tahminlerini açıkladı.

Emekliye refah payı verilecek mi? İşte milyonları bekleyen zam oranı!

Emeklilerin gözü temmuz ayında maaşlara yapılacak zamma çevrildi. Maaşlarda refah artışı yapılıp yapılmayacağı merak edilirken, Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram'dan konu hakkında bir değerlendirme geldi.

İl Özel İdaresi Yatırımları Haftalık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Siirt İl Özel İdaresi’nin yatırım ve projeleri ile kırsal kesime yönelik alt ve üst yapı hizmet yatırımlarının ele alındığı haftalık değerlendirme toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

Uzmanından bayram sonrası için dolar, altın ve borsa değerlendirmesi

Gram altın fiyatı haftayı yüzde 2’den fazla yükseliş ile kapatırken piyasalara Kurban Bayramı molası girdi. Finansal analist İslam Memiş, altın ve dolarda bayram sonrası beklentileri değerlendirdi.

DEM Parti'den miting çağrısı

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, gündeme dair değerlendirme yapmak üzere basın toplantısı düzenledi. Doğan, kayyuma karşı 13 Haziran'da Hakkari merkezde yapacakları büyük mitinge çağrı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakkari Belediyesi'ne kayyuma ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari Belediye Başkanı'nın terör soruşturması nedeniyle görevden alınarak yerine kayyum atanmasıyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan, "Yargının Hakkari'yle ilgili verdiği karar kimseyi rahatsız etmesin. Hukuk gereğini yaptı." dedi. Erdoğan ayrıca "Sırtını elinde kalaşnikof, molotof, bomba olana dayayarak meşru siyaset yapılmaz." ifadelerini kullandı.

Siirt Belediye Meclisi, Su Ücretlerini Yeniden Değerlendirmek Üzere Toplanıyor

Siirt Belediye Meclisi, önemli gündem maddelerini görüşmek üzere toplanıyor.

Kırsal kesime yönelik çalışmalar ele alındı

İl Özel İdaresinin yatırım ve projeleri ile kırsal kesime yönelik alt ve üst yapı hizmetlerinin ele alındığı haftalık değerlendirme toplantısı yapıldı.

Siirt Milletvekili Mervan Gül, Bölgesel Kalkınma Toplantısına Katıldı

Ekonomi İşleri Başkanlığı, Siirt'ten Antalya'ya kadar uzanan 18 ilin milletvekilleri ile bir araya gelerek İstişare ve Değerlendirme Toplantısı düzenledi. Toplantı, bölgesel kalkınma ve ekonomik iyileşme için önemli bir platform oldu.

Hastanelerde yeni dönem, 81 ilde başlamıştı! Sağlık Bakanı Koca, ''Artış var'' diyerek duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz hafta başlayan Onaylı Randevu Sistemi’nin ardından 81 ilde değerlendirme yaptıklarını belirterek, " randevusuna gelen vatandaşımızın oranında önemli artış olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Tasarlayın Dokuyalım 10. Makine Halısı Tasarım Yarışması heyecanı başladı

Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) iş birliğiyle gerçekleştirilmekte olan ve bu yıl onuncusu düzenlenecek olan 10. Makine Halısı Tasarım Yarışması 2024'ün ilk jüri değerlendirmesi yapıldı.

Hastanelerde randevu sistemi değişiyor! Yeni uygulama pazartesi günü başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı"nın ardından basın açıklaması yapıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Artık onaylı randevu dönemi olacak. Gelinmeyen randevu sayısı 81 milyon. Randevu kapasitesinin yüzde 30'u kullanılamadı.' dedi.

Son dakika... TCMB Başkanı açıkladı: 500 ve 1000 TL'lik banknotlar mı basılacak?

Son dakika haberi... TCMB Başkanı Karahan'a yılın ikinci enflasyon raporunun tanıtımı toplantısındaki soru-cevap bölümünde; Merkez Bankası'nın 500 ve 1000 TL banknot basılması çalışması olup olmadığı soruldu. Karahan, "Teknik değerlendirmelere göre karar veriyoruz. Bu kapsamda tedavüldeki kupür kompozisyon değişikliğini dikkatle takip ediyoruz. İhtiyaç görülürse gerekli adımları atacağız" dedi.

Siirt Valisi Kızılkaya: '2024 yılı içerisinde 12 faili meçhul asayiş olayı aydınlatılmıştır'

Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısında nisan ayında kolluk kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ve operasyonlara ait verileri paylaştı. Vali Kızılkaya, 2024 yılı içerisinde 12 faili meçhul asayiş olayı da aydınlatılmıştır dedi.

GAÜN'de MEDEK Çalıştayı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kalite Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından 'Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MEDEK) Çalıştayı' düzenlendi.

İl Özel İdaresi Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Vali Kızılkaya Başkanlığında Yapıldı

İl Özel İdaresinin yatırım ve projeleri ile kırsal kesime yönelik alt ve üst yapı hizmetlerinin ele alındığı haftalık değerlendirme toplantısı Vali Dr. Kemal Kızılkaya, başkanlığında gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan Marmara için tsunami ve deprem uyarısı!

Prof. Dr. Ahmet Ercan, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde büyük bir depremin oluşturabileceği tsunami dalgalarına yönelik kritik bir değerlendirme yaptı. Ercan "Büyük İstanbul depreminin beklendiği Marmara'da 7,5 büyüklüğündeki bir deprem en fazla 2,5 metre dalga yaratacak" şeklinde konuştu.

Meteorolojiden Yurdun Dört Bir Yanına Uyarı! İşte Siirt ve diğer illerde hava durumu

MGM'nin değerlendirmesine göre, yurdun kuzey ve doğu bölgelerinde parçalı bulutlu, yer yer çok bulutlu hava hakimken, doğu kesimlerde sağanak yağışlar ve çığ tehlikesi uyarıları dikkat çekiyor.

TBMM’yi bayram sonrası yoğun bir gündem bekliyor! Yargı paketi, sporda şiddet, ruhsatsız silah, kripto para...

Seçim ve bayram arası veren TBMM, bir buçuk ay sonra yoğun gündemle toplanacak. Siyasi partiler, sandık sonuçlarına dair parti içi değerlendirmelerini yapacak. Erzincan-İliç’teki altın madeninde yaşanan toprak kaymasını araştırmak üzere kurulan araştırma komisyonu önümüzdeki haftadan itibaren çalışmalara başlayacak.

Meteoroloji’den 15 ilde kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Milletvekili Alkayış, siyasi gelişmeleri değerlendirdi

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış, İhlas Haber Ajansı (İHA) Adıyaman Bürosuna yaptığı ziyarette siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

GAÜN Mühendislik Fakültesi MÜDEK tarafından değerlendirildi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği ile Tekstil Mühendisliği bölümleri Mühendislik Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından değerlendirildi.

Vali Kızılkaya, Güvenlik Ve Asayiş Toplantısını Pervari İlçesinde Gerçekleştirdi

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt Valiliği kurumsal X (Twitter) hesabı üzerinden canlı olarak Siirt il genelinde asayiş ve güvenlik ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Celal Kadooğlu, seçim sonuçlarını değerlendirdi

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, yerel seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmede, Zaman kaybetmeden üretim ve ihracata odaklanmalıyız dedi.

Siirt’te seçim günü hava durumu nasıl olacak?

Yerel seçimlerin yapılacağı 31 Mart Pazar günü hava durumu değerlendirmesi belli oldu.

Adıyaman'da eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü Mart ayı ilçe müdürleri değerlendirme toplantısı yapıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karatape'den GTB'ye ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyet, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret ederek, Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis Üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette, kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Eğitimde yeni dönem! MEB, yeni tasarımlı karneleri bu dönem sonu öğrencilere verecek

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere dağıtılan karnelerde değişikliğe gidiyor. Ortaokul öğrencilerini kapsayan değişiklikle birlikte yeni karnelere, ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumları da işlenecek. Okul içi ve okul dışında gerçekleştirilen sosyal etkinlikler, karnelerde "bilimsel", "kültürel", "sanatsal", "sportif" etkinlikler ve "toplum hizmeti" olmak üzere 5 ana başlıkta değerlendirmeye alınacak.

Diyarbakır Tarım Konseyi ikinci kez toplandı

Diyarbakır'ın sahip olduğu tarımsal potansiyeli daha iyi değerlendirmek, tarım sektörünü büyütmek, sürdürülebilirliğini ve katma değerini artırmak, tarım sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlayıp, sektörün büyüme stratejilerini doğru belirlemek için kurulan Diyarbakır Tarım Konseyi ikinci toplantısını gerçekleştirdi.