“MÜLTECİLER VE GÖÇMENLER HAKKINDA” - Özgür Aydın

“MÜLTECİLER VE GÖÇMENLER HAKKINDA”


Biz mültecilere sahip çıkalım derken; yetimlere, öksüzlere, kadınlara, güçsüzlere sahip çıkalım dedik.

Hala da aynı düşüncedeyiz. Allah’ın emaneti olan kimsesizlere devletimiz elbette ki şefkatli ellerini açacaktır ve açmalıdır da. Ama Sosyal Medya’da Pakistanlı, Afganistanlı, Suriyeli ve diğer ülkelerden göç eden soytarı gençlerin taciz videoları resmen kanımıza dokunuyor.

Provokatörlere fırsat vermemek için devletimiz bunlarla ilgili çok sert tedbirler almalıdır. Mülteciler sıkı bir elemeden geçirilerek sınırlı olmak kaydıyla, kamplar başta olmak üzere alınabilir ama göçmenlerle ilgili tedbirler yeniden gözden geçirilmelidir.

Uluslararası Hukuk’a aykırı olmayacak şekilde çok sert ve katı yasalar çıkarılmalıdır. Gerekli hukuki düzenlemeler yapılarak Savcılara, Hakimlere, Polislere ve Askerlere bu konuda çok geniş yetkiler tanınmalı ve hukuki süreçleri jet hızıyla tamamlanmalıdır.

Mevcut hukuki düzenlemeler çok yetersiz. Sorun çıkaran bir göçmen sadece sınır dışı edilmekle yetinilmemeli. Öncesinde devletin sert yaptırımları kendisinde uygulanmalıdır ki, bir daha hiçbir göçmen, misafir olduğu ve ekmeğini yediği bir ülkede en ufak bir sorun çıkaramasın.

Ayrıca sınırda kamplara ağırlık verilmeli, her önüne gelen mülteci ve göçmen şehirlere yerleşmemeli. Kamplara dahi kişiler ince elenerek alınmalıdır.

Çünkü ülkemizin yapısı, örfü ve adetleri ile göçmenlerin geldiği ülkelerin yapıları çok farklı. Tüm bunlar gözardı edilmeden gereken düzenlemeler acilen yapılmalıdır

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Nis
28Şub

28 Şubat’ı Unutmayalım!

09Ekm

ALİ KARAHASANOĞLU'NA CEVAP

14May
09Haz

EKONOMİK KALKINMA