Siirt uluslararası 5. Kısa Film Festivali Başlıyor! Finalistler Belli Oldu

Bu yıl 15-18 Kasım tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan 5. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali, başlıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve Siirt Valiliği, Siirt Belediyesi ve Siirt Üniversitesi paydaşlığında düzenlenecek olan 5. Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali, 15 Kasım Salı günü etkinlikleri ve açılış töreniyle başlıyor.

Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği tarafından düzenlenen ve ilki 2018 yılında gerçekleşen 5. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali’nin jüri üyeleri arasında Yapımcı Mehmet Canpolat, Yönetmen Faysal Soysal, Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Bölüm Başkan Doç. Dr. Zuhal Akmeşe Demir, Yönetmen Mehmet Güneri ve Türk Medya Kanal Koordinatörü Filiz Zengin yer alıyor.

Film başvuruların 30 Ekim’ de tamamlanan 5. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali’nde birinciye 10 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye ise 3 bin 500 lira ödül verilecek. Festivalde Jüri özel ödülünün yanı sıra İbrahim Hakkı özel ödülü de bulunuyor. Ayrıca Siirt Uluslararası Kısa Filim Festivaline; 72’si yabancı, 110’nu yerli olmak üzere toplamda 182 eser katıldı.

Açılış programı 15 Ekim Saat: 18:30 ‘da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda açılış konuşmaları, Siirt Kısa Filim Festivali ile ilgili tanıtım slayttı ve Usta Oyuncular Altan Erkekli ve Veysel Diker’in ‘'Şifa Niyetine'' adlı tiyatro Oyunu ile izleyicilerine kapılarını açıyor.
Festival boyunca, Siirt Üniversitesinde filmler, yönetmenler, atölye çalışmaları, gösterimler ve Sanatçılar söyleşiler gerçekleştirecek.
Film festivali ödül töreni ve kapanış programı, 18 Kasım Cuma günü Kızlar Tepesi Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek. Kapanış konuşmaları ve Festivalde ödül alan film temsilcilerine ödülleri verilecek. 

Program, ödül töreninin ardından,  “Grup İmera” konseri ile sona erecektir.

Siirt uluslararası 5. Kısa Film Festivali Başlıyor! Finalistler Belli Oldu

Siirt uluslararası 5. Kısa Film Festivali Başlıyor! Finalistler Belli Oldu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN