Akif Özalp Haberleri

Akif Özalp Haberleri

Akif Özalp haberleri, haber editörü Akif Özalp tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Bir Zamda Bedelli Askerliğe Geliyor!

Bedelli askerlik ücreti, bir asteğmenin 6 aylık maaşına denk tutularak hesaplanıyor. Bugün de memur maaşına gelen yüzde 41,69'luk zam oranı ile asteğmen maaşı, 13 bin 277 liraya yükseldi. Buna göre en son 56 bin lira olan bedelli askerlik ücretinin 79 bin 660 TL'ye yükselmesi bekleniyor.

HÜDAPAR Genel Başkanı Siirt'te!

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt'e gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Güres Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Siirt Belediyesi 250 Çocuğun Yüzünü Güldürdü

Siirt Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı ‘Hamiyet Merkezi’, bayram öncesi yetim ve dezavantajlı 250 çocuğa bayramlık giysilerini temin etti.

Kurtlar Vadisi'nin Eren Eylül'ü, HDP Danışma Kurulu'na girdi!

Efsane yapımlardan Kurtlar Vadisi dizisinde Eren Eylül karakterini canlandıran oyuncu Kerem Fırtına, HDP'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'nde Danışma Kurulu'na girdi.

Siirt'te Sara Hastası 29 Yaşındaki Gençten Haber Alınamıyor

Siirt'te kendisinden haber alınamayan ve sara hastası olduğu iddia edilen Mesut özgür için arama çalışması başlatıldı.

Şırnak’ta maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi!

Şırnak’ın Dağkonak köyü Cudi Dağı eteğindeki maden ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi yaşamını yitirdi.

Devlet Su İşleri temizlik görevlisi alacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), Resmî Gazete'de yayımlanan ilana göre taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 196 temizlik görevlisi alacak.

Üretim Kapasitesi Çeşitliliğinde Lider İller Belirlendi! Siirt 75. Sırada Yer Aldı

TOBB tarafından başlatılan Sanayinin Liderleri Programı çerçevesinde illerin üretebildikleri ürünlerin çeşitliliğinin göstergesi olan analizlerin sonucunda İstanbul birinci, İzmir ikinci, Ankara ise üçüncü olurken Siirt 75. il oldu.

Kim ne kadar maaş alacak?

Enflasyon farkı sonrası memur ve emekli memur aylıklarına yüzde 41,69, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına ise yüzde 42,35 zam yapılacak. En düşük memur maaşı 9 bin 26 lira civarına yükselecek.

Enflasyon 1998 yılından bu yana en yüksek seviyede!

TÜİK, 2022 yılı haziran ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı.

Jandarmanın 'dur' ihtarına uymayan şüpheli araca açılan ateş sonucu 1 çocuk ölü, 12 kişi yaralandı

Van'ın Saray ilçesinde hareket halindeki şüpheli bir minibüsün kontrol noktasında 'dur' ihtarına uymaması üzerine jandarma tarafından aracın tekerlerine ateş açıldı. Lastikleri patlatılarak durdurulabilen aracın içerisinde 40 düzensiz göçmen olduğu ortaya çıktı. Yaşanan olayda seken kurşunlar nedeniyle 1 çocuk yaşamını yitirdi, 12 düzensiz göçmen ise yaralandı.

Sigaraya bu sabah bir zam daha geldi!

Ocak, Mart, Mayıs ayında gelen 8 liralık zammın ardından sigara fiyatlarına bu sabah yeni bir zam daha yapıldı.

Memur ve emeklilerin maaş zamları belli oldu

Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla emekli ve memur maaş zamları belli oldu. TÜİK haziranda aylık enflasyonun yüzde 4.95 olduğunu açıkladı.

Siirt Umut Kervanı Çocukların Umudu Olmaya Devam Ediyor

Siirt Umut Kervanı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çok sayıda yetim ve muhtaç çocuğun giyim ve ayakkabı ihtiyacını karşıladı.

Siirt'te Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Siirt Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla kurban kesim alanlarını belirleyerek yapılan düzenlemelere halkın uyması çağrısında bulundu.

HDP eş genel başkanlığı el değiştirmedi: Pervin Buldan ve Mithat Sancar, yeniden HDP Eş Genel Başkanlığı'na seçildi

HDP'nin mevcut eş genel başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar, partilerinin düzenlenen 5. Büyük Kongresi'nde yeniden eş genel başkanlığa seçildi.

Toplam 1619 haber.