Milyonlar bekliyordu! Asgari ücrette kritik tarih belli oldu

Son dakika: . Tüm Türkiye 'Asgari ücret ne kadar olacak?' sorusunu araştırırken son dakika gelişmesi yaşandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun, üçüncü toplantısının tarihi belli oldu. Bu toplantı sonrası merakla beklenen yeni asgari ücretin açıklanması bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Milyonlarca çalışan, asgari ücretin ne zaman olacağını araştırıyordu. Beklenen haber geldi. Asgari ücrette üçüncü toplantı tarihi belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda 20 Aralık Salı günü saat 14.00'te yapılacak.Bu toplantı sonrası merakla beklenen yeni asgari ücretin açıklanması bekleniyor.

Görüşmelerde ikinci tur geride kaldı. Son toplantıda ekonomik veriler değerlendirildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ikinci görüşmesi sonrasında da bir rakam ortaya çıkmadı.

Görüşmelerde hükümet; işçi ve işveren tarafının beklenti ve taleplerini dinledi.

Şimdi sıra Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısında. Gelecek hafta yapılması beklenen görüşmede yeni asgari ücretin belirlenebileceği ifade ediliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN