Vedat Aydın Haberleri

Vedat Aydın Haberleri

Vedat Aydın haberleri, haber editörü Vedat Aydın tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Sancar: Çağrımıza karşılık alamazsak seçime kendi adayımızla katılırız

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, cumhurbaşkanlığı seçimi için şeffaf görüşmeler yapılması gerektiğini belirterek, "Aksi halde kendi adayımızla girme seçeneğini de çok ciddi önümüze koyarız" dedi.

Suçlar Bir Hafta öncesinden Tahmin Edilebilecek!

ABD'de yaşayan sosyal bilimciler suçlarla mücadele için yapay zeka algoritması geliştirdiler. İddiaya göre geliştirilen bu algoritma yüzde 90 oranında başarıya sahip.

Arda Güler'in bonservisini açıkladılar: Fiyatı dudak uçuklattı!

Fenerbahçe'nin parlayan yıldızı Arda Güler için Fransız devi Lyon'un devreye girdiği ve 10 milyon Euro'luk bir teklif yaptığı iddia edilmişti. Transfere dair yeni gelişmeler yaşandı... İngilizler, devlerin peşinde olduğu Arda Güler için konuşulan bonservis bedelini açıkladı.

KYK Yurt Ücretlerine Yüzde 80 Zam Geldi: Sosyal Medyada Öğrenciler Adeta İsyan Etti

KYK Yurtlarına ? oranında zam yapıldığını gösteren haberler sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok öğrenci, yapılan artışa tepki gösterdi.

Basın Özgürlüğü Raporu: 65 gazeteci hakim karşısına çıktı, 30 gazeteci gözaltına alındı, 16’sı tutuklandı

CHP’li Utku Çakırözer’in hazırladığı haziran ayı Basın Özgürlüğü Raporu’na göre 65 gazeteci hakim karşısına çıktı, 30 gazeteci gözaltına alındı, 16’sı tutuklandı.

Sivas Katliamı'nın üzerinden 29 yıl geçti!

Sivas Katliamı'nda yaşamını yitirenler her yıl Türkiye'nin farklı yerlerinde düzenlenen eylem ve etkinliklerle anılıyor.

Siirtli Eski Ak Partili Bakan'dan Çarpıcı Açıklamalar: Türkiye’de hukuksuzluklar, adaletsizlikler varsa, bunları dile getirmek ‘kral çıplak’ demekse, kral çıplak

Ak Parti'nin kurucularından olan eski Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Hüseyin Çelik, Ak Parti'nin MHP ile ittifakının muhafazakâr Kürt seçmeni küstürdüğünü, yargının muhaliflere karşı sopa olarak kullanılmaması gerektiğini söyledi. Çelik, 6'lı masadaki 5 partinin inançları ve dünya görüşleri bakımından Ak Parti'ye daha yakın olduğunu ancak CHP ile ittifak yaptıklarını belirterek, Ak Parti'lilerin "şapkasını önüne alıp düşünmesi" gerektiğini vurguladı.

Araştırma şirketinden yeni oranlar! Türkiye'de en fazla taraftara sahip olan takım açıklandı

A&G Araştırma Şirketi, Türkiye'de en çok hangi takımın taraftarı var sorusuna yanıt getirdi. Yapılan detaylı araştırma sonucunda ilk sırayı yüzde 33.8 oranıyla Galatasaray aldı.

Yeni asgari ücret belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İşte yapılan zam oranı

Milyonlarca kişinin gözü kulağı bugün açıklanacak olan asgari ücrete çevrilmişti. Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki toplantıda açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni asgari ücretin yüzde 30 artışla temmuz ayından itibaren 5500 lira olduğunu duyurdu.

Siirt Emniyet Müdürlüğü Duyurdu: Kaskını Kullan, Güvenle Sür, Hayatta Kal!

Siirt Emniyet Müdürlüğü şehir merkezinde artan motorsikletli trafik kazalarıyla ilgili sürücüleri uyardı.

Sigaraya zam

JTİ marka sigaralara 2 TL zam geldi.

Batman’da sulama kanalının sifonu patladı, 120 ton buğday suya kapıldı

Batman Ovası'na su sağlayan Batman Barajı sol sahil sulama kanalındaki sifonun patlaması sonucu Yaylıca köyüne bağlı Şerbetli mezrasındaki buğday harman yeri ile sebze ve meyve bahçelerini su bastı. Çiftçilerden Süleyman Özdemir, 120 ton buğdayın suya kapıldığını söyledi.

KYK borçları nedeniyle 400 bin öğrenci icralık

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) alınan öğrenim kredisini ödeyemeyen 5 milyon öğrenci bulunuyor. Toplam borç 6 milyon TL. 400 bin kişi ise icralık.

AK Partili Milletvekili: Vekil maaşı yetmiyor, danışmanlarıma borçlandım

"Gerekirse yarım kilo et yeriz” sözleriyle gündeme gelen AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ, "Vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Danışmanlarıma borçlandım" dedi.

Demirtaş'tan "yeni çözüm süreci" yorumu: Demokratikleşmenin ve nihai çözümün adresi TBMM’dir

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "yeni çözüm süreci" tartışmalarına yönelik "Türkiye sınırlarının içinde ve dışında çatışma durumuna dair en etkili barış kurucu aktör Öcalan’dır. Kendisinin desteği ve katkısı olmadan barış yolunda mesafe kat edilemez. PKK, Öcalan’dan başka hiç kimseyi dikkate almaz" yorumunu yaptı.

TMO, buğday ve arpa alım fiyatlarını artırdı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) buğday ve arpa alım fiyatlarını artırdı. Buna göre alım fiyatı buğdayda ton başına 400 lira, arpada ise 200 lira artış gerçekleşti.

Toplam 648 haber.