Vedat Aydın Haberleri

Vedat Aydın Haberleri

Vedat Aydın haberleri, haber editörü Vedat Aydın tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

CHP Genel Başkanı Özel tepkilere yanıt verdi: Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir, Kürtler daha az eşittir

CHP lideri Özel, Bahçeli'nin bugün grup toplantısında yaptığı konuşmaya yanıt verdi: "Kürtler belediye başkanı seçiyor ama siz kayyım atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir, sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler daha az eşittir."

Tuncer Bakırhan 'HEDEP' ismi kararına tepki gösterdi, Yeniden Refah'ı hatırlattı

HEDEP Eş Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan, partisinin yeni asgari ücret önerisinin 25 bin TL olduğunu bildirdi. Yargıtay'ın 'HEDEP' ismine ilişkin kararına tepki gösteren Bakırhan, "Tebrik ediyoruz, şapkadan tavşan çıkarmışlar. Seçimlerde ittifak yaptığınız Yeniden Refah Partisi'nin adı Refah Partisi'ne benzemiyor mu?" ifadelerini kullandı.

THY 56 seferi iptal etti

İstanbul'da bu akşam beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı'ndan yapılması planlanan toplam 56 seferi iptal ettiği duyurdu.

Siirt Çevre Karayolunda Temizlik Çalışması Başlatıldı

Siirt’te Karayolları Müdürlüğü ekipleri sorumluluk sahasındaki çevre yollarında temizlik çalışması başlattı.

Asgari ücret için 5 ihtimal masada

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretle ilgili kritik tarih belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret için ilk toplantıyı 1 Aralık’ta yapacak.

Tahir Elçi katledilişinin sekizinci yılında Diyarbakır'da anıldı

Katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, sekizinci ölüm yıl dönümünde anılıyor. Cübbelerini giyerek Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya gelen avukatlar ve katılımcılar, Tahir Elçi’nin vurulduğu Dört Ayaklı minare önünde açıklama yaptı.

İŞKUR 121.255 işçi alımı yapıyor! 27-30 Kasım arası hastanelere, kliniklere, fabrikalara ilan açıldı!

İŞKUR, Türkiye genelindeki iş arayanlara umut veren bir haberle ortaya çıktı. Toplamda 121 binden fazla yeni iş ilanıyla, istihdam piyasasına canlılık kazandırmayı amaçlayan İŞKUR, çeşitli sektörlerdeki işçi ihtiyacını karşılamak üzere geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Bu yeni iş ilanları, Türkiye'nin dört bir yanındaki iş arayanlar için büyük bir fırsatı temsil ediyor. İŞKUR'un bu adımı, özellikle iş piyasasında canlanma ve istihdam artışı hedefiyle önem taşıyor. Çeşitli sektörlerde açılan bu pozisyonlar, iş arayanların farklı beceri ve deneyimlerine uygun birçok iş fırsatı sunuyor.

Siirt'te Maden Faciası: Ölü Sayısı 3'e Yükseldi, Kimlikleri Belli Oldu

Siirt'in Şirvan ilçesi bakır madeni ocağında göçük meydana geldi. Enkaz altından çıkarılan 3 işçi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

HEDEP'li vekillerden Celal Adan tepkisi: Meclis kürsüsü işgal edildi

MHP Meclis Başkanvekili Celal Adan'ın yaklaşık 1 ay önce Meclis'te mikrofonunun kapalı olduğunu düşünerek HEDEP'li milletvekillerine küfür etmesi ve özür dilememesini HEDEP, kürsüyü işgal ederek protesto etti.

Asgari ücrete tek zam sinyali: 'Geçen temmuz ekstraydı'

Asgari ücrete gelecek zamla ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz" dedi.

Mehmet Emin Ekmen, Yılmaz Özdil'e Kürt sanatçı için sert çıktı: 'Kürt düşmanlığı, bazıları için hastalık seviyesindedir'

Özgür Özel için, "Yerel seçimin seçim afişi Akp’ye hediye edildi!" diyen Yılmaz Özdil'e sosyal medyada tepki yağdı

DEVA Partisi Siirt'te Aday Adaylık Başvurularını Almaya Başladı

DEVA Partisi’nde belediye başkan aday adaylığı başvuruları başladı.

Çok Sayıda Atama Kararı Resmi Gazete'de Yayınlandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları, 14 Kasım 2023 tarihli ve 32369 sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı. İşte detaylar...

Kurtalan Meslek Yüksek Okulu İdarecilerinden Teşekkür Ziyaretleri

Kurtalan Meslek Yüksek Okulunun düzenlediği 3. Kariyer günlerine katılım sağlayan kendilerine destek veren misafirlere Okul idarecileri teşekkür ziyaretinde bulundular.

Siirt'te Minibüs Devrildi: 1'i Ağır 5 Yaralı

Siirt'te Minibüsün Devrilmesi Sonucu Yaralanan 5 Kişinin Kimliği Belli Oldu

Siirt'te Trafik Kazası: 2 Yaralı

Siirt'in Pervari ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Toplam 1469 haber.