Akif Özalp Haberleri

Akif Özalp Haberleri

Akif Özalp haberleri, haber editörü Akif Özalp tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Bunu biliyor muydunuz? Elektrikli aletleri 22.00'den sonra kullanırsanız, yüzde 14 tasarruf edebilirsiniz!

Elektrik faturalarına gelen zamlar sonrasında tüketiciler tasarruf etmenin yollarını aramaya başladı. Birçok yöntem yeniden hatırlanırken uzmanlardan faturaları düşürecek çok bilinmeyen bir detaya dikkat çekildi. 3 zamanlı tarife ile çamaşır, bulaşık, kurutma makinesi gibi elektrikli ev aletlerinin 22.00-06.00 saatleri arasında kullanıldığında yüzde 8 ila yüzde 14 arasında tasarruf sağlandığı belirtildi.

HÜDA PAR il Başkanı Tekin:  “Yüksek elektrik faturaları ve zamlar esnafı mağdur ediyor”

Kademeli tarifenin uygulanması sonrasında elektrik faturalarının yüzde 100'den fazla oranda arttığını belirten HÜDA PAR il Başkanı Abdulhakim Tekin, zor bela ayakta tutunmaya çalışan işletmelerin bu gidişle kapatmak zorunda kalacaklarını ifade etti.

Siirt'te Doktorlar Haklarını Savunmak İçin Greve Gittiler!

Siirtli Doktorlar, Oyalama Değil Hakkımız Olanı İstiyoruz!" diyerek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Tepkiler Ses Getiriyor! Elektrik Faturalarında Yeni Adımlar Atılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, elektrik faturalarına ilişkin yeni düzenlemelerin yapılacağını söyledi. Kalın, "Elektrik faturalarında yeni adımlar kesinlikle atılacak" dedi.

Zam Protestoları Sürüyor Şırnaklı Vatandaşlar : "Bizi Covid-19 Öldürmüyor DEDAŞ Öldürüyor’

Şırnak’ın İdil ve Uludere ilçelerinde elektrik zammını protesto eden yüzlerce kişi, “Bizi Covid-19 öldürmüyor, DEDAŞ öldürüyor” diyerek, yürüyüş yaptı.

Hollanda Türkiye dahil 12 ülkeyi 'yüksek riskli bölge' ilan etti

Hollanda, Türkiye dahil 12 ülkeyi 'yüksek riskli bölge’ ilan etti, seyahat kurallarını sıkılaştırdı. Hollanda Dışişleri Bakanlığı, seyahat kurallarının Türkiye ve diğer 11 ülkede Covid enfeksiyonlarının hızla artması nedeniyle yeniden sıkılaştırıldığını bildirdi. "Yüksek riskli bölge" ilan edilen Türkiye ve diğer 11 ülke, yeni düzenlemeye göre turuncu renkle tanımlanan, "zorunlu haller dışında gidilmemesi gereken" ülkeler listesinde yer alıyor.

Sonunda Buda Oldu! Elektrik Zamlarından Sonra Kafelerden Isıtıcılar İçin Açılış Ücreti Alınmaya Başladı

Ocak ayının elektrik faturalarının gelmesinden sonra İstanbul'daki bazı restoran ve kafelerde 30-40 TL'lik sipariş limiti belirlenmeye başladı. Diğer taraftan ısıtıcıların çalıştırılması için saatlik ücret talep edilmesi dikkat çekti.

"Sigara kullananların yüzde 70'i sigarayı bırakmak istiyor"

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, 9 Şubat Dünya Sigarayı/Tütünü Bırakma Gününü nedeniyle açıklama yaptı.

Siirt'te Kaçakçılık Operasyonu: 1 Gözaltı 

Siirt İl Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen kaçakçılık  operasyonunda 1 kişi gözlatına alındı.

Siirt'te 76 Yıllık Okul Yıkılıyor!

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan analizler sonucu 1946 yılında yapılan Endüstri Meslek Lisesi'ne ait binanın eski yapı olması nedeniyle ihtiyaca cevap veremediği için boşaltıldı. 

Siirt'in 2021 Yılında Hane Halkı Büyüklüğü Türkiye Ortalamasının Üstünde Oldu

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre, Siirt'in 2021 yılında ortalama hane halkı büyüklüğü 4,7 olarak açıklandı.

8 Şubat'ta sakın hasta olmayın: Doktorlar Siirt'te greve gidiyor!

Sağlık çalışanları 8 Şubat'ta Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) çağrısıyla yurt genelinde iş bırakma eylemi Siirt'te de yapılacak. Eyleme Sağlık Emekçileri Sendikası'na mensup sağlık çalışanları da katılacak.

Fahrettin Koca Vaka Sayılarını Açıkladı! Siirt'te Artış Devam Ediyor

Bakan Koca'nın, Siirt'in 22 Kasım- 28 Ocak  arasındaki haftalık vaka oranı 100.000 kişi içinde yüzde 528,59 olarak açıklandı.

Yarıyıl tatili bitti: Siirt'te Okullar açıldı

Yarıyıl tatilinin ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladı. Öğrenciler dersbaşı yaptı.

Memur-Sen: Açlık sınırı 3 bin 809 TL, yoksulluk sınırı 10 bin 939

Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3 bin 809 TL, yoksulluk sınırı ise 10 bin 939 TL oldu.

Siirt'te Et Fiyatlarına Zam Geldi!

Döviz kurundakı belirsizlik et fiyatlarına yansıdı. Et fiyatları bir ay aradan sonra tekrar arttı. Etin kilosu 60 TL’den 70 TL’ye yükseldi.

Toplam 3493 haber.