Demirtaş'ın anne ve babası hastaneye kaldırıldı! Demirtaş Diyarbakır'a Getirildi!

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın babası Tahir Demirtaş, kalp krizi geçirdi. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Tahir Demirtaş ilk müdahalesinin ardından yoğun bakıma alındı. Tahir Demirtaş'a bypass ameliyatı yapılacağı öğrenildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Demirtaş’ın avukatlarından yapılan açıklamaya göre; Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş ve babası geçirdikleri ani rahatsızlıklar nedeniyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edildi, babası Tahir Demirtaş’ın ise; kardiyoloji yoğun bakım servisinde tedavisi devam ediyor.

"Edirne'den Diyarbakır'a götürüldü"

Açıklamada, Demirtaş ailesini ziyaret için Diyarbakır’a götürüldüğü belirtildi ve şöyle denildi: “Yakınlarının hayati tehlike taşıyan hastalıkları nedeniyle müvekkilimiz Sayın Demirtaş, yasaların kendisine verdiği hak çerçevesinde alınan izinle, 12 Kasım gecesi Edirne Cezaevinden Diyarbakır'a götürülmüş, babasını kısa bir ziyaret sonrasında tekrar Edirne Cezaevi'ne götürülmüştür. Emeği geçenlere, tüm sağlık ekibine müvekkilimizin ve ailesinin teşekkürlerini iletiyor, kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN