Bölge halkı su sıkıntısına böyle isyan etti: Boy abdesti alamıyoruz, günahımız yetkililerin olsun

Şanlıurfa'nın Merkez ilçesi Karaköprü'nün Gölpınar Mahallesi sakinleri yaptıkları tüm girişimleri sonuçsuz kalan su sıkıntısına isyan etti 'Boy abdesti alamıyoruz, günahımız yetkililerin olsun' yazılı pankart astı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Sözcü’den Ahmet Kaya imzalı habere göre, Gölpınar Köyü sakinleri, köy meydanında astıkları iki pankarttan birisinde, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım isteyerek, “Yüce Allah'a sığınırım ki bu bir sesleniştir. Seslerimizin sesi olan Sayın Cumhurbaşkanımız. Şanlıurfa Gölpınar Mahallesinde içme suyumuz yok. Reisimizden yardımlarınızı bekliyoruz” yazdı. İkinci pankartta da, “Yüce Allah'a sığınırım ki bu bir sesleniştir. Abdest ve daharat (Taharet) almaya suyumuz yok. Cünüp olduğumuz zaman su olmadığından abdest alamadığımız için günahımız Allah katında siz yetkililerin olsun” ifadeleri yer aldı.

Köy Muhtarı Hasan Oğuz, 6 muhtar olarak su sıkıntısını dile getiren dilekçe verdiklerini belirterek, “Köyümüz Karaköprü'ye 5 kilometre, Fırat'a 12 kilometre. Biz hala içme suyu için kavga ediyoruz. 10 sene evvel sayın cumhurbaşkanım ‘Yolsuz, susuz köy kalmayacak' dedi. Eğer 5 kilometreden köyümüze su getiremiyorsa bu devlet bitmiştir. Bakıyorum, İstanbul'da denizin üstüne yol yapan bir devlet var. Kıbrıs'a denizin altından içme suyu götüren bir devlet var. Hangisi doğru acaba” dedi.

Köylülerin su sıkıntılarını dile getiren pankart asmaları ve DEVA Partisi'nin destek etkinliğinin ardından gece yarısı Jandarma destekli Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ (Şanlıurfa Su Kanalizasyon İdaresi) ekipleri köye gitti. Ekipler, pankartları sökmeye çalıştı. Köylülerin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'li Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün gelmesini istemesine rağmen pankartlar indirildi. Köylüler, “Keşke pankartları indirmek için gösterdikleri hızı köyümüze su getirmekte de gösterseler” diye tepki gösterdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN