Veysel Karani Beldesinde 14 Bin Metre Kare Tamburlanmış Bazalt Taşı Döşeme Çalışması Başladı

Siirt'in Baykan İlçesine bağlı Veyselkarani Belde genelinde kaldırım yenileme, Tamburlanmış Bazalt Taşı, kilit taşı döşeme ve yol düzeltme genişleme çalışmalarını sürdüren Veyselkarani Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Belde Belediye Başkanı Murat Akgün'ün talimatlarıyla  belde merkezinde Veyselkarani türbe çevresi ve çarşı merkezindeki çalışmalarına hız verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Daha önce TOKİ tarafında döşenen 14000 Metrekare düzensiz taş sökülüp, yerlerine Tamburlanmış Bazalt Taşı döşemesi işi Belediye ekiplerince hızlı bir şekilde başlatıldı.14.000 metre tamburlu bazalt, 35.000 metre kilitli parke, 13.000 normal bazalt taşı olmak üzere toplamda 62.000 metrelik çalışmalarımız başladı.

Veyselkarani Beldemizim Mahallerindeki kilit parke taşı döşeme çalışmalarının yanı sıra yayaların daha rahat yürüyebilmeleri için kaldırım döşeme çalışmaları da tüm hızıyla devam ettiren ekipler, Çay Mahallesi, Şeyh Osman Mahalle ve Atatürk Mahallesi’nde tamamladıkları kaldırım yenileme, kilit taşı döşeme, yol genişletme ve bordür döşeme çalışmalarını, İhtiyaç duyulan yerlerde sürdürüyor.

Belediye Başkanı Murat Akgün yaptığı açıklamada, “Parke taşı döşeme çalışmalarımızla park ve peyzaj çalışmalarımızı birleştirip yeşil alanlarıyla daha yaşanabilir, modern yerleşim alanlarına kavuşacağız. Beldemize eksiksiz hizmet sunabilmek için birçok mahallede ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hizmet Belediyeciliği anlayışı ile çıkmış olduğumuz yolda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm birimlerimiz özveriyle çalışmaktadır.

Şu anda beldemiz merkezindeki mahallelerin birçok yerinde ekiplerimiz bir yandan altyapı, bir yandan kaldırım ve diğer bir yandan da taş döşeme çalışması gerçekleştiriyor.

BELDE MERKEZİNE 14.000 METRE KARE TAMBURLANMIŞ BAZALT TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Belediye Başkanı Akgün, Daha önce TOKİ tarafında Beldemizde Belde merkezi ve Veyselkarani Türbesi Çevre düzenlemesi ve işyerleri yapılmış, Ancak Belde merkezine yapılan yer döşeme taşları düzgün döşenmediğinden dolayı vatandaşlarımız tarafında şikâyetler vardı, taşlar düzgün değildi, Bizde Mart 2019 seçimlerinde Veyselkarani’li hemşerilerimizin teveccühü ile göreve layık görüldük ve başladık, vatandaşlarımız bu taşların beldeniz için yakışmadığı düzgün iş yapılmadığı yönünde şikayetleri vardı, bize bu tür talepler gelince Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu, Milletvekilimiz Sayın Osman Ören ve İl Başkanımız sayın Av. Ekrem Olgaç’ın desteğini alarak TOKİ nezdinde girişimlerde bulunduk, TOKİ yetkilileri durumu yerinde inceledi, haklı olduğumuzu kabul ederek bize 14.000 Metrekare Tamburlanmış Bazalt Taşı döşememiz için vermeye karar verdiler ve verdiler, Bizde Belediye olarak 5 ekip şeklinde Beldeniz 5 ayrı noktasında Mevcut taşları sökerek yerlerine yeni getirilen Tamburlanmış Bazalt Taşı döşemeye başladık.

İnşallah bu döşeme işi bittikten sonra hem orta refüj, Kaldırım ve çevre düzenlemesi ile beldemiz istenilen güzel bir görünüme ve hemşerilerimizin layık olduğu güzel hizmete kavuşmuş olacaklardır.

Ayrıca burada söktüğümüz eski taşları da beldemizin çevre mahallerinde değerlendirerek mahallelerimizde daha fazla taş döşeme işi yapmış olup vatandaşlarımızı toz ve çamur batağında kurtarmış olacağız.

Vatandaşlarımız hizmetinin en güzeline her zaman layıktır. Yeni çalışmamız Veyselkarani’li halkımıza hayırlı olmasını diler, Beldemize yapılan bu hizmetlerde her daim destekçimiz olan Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’na, Milletvekilimiz Sayın Osman Hacı Bektaşoğlu’na, Kaymakamımız Sayın Emin Bağlı’ ya, AK Parti il Başkanımız Sayın Av. Ekrem Olgaç’a ve özellikle bu Taşları beldemize veren ve daha önceki çevre düzenlemelerinde katkı sunan hizmetler sunan Çevre Şehircilik ve iklim Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve Bakanlık çalışanlarına, TOKİ Başkanlığımıza ve yetkililerine teşekkür ederim.

Ayrıca Bütün bu çalışmalarımızda emek veren, gayret gösteren tüm emektar personel kardeşlerimize ve yüklenici firma çalışanlarına teşekkür ediyorum. Tüm bu çalışmalar daha modern bir Veyselkarani için” dedi.

Başkan Akgün, Mahallelerdeki çalışmalarımızda ve Özellikle çarşı merkezindeki Taş sökme ve yerlerine yenilerin döşemesi çalışmaları sırasında vermiş olduğumuz rahatsızlıklardan dolayı esnafımızdan ve halkımızdan ,hemşerilerimizden özür dileriz, bize yardımcı oldukları ve anlayış gösterdikleri için herkese teşekkür ediyoruz. İş bitimine kadar biraz zorluk çekeceklerin farkındayız ama inşallah çarşı merkezi çevre düzenlemesi bittiğinde daha ferah ve güzel bir çevreye sahip olacağız dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN