Vatan Partisi'ne katılan Ethem Sancak: AK Parti'ye katıldıktan sonra yoksullaştım

'Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik' sözleri sonrası AK Parti'den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı. Sancak, Gazete Duvar'da yayınlanan ses kaydı için de açıklamalar yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı. Sancak, Vatan Partisi İstanbul İl Merkezi'nde partinin genel başkanı Doğu Perinçek'in de katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

AK Parti'den ayrılış sürecini başlatan ve Gazete Duvar'da yayınlanan "Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik" sözlerini yalanladığını ve gerçek ses kaydını açıklayacağını söyleyen Sancak'a bunu neden halen yapmadığı şeklindeki sorumuza, "Zamanı gelince açıklayacağım" yanıtını verdi.

‘YIKILMIŞ BMC’Yİ AYAĞA KALDIRDIM’

Vatan Partisi İstanbul İl Binası'nda açıklama yapan Ethem Sancak, şunları söyledi:

"Bir malumu ilan ediyoruz. Neredeyse 4 aydır benimle ilgileniyorsunuz. Medyanın bu kadar ilgisinde olacağımı düşünmüyordum ama teşekkür ediyorum. Lütfen beni elli yıllık geçmişimle görün. Ülke çıkarları söz konusu olduğunda para ikinci plandadır. Bir sürü genel başkanla çalıştım. Fikre değer veren tek liderdir Perinçek. Beni 'AK Parti dönemi zengini' olarak lanse ediyorlar. Onlara şunu söylemek istiyorum: Ben AK Parti'ye katılmadan önce TÜSİAD'ta Başkan yardımcılığı yaptım. AK Parti'ye katıldıktan sonra yoksullaştım. Ben AK Partideyken de ülkem için yaptım. Yıkılmış BMC’yi aldım. 'One minute' olayında millet 'dik dur eğilme' diyor. Ona ben fikir liderliği yaptım. Dağılmış iflas etmiş BMC’yi ayağa kaldırdım."

Doğu Perinçek ise Sancak'ın yaptığı açıklamalarla "siyasetin nasıl yapılması gerektiğini gösterdiğini" söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Türü kim tutar seni | 02 Ağustos 2022 18:39

    B.tan bir haber

BUNLARA DA BAKIN