Vali Kızılkaya, 3. Komando Tugayı'nda şehit yakınları ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programına katıldı

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt 3. Komando Tugayı'nın şehit aileleri ve gaziler için düzenlediği iftar programına katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

 İl Protokolü'nün de yer aldığı programda Vali Kızılkaya, şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelerek, birlik ve dayanışma mesajları verdi.

Vali Kızılkaya, konuşmasında şunları belirtti: “Bugün şanlı bayrağımızın altında huzur ve güven içinde yaşıyorsak, bu vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimiz ve bu uğurda mücadele eden gazilerimiz sayesindedir. Tüm şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet borçluyuz. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Vali Kızılkaya ayrıca, “İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, terörle mücadelede büyük başarılar elde eden kahraman Mehmetçiklere başarılar diledi. Dualarımız sizinle” ifadelerini kullandı.

İftar programına, Garnizon Komutanı ve 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Gaffar Gören, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, kurum müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve kahraman Mehmetçikler de katıldı. 
Bu anlamlı etkinlik, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiği gibi, şehitlerimizin ve gazilerimizin unutulmaz hizmetlerini hatırlamak için önemli bir fırsat oldu.

Vali Kızılkaya, 3. Komando Tugayı'nda şehit yakınları ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programına katıldı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Şehit Çocuğu | 29 Mart 2024 12:58

    Yıllardır hep aynı kişiler davet ediliyor, Bende şehit çocuğuyum ama bizi arayan soran yok, Sayın Vali önce bunu araştırsın, Ayıp yahu ayıp, Şehit aileleri ile ilgilenen kurumlar çok sorumsuz davranıyorsunuz.

  • ŞEHİT YAKINI. | 28 Mart 2024 14:59

    31 YILA AŞKINDIR BU VATAN UĞRUNA GÜVENLİK KORUCUSU OLAN BABAMI BAŞTA OLMAK ÜZERE AİLEMDEN 7 KİŞİYİ ŞEHİT VERDİM. ANCAK GÖRÜYORUM Kİ İLİMİZDE HER DÜZENLENEN ETKİNLİK VE PROGRAMLARDA AYNI ŞEHİT AİLELERİ PROTOKOL MASALARINDA YER ALMAKTADIR. İLİMİZDE BU VATAN UĞRUNA CANINI VEREN BİR TEK BU AİLELER YOK. SAYISIZ ŞEHİT VE GAZİ YAKINI AİLELERİMİZ VAR. HER ETKİNLİK VE PROGRAMLARDA FARKLI AİLELER PROTOKOL MASALARINDA OTURSUN. ŞU İFTAR YEMEĞİNE BİLE DAVET EDİLMEYEN SAYISIZ ŞEHİT VE GAZİ YAKINI AİLELERİMİZ VAR. AYRICA ŞEHİT VE GAZİ YAKINI UNVANINI KULLANIP HER KURUMUN KAPISINI KENDİNE SONUNA KADAR AÇTIRAN, HER TÜRLÜ İŞLERİNİ YAPTIRAN AİLELER DE VAR. LÜTFEN BU AYRIMI YAPIN ARTIK.

BUNLARA DA BAKIN