Uykusunda deprem oluyor sandı, kendini ikinci kattan aşağıya bıraktı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok etkilediği illerin başında gelen Hatay'da rüyasında deprem olduğunu gören kadın 'deprem oluyor' diyerek kalktı. Paniğe kapılan kadın ikinci kattan kendini aşağıya bıraktı. Hastaneye kaldırılan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kızının 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden çok etkilendiğini belirten anne Lütfiye Çeler, 'Kızım Ayşe birden bağırarak uyandı. 'Anne deprem oluyor dışarı çıkalım' dedi. Baktım balkona doğru koştu, kızım orası balkon dememe rağmen tutamadım ve ikinci kattan aşağı atladı. Ben de ne olduğunu anlayamadım. Balkondan aşağıya baktığımda kızım cansız yatıyordu.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Hatay’ın Erzin ilçesine bağlı İsalı Mahallesi’nde 4 gün önce meydana gelen olayda 'deprem oluyor' diyerek kalkan Ayşe Gülhan Çeler feci şekilde hayatını kaybetti. Annesi Lütfiye Çeler ile birlikte yaşayan Ayşe Gülhan Çeler (38), 6 Şubat depreminden çok etkilendi. Sürekli korku içinde olan kadın 14 Mart gecesi artçı yaşandığını düşünerek uykusundan bağırarak uyandı. Paniğe kapılan Ayşe Gülhan Çeler, evin balkonuna doğru koşarak ikinci kattan atladı. Hastaneye kaldırılan Çeler, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.   

İKİNCİ KATTA AŞAĞI ATLADI

6 Şubat depreminin ardından kızı Ayşe Gülhan Çeler’in korku içerisinde olduğunu belirten Anne Lütfiye Çeler, “O gün aynı odada kalıyorduk. Salı günü saat 03.30 civarıydı. Kızım Ayşe birden bağırarak uyandı. ‘Anne deprem oluyor dışarı çıkalım’ dedi. Baktım balkona doğru koştu, kızım orası balkon dememe rağmen tutamadım ve ikinci kattan aşağı atladı. Ben de ne olduğunu anlayamadım. Balkondan aşağıya baktığımda kızım cansız yatıyordu. Komşulara seslendim koşarak kızımın düştüğü yere geldim. Kendimden geçtim” dedi.

Uykusunda deprem oluyor sandı, kendini ikinci kattan aşağıya bıraktı

“RÜYASINDA DEPREM OLDUĞUNU GÖRMÜŞ”

Kızının herkese saygılı ve ailesiyle sorunu olmayan biri olduğunu ifade eden Anne Çeler, “İşinde de sevilen bir insandı. Yardım severdi. Kızıma ne olduysa 6 Şubat depremiyle oldu. Kızım intihar etmedi, galiba rüyasında deprem olduğunu görmüş ve panikleyerek atladı” diye konuştu.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN