Türkiye'nin en mutsuz ili ve en mutlu ili belli oldu

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 'Yaşam Memnuniyet Araştırması' sonucu açıklandı. Araştırmada Türkiye'nin en mutsuz ili ve en mutlu ili belli oldu. Peki Siirt mutlu mu yoksa mutsuz mu?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Türkiye'nin en mutsuz ili Diyarbakır, en mutlu ili Isparta oldu

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 'Yaşam Memnuniyet Araştırması' yapıldı. Araştırma sonucunda Türkiye'nin en mutsuz ili Diyarbakır olurken, en mutlu ili de Isparta olarak kayıtlara geçti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan '"Yaşam Memnuniyet Araştırması'" sonuçları açıklandı. İllerin mutsuzluk sıralamasının yapıldığı sonuçlarda Diyarbakır'da mutsuzların il nüfusuna oranı yüzde 24,75 olarak açıklandı.

Diyarbakır, verilere göre Türkiye'nin en mutsuz ili oldu. Tunceli'deki yüzde 24,2'lik oran Tunceli'yi en mutsuz 2'nci şehir yaparken, Şanlıurfa ise yüzde 21,04'lük oranla 3'üncü sırada yer aldı. Van ise ne mutlu ne de mutsuz olduğu görüldü.

EN MUTLU İLİMİZ ISPARTA

Türkiye'nin mutsuzluk oran sıralamasında son sırada yer alan Isparta şehri en mutlu il olarak kayıtlara geçti. Isparta'nın bir sıra ilerisinde yer alan Bolu, Türkiye'nin en mutlu 2'nci ili oldu.

En mutlu 3'üncü il ise Bilecik oldu.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN