Suriye ve Kuzey Irak'a hava harekatı!

Milli Savunma Bakanlığı Suriye ve Irak'ın kuzeyine hava harekatı başlatıldığını duyurdu. Bakanlık harekat adının 'Pençe Kılıç' olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kılıç Hava Harekâtı'na ilişkin açıklama yaptı.

"Ülkemizin ve milletimizin güvenliğine kastedenlerden yaptıklarının hesabını bugüne kadar sorduk, sormaya devam edeceğiz" diyen Akar, "Terör örgütünün sözde karargâhları da tam isabetle vuruldu, tahrip edildi" ifadelerini kullandı.

Akar'ın açıklaması şu şekilde:

"Teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel, depolar büyük bir başarıyla tahrip edildi. Bunları yakından takip ettik. Terör örgütünün sözde karargahları da tam isabetle vuruldu, tahrip edildi. Sadece ve sadece teröristler ve teröristlere ait yapılar hedef alındı. Teröristlerin barınakları, sığınakları, inleri, mağaraları başlarına yıkıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin pençesi bir kez daha teröristlerin tepesindeydi. 40 yıldan beri ülkemizin, milletimizin başına musallat olan terör belasından ülkemizi, milletimizi kurtarmakta azimli, kararlı ve buna muktediriz. Şehitlerimizin, masum insanların kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız! Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliğine kast edenlerden yaptıklarının hesabını bugüne kadar sorduk, sormaya devam edeceğiz."

Gece saatlerinde Türkiye, Irak ve Suriye'nin kuzeyine yönelik hava harekatı gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından, "Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" şeklindeki paylaşımla resmi olarak doğrulanan harekatta, henüz teyit edilmeyen bir bilgiye göre, Rusya'nın kontrolündeki Suriye hava sahası da kullanıldı. MSB'den yapılan ilk resmi açıklamada, "Irak ve Suriye'nin kuzeyinde Pençe-Kılıç Hava harekatı gerçekleştirildi" denildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN