Suç örgütü lideri Comanchero'nun lüks araçları Emniyet'te kullanılacak

Uluslararası suç örgütü 'Comanchero'nun el konulan lüks araçları, emniyette hizmet verecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Uluslararası suç örgütü “Comanchero” ile ilgili gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen aralarında suç örgütü lideri Hakan Ayık ile örgüt yöneticileri Maximillian Rıvkın (Cem Cansu) ve Necmi Şaki’nin de bulunduğu 18 şüpheli tutuklanmıştı.

FBI destekli 16 ülkede yapılan operasyonlarda çok sayıda şüphelinin gözaltına alınması sonrasında lider kadronun Hakan Ayık önderliğinde Türkiye’ye geldiği tespit edilmişti.  Savcılık, şüphelilerin malvarlığı değerlerini aklamak ve para transferlerinin sorunsuzca yapılması için döviz bürosu çalıştırdıkları, sıcak para döngüsünü sağlamak adına otel işlettiklerinin tespit edildiğini tutuklama talebi gerekçesinde yer vermişti.

LÜKS ARAÇLAR EMNİYET’TE

Sabah’tan Emir Somer’in haberine göre; İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, örgütün mal varlıklarına el konulduğunu söyledi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Uyuşturucu” suçu kapsamında olduğu için el konulan araçların İstanbul Emniyeti’ne tahsis ettirilmesini talep etti. Buna göre aralarında Porsche, Ferrari ve Bentley marka lüks araçların bulunduğu arabalar giydirme yapılarak kullanılmak üzere İstanbul Emniyeti’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

Suç örgütü lideri Comanchero'nun lüks araçları Emniyet'te kullanılacak

Suç örgütü lideri Comanchero'nun lüks araçları Emniyet'te kullanılacak

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN