Şirvan'ın Yeni Kaymakamı Bütün Göreve Başladı

Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Şirvan ilçesine atanan Kaymakam Emrah Bütün, görevine başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

umhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin görev yerileri değiştirildi. Bu kapsamda Siirt'in Şirvan ilçe kaymakamlığına atanan  Emrah Bütün görevine başladı.

EMRAH BÜTÜN KİMDİR?

 Emrah BÜTÜN 01.02.1989 tarihinde Sivas’ın Akıncılar İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Tekirdağ’ da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Gelir İdaresi Başkanlığı’ nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı.

25 Temmuz 2017 tarihinde Kaymakam Adayı olarak göreve intisap ettikten sonra sırasıyla Gaziantep Valiliğinde Vilayet Stajı, Adana – İmamoğlu ve Ankara – Kahramankazan ilçelerinde Refiklik Stajı, Kırklareli ili Pehlivanköy ilçesinde 8 ay süreyle Kaymakam Vekilliği yaptı. Akabinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde 3 ay süre ile yabancı dil kursu aldı. Ankara’ da Mülkiye Teftiş Stajını Mülkiye Başmüfettişi Yener YÜKSEL’ in refakatinde tamamladıktan sonra yurtdışı stajı kapsamında 8 ay süre ile bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek amacıyla İngiltere’ de University of Sheffield’ da eğitim aldı. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN