Şirvan Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Arasında Ek Zam Protokolü İmzalandı! İşte İşçilerin 1 Günlük Yevmiye Ücreti

Siirt'in Şirvan İlçesi Belediyesi ile Siirt Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan protokol anlaşması ile Belediyede çalışan işçilerin maaşlarına Ek zam yapıldı. Böylece işçilerin günlük yevmiyeleri 900 ile 950 TL arasında oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Mevcut Toplu İş Sözleşmesi yürürlük süresi çerçevesinde 2 yıllık ücret zammının Enflasyon hız ve fiyatların artış nedeni ile işçi ücretlerine bir ayarlama talebinde bulunan Siirt Belediye-İş Sendikası ile Şirvan Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek ve Belediye İş Sendikası Başkanı Halit Akınay tarafından düzenlenen protokol töreni ile işçilerin günlük yevmiyeleri 900 ile 950 TL arasına çıkarıldı.

Tören sonrası bir açıklama yapan Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, fedakar ve emektar işçi çalışanlarını enflasyona ezdirmemek için ellerinden gelen tüm gayretleri sarf ettiklerini belirtti.

Belediye-İş Sendikası Siirt İl Başkanı Halit Akınay ise, işçi haklarına duyarlı kalan Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek’e teşekkür edip, çalışan işçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

EK PROTOKOL SİİRT/ ŞİRVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLE BELEDİYE İŞ SENDİKASI ARASINDA

2-Mevcut Toplu İş Sözleşmesinin yürürlük süresi: 01.03.2022-29.02.2024

3-ZAM NEDENİ: Yukarıda adı geçen yürürlük süreli toplu iş sözleşmemizin 2 yıllık ücret zammının Enflasyon hızı ve fiyatların, artışı nedeni ile aşındığından işçi ücretlerinde bir ayarlama yapılması gerekmektedir.

4-ZAM ŞEKLİ: Toplu iş sözleşmenin 40. Maddesinin "B" fıkrasının "ÜCRET ZAMMI" ibaresine dayanarak, Belediye de çalışan sendika üyesi işçilerin almakta oldukları mevcut günlük yevmiyelere 15../..08./2023 tarihinden geçerli olmak üzere 150.00 TL. Ek zam yapılmıştır. 5-SONUÇ: İş bu protokol 5 maddeden ibaret olup 11/09/2023 Tarihinde yapılan oturumda kabul edilmiş olup, taraflarca 4 nüsha olarak tanzim ve imza olunacaktır. İŞVEREN TEMSİLCİSİ NECAT CELLEK ŞİRVAN BELEDİYE BAŞKANI SENDİKA TEMSİLCİSİ HALİT AKINAY ŞUBE BAŞKANI

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN