Siirt'te Kermesten Elde Edilen Gelirler Yetim ve Muhtaç Ailelere Ulaştırıldı

Siirt'te faaliyet yürüten Siirt Umut Kervanı, kermes gelirlerini yüzlerce yetim ve muhtaç aileye gıda kolisi ve et kumanya olarak dağıttı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Siirt Umut Kervanı, geçtiğimiz haftalarda fakir, yetim ve yardıma muhtaç aileler yararına kermes düzenledi. Halkınyoğun ilgi gösterdiği kermes, 4 gün sürdü.

Siirt Umut Kervanı kermesten elde ettiği gelir ile daha önce tespit ettiği yüzlerce yetim, muhtaç ve mağdur aileye gıda kolisi ve et kumanya olarak dağıttı.

Konu hakkında açıklama yapan Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir, kendilerine destek veren hayırseverlere teşekkür ederek yardımlarının devam edeceğini söyledi.

Hazırladığımız gıda ve kırmızı eti bu günde fakir yetim ve muhtaçlara dağıttık Geçen haftalarda Siirt’te bir kermes düzenlediklerini ve Kermesten elde edilen gelirle yetim, muhtaç aileye gıda kolisi ve et kumanya olarak dağıttıklarını ifade eden Tokdemir. “50 koliye yakın gıda kolisi ve 20 paket kırmızı et hazırladık. Hazırladığımız gıda ve kırmızı eti bu günde fakir, yetim ve muhtaçlara dağıttık. Bu konuda bize destek veren bütün hayırseverlere teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Gelin bize destek çıkın ihtiyacı olan ailelere kömür ve odun yarımını ulaştıralım Kış mevsimine girilmesi hasebiyle birçok yardıma muhtaç insanın kendileri odun ve kömür yardımı için başvuruda bulunduklarını ifade eden Tokdemir,“Fakat yeterli imkânımız olmadığı için fakirlerin bu talebine şu anda cevap veremiyoruz. Biz buradan hayırseverlere şu çağrıda bulunmak istiyoruz: gelin bize destek çıkın, destekte bulunun ki bizlerde ihtiyacı olan ailelere kömür ve odun yarımını ve kışlık giyecekleri ulaştıralım.Buradan tekrar hayırseverlere teşekkür ediyorum, bu yardımların asıl sahibi bize destek çıkan hayırseverlerdir.” ifadelerimi kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN