Siirtli Tesisat Ustası Polat, Vatandaşları Uyardı: Kombi Bakımlarının Mutlaka Yapılması Gerekiyor

Siirt'te yaşayan tesisat ustası Osman Polat, kış mevsimine girerken kombi bakımlarının mutlaka yapılması gerektiğini belirtti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Polat, doğalgaz kullanımının artmaya başlaması ile birlikte vatandaşlara bu konuda önemli uyarılarda bulundu.

Polat, vatandaşların her yıl mutlaka kombi, baca ve doğalgaz tesisatlarını kontrol ettirmelerini istedi.

Polat, "Dış etkenler nedeniyle, binaların doğalgaz kolon tesisatının boru ve birleşim noktalarında paslanma görülebiliyor. Paslanma, görüntü kirliliğine sebep olduğu gibi uzun dönemde ise güvenlik riski oluşturuyor. Güvenli doğalgaz kullanımı için tesisatların; standartlara uygun olarak yapılacak temizlik sonrası antipas üzeri sarı renkli ‘Krom Sarısı, Ral 1021’ yağlı boya ile boyanması ve kesinlikle su bazlı boya kullanılmaması önem taşıyor" Dedi.

Vatandaşların kış dönemine girilmesi ile birlikte güvenli doğalgaz kullanımı için mutlaka kombi, baca ve tesisatları ile ilgili bakım ve kontrollerini yaptırması gerektiğini belirten Polat, gaz kaçağı sırasında doğalgaz tahliyesini sağlayan menfezlerin ise kesinlikle kapatılmamasını istedi.

Polat, şu ifadeleri kullandı:

"Pencere veya duvarınıza monte edilen, ortalama taze hava girmesini ve herhangi bir gaz kaçağı durumunda da doğalgazın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan menfezlerinizi asla iptal etmeyin ve kapatmayın. Ocağınızı temizlerken ocağı doğalgaz tesisatına bağlayan esnek bağlantı elamanını çektirmeyin. İşlevselliğini ve sızdırmazlık özelliğini sık sık kontrol etmeyi unutmayın. Yakıcı cihazlarınıza her yıl ısıtma sezonu başında yetkili servisler aracılığıyla bakım yaptırın. Bacalı cihaz kullanıyorsanız cihazınızın baca sensorunun çalışıp çalışmadığını yetkili servise mutlaka kontrol ettirin. Doğalgaz tesisatlarınıza her yıl ısıtma sezonu başında sertifikalı firmalar aracılığıyla genel kontrol ve bakım yaptırın."

Siirtli Tesisat Ustası Polat, Vatandaşları Uyardı: Kombi Bakımlarının Mutlaka Yapılması Gerekiyor

Siirtli Tesisat Ustası Polat, Vatandaşları Uyardı: Kombi Bakımlarının Mutlaka Yapılması Gerekiyor

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN