Siirt Zorava Çayı Davasında Önemli Karar Verdil!

Siirt İdare Mahkemesi Siirt Eruh'taki Zorava Çayı'nın üzerine Kuşdalı Köyü bölgesinde yapılmak istenen Hidroelektrik Santral (HES) projesini, oybirliği ile iptali Danıştay tarafından da oy birliği ile onandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Siirt Eruh’taki Kuşdalı Köyü’nde yaşayan vatandaşlar, Zorava Çayı üzerine yapılacak HES projesine karşı, Siirt İdare Mahkemesi’nde dava açmıştı.

25 Nisan 2019 tarihinde açılan dava süreci içinde bilirkişi heyeti atanmış, heyet bölgede inceleme yapmıştı. Mahkeme, oybirliği ile aldığı kararda HES projesini iptal etmişti.

Siirt İdare Mahkeme'sinin Siirt Eruh’taki Zorava Çayı’nın üzerine Kuşdalı Köyü bölgesinde yapılmak istenen Hidroelektrik Santral (HES) projesini, oybirliği ile iptali Danıştay tarafından da oy birliği ile onandı.

Köylülerin avukatı Fatma Elçiçek sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Zorava çayı üzerinde yapılmsı planlanan Hes projesi köylüler olarak açtığımız iptaldavamız yerel mahkemede geçen aylarda oybirliği ile lehimize iptal edilmişti.Söz konusu kararDanıştay’da da 06.10.2022tarihinde lehimize ONANMIŞTIR." dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN