Siirt Valisi Kemal Kızılkaya: Daha yaşanılabilir, daha temiz bir Siirt için var gücümüzle çalışacağız

Siirt  Valisi/Belediye Başkan V. Dr. Kemal Kızılkaya sabahın ilk ışıklarıyla birlikte mesaiye başlayan Belediye temizlik işçileri ile buluştu.  

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Vali / Belediye Başkanvekili Kızılkaya , temizlik işçilerinin belediyenin sahadaki eli, kulağı, dili ve gözü olduğunu söyledi. O bakımdan temizlik işçilerinin kendileri için kıymetli olduğunu söyleyen Vali/ Belediye Başkanvekili Kızılkaya , şunları söyledi:

Siirt Valisi Kemal Kızılkaya: Daha yaşanılabilir, daha temiz bir Siirt için var gücümüzle çalışacağız

“Bizim için önemlisiniz. Sizler, bizim sahada elimiz, kulağımız, dilimiz ve gözümüzsünüz. Elimizsiniz, çünkü bütün sokakları emeğinizle, alın terinizle evinizin içi gibi temizliyorsunuz. Dilimizsiniz, eğer belediyenizle ilgili herhangi bir duyurmamız gereken faaliyet varsa, yeni bir uygulama varsa Siirt bölgesindeki vatandaşlara sizler anlatıyorsunuz. O bakımdan dilimizsiniz. Sahada vatandaşın yeni bir uygulamayla ilgili talebi varsa, bize iletmede, ulaştırmada aracı olduğunuz için kulağımızsınız. Bütün sahayı tek tek, sokak sokak, cadde cadde bir fiil dolaşarak gördüğünüz için de gözümüzsünüz. O bakımdan bizim için kıymetlisiniz.”

“SORUMLU OLDUĞU SOKAĞIN BELEDİYE BAŞKANIDIR’

Bütün temizlik işçilerine yönelik yaptığı konuşmanın devamında herkesin sorumlu olduğu sokağın belediye başkanı olduğunun altını çizen Vali / Belediye Başkanvekili Kızılkaya , şöyle konuştu:

“Herkes, sorumlu olduğu sokağın belediye başkanıdır. Herkes temizlediği sahanın, caddenin belediye başkanıdır. Sizler, Siirt ’e ev sahibisiniz. Ev sahibi evini nasıl temizleyecekse sizler de aynı şekilde evinizin içini temizler gibi Siirt’i tertemiz yapacaksınız. Bu bakımdan çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” Dedi.  

Vali Kızılkaya, ”Daha yaşanılabilir, daha temiz bir Siirt için var gücümüzle çalışacağız"  sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Serbest Güloğlu | 21 Ağustos 2023 13:46

    Umarım bu şehir bir nimet olur daha yaşanabilir temiz güzel bir hale gelir bu ara sorunları yerinde görmek dileğiyle sizleri de sahalarda görmek temennimiz sayın valim

BUNLARA DA BAKIN