Siirt Umut Kervanı'ndan öğrencilere kırtasiye yardı

Yeni eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencileri yalnız bırakmayan Siirt Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Umut Kervanı'ndan öğrencilere kırtasiye yardıTürkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Siirt’te yardım çalışmalarına aralıksız devam eden

Umut Kervanı, yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılamak adına yüzlerce öğrenciye "Kırtasiye Seti" yardımında bulundu.

Kayıtlı olan aileleri tek tek arayarak dernek binasına çağıran dernek yetkilileri, içinde çanta, kitap, kalem, silgi ve öğrenciye lazım olan malzemelerin bulunduğu paketi ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor.

Çocuklar okula gider gitmez kocaman bir listeyle karşılaştılar

Mağdur ve ihtiyaç sahibi onlarca çocuğa kırtasiye yardımında bulunduklarını belirten Siirt Umut Kervanı yardım gönüllüsü Esma Tokdemir, destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

Siirt Umut Kervanı'ndan öğrencilere kırtasiye yardı

Kırtasiye malzemelerini hayırsever esnaf ve vatandaşların katkılarıyla temin ettiklerini belirten Yardım Gönüllüsü Tokdemir, “Biliyorsunuz okullarımız açıldı ve çocuklarımız bu hafta itibarı ile okulla gitmeye başladılar. Okula gider gitmez kırtasiye malzemelerinden oluşan kocaman bir listeyle karşılaştılar. Veliler bu listelerin çok fazla kabarık olduğundan ve bu malzemeleri almakta zorluk çekeceklerini dile getirdiler. Siirt Umut Kervanı olarak esnaf ve gönüllülerimizden nakdi yardım topladık, öğrencilerimize kırtasiye malzemeleri aldık.” bilgisini paylaştı.

Veliler çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamadıklarını söylüyor

Öğrenciler için hazırladıkları malzemelerin içerisinde defter, kalem ve ihtiyaç duyabilecekleri her şeyin bulunduğunu İfade eden Tokdemir, “Bize destek olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun bu tür yardım kampanyaların devamı için kardeşlerimizden destek bekliyoruz.  Velilerimizi de hazırladığımız kırtasiye malzemelerini teslim etmek için derneğimize çağırdık ve onlarla bir araya geldik, dertlerini dinledik, kendilerinden okul formalarının istendiğini ve çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandıklarını dile getirdiler. Onlara bir nebze olsun katkıda bulunup yüzlerindeki gülümsemeyi görmek bizi de çok sevindiriyor.” dedi.(

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN