Siirt'te TOKİ Dolandırıcıları Türedi! Hak Sahipleri Tehdit Ediliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın adını kullanarak, Siirt'te TOKİ'de ismi çıkan vatandaşlardan para talep eden kişilere karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Siirt'te TOKİ kuralarında ismi çıkanlar dolandırıcıların hedefi haline geldi. 

Telefon numarası ile iletişime geçtikleri hak sahiplerinden 5800 lira ön kayıt parası isteyen dolandırıcılar, paranın verdikleri İBAN hesabına yatırılmadığı takdirde TOKİ'den yararlanamayacaklarını belirtiyor.

"Bakanlık Uyarmıştı"

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapan TOKİ'nin ismi kullanılarak, "sahtekarlık ve dolandırıcılık" girişiminde bulunulduğunun tespit edildiğini açıklamış, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu ve benzeri işlemlerinin tamamının, TC Halk Bankası ve TC Ziraat Bankası'nın yetkili şubeleri aracılığıyla yapıldığı vurgulanmıştı:

"Başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır. Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora ve benzeri alınarak işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak konut satışı vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, İdaremizin internet sayfası 'www.toki.gov.tr', çağrı merkezi '444 86 54', kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN