Siirt'te solunum sorunu yaşayan ikiz bebekler helikopterle Van'a gönderildi

Siirt'te özel bir hastanede erken doğan 1 kilogramlık ikiz bebekler, solunum sıkıntısı şikayetiyle ambulans helikopterle Van'a sevk edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Siirt'te özel bir hastanede 27 haftalık doğan ve solunum sıkıntı yaşayan 1 kilogramlık ikiz bebekler, solunum cihazına bağlandıktan sonra tedavi edilmek üzere Sağlık Bakanlığı'ndan tahsis edilen ambulans helikopterle Van'a sevk edildi.

Yaklaşık 2 hafta önce erken doğum riski  ile Özel Siirt Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünden Op. Dr. Ahmet Barışçıl tarafından yatışı yapılan hastanın tedavi ile ikiz bebekleri yaklaşık 2 hafta daha anne karnında bekletildi. 

Op. Dr. Ahmet Barışçıl yaptığı açıklamada; bugün doğumun başlaması ile birlikte hasta acilen sezeryana alındığını ve Ameliyatın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek Sezeryan öncesi tüm yenidoğan ekibi ve küvözler hazır bekletildiğini ifade etti. Daha sonra erken doğum ile doğan ve solunum yetmezliği olan 27 haftalık ikiz bebekler Özel Siirt Hayat Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı. Dr. Abdulhakim Güneş tarafından Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopterle Van iline sevk edildiler.

Özel Siirt Hayat Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı. Dr. Abdulhakim Güneş yaptığı açıklamada; 27 haftalık erken doğan ikiz bebeklerin solunum sıkıntısı yaşadığını, bebeklerin 1000 Gr ağırlığında olduklarını, Hastanede  acil müdahelelerinin yapılarak,ikiz bebekleri makinaya bağladıktan sonra Sağlık Bakanlığına ait helikopterle Van iline  sevklerinin yapıldığını söyledi.

Siirt'te solunum sorunu yaşayan ikiz bebekler helikopterle Van'a gönderildi

Siirt'te solunum sorunu yaşayan ikiz bebekler helikopterle Van'a gönderildi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN