Siirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli Tedirgin

Siirt merkez ve kentin ilk mahallesi olan Algül Mahallesi'nde bulunan eski metruk binalar, mahalle sakinlerinin can güvenliğinin tehlikeye girmesine neden oluyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Siirt’te faciaya adeta davetiye çıkaran metruk binalar, madde bağımlıların ve hırsızların meskeni haline gelmiş durumda. Terk edilmiş ve yıkılmaya yüz tutan yapılara yerleşen hırsız ile tinerciler, mahalle sakinlerini endişeye sevk ediyor.

Siirt merkez Algül Mahallesi 1103’üncü sokakta bulunan harabe ve metruk yapıların hırsız ve madde bağımlılarının mekânı haline geldiğini belirten mahalle sakinleri, buranın yıktırılmasını istiyor.

Hırsız ve tinercileri şikâyet ettiğim için evim 2 kez soyuldu

Yıllar önce kocasını kaybeden ve evde bir kızıyla birlikte yalnız yaşayan Sabahat Özgen, tinerciler ve hırsızları şikâyet ettiği için evinin iki kez soyulduğunu söyledi.

Siirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli Tedirgin

Komşularının da evlerinin defalarca soyulduğunu ve büyük bir korku ile mahallede yaşamak zorunda kaldıklarını ifade eden Özgen, yaşadıkları olayları şu şekilde anlattı:

Mahalle sakinleri, hanım arkadaş, komşum ve kardeşlerim olarak Sayın Valiye sesleniyoruz: ‘Metruk binalar bir an önce yıkılsın.’ Sürekli evlerimize hırsızlar giriyor. İki defadır benim evime hırsızlar girdi. İlk seferinde evde ne eşya buldularsa götürdüler. Emniyete gittim ama şikâyette bulunmadım, çünkü emniyet bana dedi ki: ‘Adliyeye gidip gelmekten başın ağrıyacak.’ Geçenlerde tinercileri kovaladım ve resimlerini de çektim onlar da beni tehdit etti. ‘İşimize karışma yoksa sana bulaşırız’ dediler. Çok mağduruz yetkilerin bir an önce metruk binaları yıkmalarını istiyoruz.”

Bizi tehdit ediyorlar genç kızlarımız var çok korkuyoruz

Siirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli Tedirgin

Komşusunun evinin soyulduğu sırada müdahale ettikleri için hırsızlar tarafından tehdit edildiklerini iddia eden Aynur Savun, “Hırsızlar komşumuzun evini soyuyorlardı. Komşumun kocası hırsızlara müdahale etmek istedi ama hırsızlar bağırıp çağırmaya ve tehdit etmeye başladılar hatta ben de onlara ne yapıyorsunuz? Dedim bana da bağırmaya başladılar. Ben çok korkuyorum genç kızlarım var, artık dışarı çıkamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

4 erkek 3 kızım var çok korkuyoruz gelip bu harabeleri yıksınlar

Siirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli Tedirgin

4 erkek ve 3 kızı olduğunu ve yaşları küçük olduğu içinde çok korktuklarını ifade eden Şöhret Tanış, yaşadığı korkuyu şu sözlerle ifade etti:

“Sayın Valimiz lütfen bize sahip çıksın ve bizleri bu pislikten kurtarsın. Allah vekiliniz olsun ki çok ama çok zor bir durumdayız. Çocuklar dışarı çıkmaya korkarken bizlerde evimizin damına dahi çıkamıyoruz. Evimizde rahat bir uyku uyuyamıyoruz. Çok korkuyoruz. Biz, Valimizden, belediyemizden ve işçilerden destek bekliyoruz. Gelip bu harabeleri yıksınlar. 4 erkek 3 kızım var ve çok korkuyoruz.”

Fotoğraf ve Haber: MURAT ORHAN İLKE HABER AJANSI (İLKHA)

 

Siirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli Tedirgin

Siirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli TedirginSiirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli TedirginSiirt'te Metruk Binalar Korku Salıyor! Mahalleli Tedirgin

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN