Siirt'te Kanser Tedavisi Gören 76'sı Çocuk 120 Hastadan Yetkililere Çağrı!

Siirt'te 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla kentin farklı noktalarına pankartlar asıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt'te 76'sı çocuk 120 kanser hastası, lösemiyle mücadele konusunda yetkililerden destek bekliyor. LÖSEV yetkilileri de LÖSEV'in kapı kapı gezip kimseden para istemeyeceğini belirterek, dolandırıcılara dikkat edilmesi hususunda uyarı da bulundu.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Siirt Aile Komitesi Gönüllüsü Rıdvan Aslan, Artı Siirt'e yaptığı açıklamada, Siirt'te 76'sı çocuk 120 kişinin kanserle zor şartlarda mücadele ettiğini ve yetkililerin kanser hastaları için girişimde bulunması gerektiğini söyledi. "Siirt'te Işın Tedavisi Yapılmasını İstiyoruz"
Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni kurulan Onkoloji Bölümünde Işın Tedavisi'nin de bir an önce başlatılması gerektiğini kaydeden Aslan, "Siirt'teki hastalar ışın tedavisi için il dışına gidiyor. Bu nedenle maddi anlamda büyük sıkıntı yaşayan hasta yakınları aynı zamanda konaklama sorunu da yaşıyor. Siirt'te var olan Onkoloji bölümü geliştirilirse hastalarımız ciddi anlamda rahatlar. Vali Dr. Kemal Kızılkaya, AK Parti Siirt İl Başkanı Ekrem Olğaç ve Milletvekili Mervan Gül'ün bu hassas konuyu ivedilikle takip edip gerekli girişimlere başlayacaklarına inanıyorum." diye konuştu.

 "LÖSEV Kapı Kapı Gezip Para Talep Etmez"

LÖSEV'in kapı kapı gezip kimseden para talep etmediğini belirten Aslan, "Siirt'te kimliği belirsiz bazı şahıslar kapı kapı gezerek LÖSEV'den geldiğini söyleyerek para talep ettiğini duyuyoruz. Vatandaşlarımızı bu şahıslara itibar etmemesi konusunda uyarıyoruz. LÖSEV asla kapı kapı dolaşarak para talep etmez." dedi.
Aslan, kanser hastalarının maddi anlamda zorluk çektiklerini söyleyerek, Siirt halkının destek vermesini istedi.

Siirt'te Kanser Tedavisi Gören 76'sı Çocuk 120 Hastadan Yetkililere Çağrı!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN