MasterChef Alican hastalığını açıkladı: Doktorlar mesleğimi bırakmamı söylüyor!

MasterChef All Star'ın 136. bölüm fragmanı ardından favori yarışmacılardan Alican Sabunsoy'un hastalığı bir kez daha gündeme geldi. Kalıtsal bir hastalık olan herediter anjioödem ile mücadele eden Sabunsoy, yaşadığı zorlukları anlattı. Yarışmacının sözleri ardından 'yarışmayı bırakacak mı?' soruları gündeme geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

MasterChef All Star'da kıran kırana mücadele devam ediyor. Masterchef'in geçtiğimiz bölümlerinde rahatsızlanan Alican Sabunsoy, takım seçmeleri sırasında dinlenmeye çekilmiş ve Herediter anjioödem olduğunu söylemişti.

MasterChef'in yeni bölüm fragmanında Alican, kendi rahatsızlığı hakkında detayları açıkladı. Alican, "Odaklanamıyorum, ne yapacağımı karıştırıyorum şaşırıyorum. Bebeklikten beri var. Atak anında vurulabileceğim iğneler vermeye başladılar bana. Ayda 8 tanne iğne veriyorlar. Ben çok fazla doktora gittim. Bana bırakmamı söylüyorlar mesleğimi. Çok stresli ve ataklar sürekli tekrarlıyor. Bir yaştan sonra da bırakamıyorsunuz" dedi. Alican'ın yarışma ile ilgili durumu hakkında açıklama yapılmadı.

HEREDİTER ANJİOÖDEM NEDİR?: Herediter anjioödem, ürtiker (kurdeşen) olmaksızın, asimetrik deri altı veya mukoza altı ödem yani şişlik ataklarıyla karakterize kalıtsal bir hastalıktır. Yüzde ve solunum yollarında şişme yanı sıra karın kramplarına neden olur. Özellikle eller, ayaklar baş, boyun, göz kapakları, dudaklar, dil ve genital organlarda görülür ve aynı zamanda sindirim sisteminde de meydana gelebilir.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN