Siirt'te Kaçak Avlanan 3 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı 

Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce kaçak avcılık yapan 3 kişi hakkında işlem yapıldı. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Artı Siirt Haber Ajansı

Siirt İli Eruh ilçesinde Kemerli  Jandarma Karakol Komutanlığı ve Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinde kaçak avcılığın önüne geçmek için yapılan denetimlerde, avıclılık kurallarını ihlâl 3 (Üç) kişiye hakkında İdari para cezası kesildi.

DKMP'den olay ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) Siirt İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 3 Aralik 2022 tarihinde Siirt İli Eruh ilçesi içerisinde kırsal bölge ve köylerinde Kemerli  Jandarma Karakol Komutanlığıyla yapılan av koruma ve kontrol faaliyetleri esnasında 4915 sayılı Kanunun ilgili maddelerini  ihlâl ederek avcılık belgesi olan fakat rezervasyon almadan avlanan 1(Bir)  şahıs, hem rezervasyon almayıp hemde kota dışı Kınalı Keklik vuran 2( İki) şahıs olmak üzere toplamda 3 (Üç) şahıs hakkında İdari para cezası ve Tazminat bedeli Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından uygulanacak olup cansız Kınalı Keklikler toprağa gömülerek imhası gerçekleşmiştir.
Bölgemizde yapılacak her türlü kaçak avcılık faaliyetinde Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne ve güvenlik güçlerine ihbar edilmesini bekliyoruz. Kaçak ve usulsüz avlananların karşılaştıkları yaptırımlar her ne kadar ağır olsa da, işlenen suçun doğadaki karşılığı belki de geri getirilemez boyutlarda olmaktadır. İlimizde yaban hayvanları için en önemli tehdit olan yasa dışı avcılık faaliyetleriyle mücadele çalışmalarına kararlılıkla devam edilecektir."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN