Siirt'te İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Etkinliklerle Kutlandı

İstiklal Marşının, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. yıldönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'u anma günü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy konulu slayt gösterisinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Esra İlbaş tarafından yapıldı.

Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘’İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY’’ konulu oratoryo gösterisi, büyük bir ilgiyle izlendi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu törende, "Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” temalı Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında, dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu Hanımefendi tarafından verildi.

Vali Hacıbektaşoğlu, tören sonunda Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Tören, hatıra fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen anma etkinliğine;Vali Osman Hacıbektaşoğlu, eşi Güney Hacıbektaşoğlu Hanımefendi, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldlrımoğlu, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Belediye Başkan Yardımcısı Abdulmecit İlhan, İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip,  kurum müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN