Siirt'te İl Tarımsal Üretim Planlama Teknik Komitesi toplantısı gerçekleştirildi

Siirt'te Tarımsal Üretimin Planlamasına Yönelik Teknik Komite Toplantısı, Vali Yardımcısı Abdulhamit Mutlu başkanlığında teknik komite üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt’te Tarımsal Üretimin Planlamasına Yönelik Teknik Komite Toplantısı, Vali Yardımcısı Abdulhamit Mutlu başkanlığında teknik komite üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

14 Eylül 2023 tarih ve 32309 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Tarımsal Üretimin Planlaması Hakkındaki Yönetmelik" çerçevesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tarım Müzesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda hayvansal ve su ürünleri üretim planlaması rehberleri değerlendirildi.

Siirt’in hayvansal ve su ürünleri üretimi konuları hakkındaki mevcut durum ve 2024-2026 yılları arasındaki 3 yıllık hedefler görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıya Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan, il müdürlüğü idarecileri, Siirt Üniversitesi Ziraat ve Veteriner Fakülteleri Dekan Yardımcıları, DSİ Şube Müdürü Ömer Kızılay ve tarımsal STK başkanları katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN