Operatör Doktor Küçük'ten vücut estetiği tüyoları

Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgiler verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgiler verdi.

Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük, “Vücut Estetiği, yoğun kilo kaybından sonra vücudun genç ve sağlıklı görünmesi için yapılan kombine estetik ameliyatların bütünü olarak tanımlanmaktadır. Vücut estetiğini kapsayan alt başlıklar sınıflandırıldığı zaman, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme toparlama, jinekomasti, karın germe, kol altındaki sarkmalar için kol germe işlemleri, bacak iç yüzündeki sarkmalar için bacak germe işlemleri olarak sıralanmaktadır” dedi.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük, vücut estetiği hakkında bilgilendirdi. Vücudun üst kısmında memeye yönelik estetik cerrahi işlemlerin başarılı bir şekilde yapıldığına değinen Operatör Doktor Küçük, kadınlarda meme büyütme, meme küçültme ve meme diklestirme işlemleri ile birlikte, erkeklerde jinekomasti diğer bir ifade ile erkeklerde görülen iyi huylu, aşırı meme gelişimi adı verilen ve düzeltilmesi gereken estetik müdahaleler olduğunu kaydetti.

Vücut estetiği hakkında detaylı açıklama yapan Dr. Küçük, ‘’Meme büyütme ameliyatlarında rutin olarak silikon protezler kullanılmaktadır. Kaliteli ürünler uygun şekilde kullanıldığında protez ile ilgili tıbbi bir sorun yaşanmamaktadır. Protezler meme altından yapılan küçük bir kesi ile yerleştirilmekte, bu şekilde memenin büyümesi, dikleşmesi sağlanmaktadır. Meme küçültme ameliyatı için başvuran hastalar, büyük göğüs nedeniyle bize başvurmaktadır. Hastalar, omuz, sırt ağrıları, postür bozukluğu ve egzama gibi meme büyüklüğü ve ağırlığının oluşturduğu sıkıntılar sebebiyle meme küçültme ameliyatı istemektedirler. Meme küçültme ameliyatı, meme başı etrafında ve meme başından aşağıya uzanan ters t şeklinde insizyonla meme küçültülmekte, memenin dikleştirilmesi sağlanmaktadır. Ameliyat sonrasında (Postop) meme küçültme hastaları, en büyük pişmanlıklarının ameliyat izi değil de, operasyonu ertelemek olduğunu genellikle dile getirmektedirler. Meme toparlamada ise, hastanın kendi dokuları kullanılarak memenin diklesmesi sağlanmaktadır. Jinekomasti işlemi, genellikle liposuction ile izsiz şekilde yapılmaktadır. Deri toparlaması gereken durumlarda işleme bağlı olarak meme başı çevresinde iz olabilmektedir.

Karın germe ise, karın bölgesinde biriken yağların genişleyen deri dokusu ile birlikte alınmasıyla yapılan bir işlemdir. Karın germe operasyonunda, Karın kaslarının gerginleştirilmesi sağlandığı için düz bir karın duvarı oluşturulabiliyor. Kol germe, kol bölgesinde yaş, kilo, yer çekimiyle meydana gelen sarkmaların ortadan kaldırılması işlemidir. Bacak germe, bacak bölgesindeki sarkma ve gevşekliklerin giderilmesinde oldukça önemlidir’’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN